TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejny gazowy kontrakt na linie KZK GOP
Konrad Bek - Opublikowano: 10.03.2016 08:55:33 4 komentarze
Kolejny gazowy kontrakt na linie KZK GOP

Okrężne linie autobusowe nr 155 i 255, kursujące przeciwbieżnie po prawie wszystkich dzielnicach Rudy Śląskiej, doczekały się przetargu. Postępowanie wyłoni operatora obu tras na kolejnych 8 lat.

To kolejny długi kontakt KZK GOP. Tym samym największy organizator komunikacji z Górnego Śląska potwierdza wypracowane standardy co do długości trwania kontaktów w kolejnych zamówieniach publicznych. Przewidywana całkowita praca eksploatacyjna w okresie realizacji umowy na ww. linii wynosi tabor: BN ? 4 938 000 wzkm, CN ? 360 500 wzkm.

Najważniejsza jednak sprawa dotyczy wymogów co do samego taboru - połowa eksploatowanych na tych liniach autobusów ma być z alternatywnym źródłem zasilania. Wcześniej KZK organizowało gazowy przetarg w zeszłym roku, o czym wspomnieliśmy TUTAJ.

Na liniach 155 i 255 przynajmniej połowa pojazdów zgłoszonych do kontaktu powinna być zasilana paliwem metanowym CNG lub LNG (w przypadku autobusów zasilanych paliwem metanowym dopuszcza się obniżoną pojemność autobusu o nie więcej niż 10 % miejsc dla pasażerów). Ten wymóg dotyczy przede wszystkim pojazdów typu BN.

Nowe autobusy najwcześniej wyjadą na trasy najwcześniej 1 lipca 2016 roku. Organizator wymaga do obsługi w/w linii ośmiu pojazdów, z czego sześć z nich to pojazdy standardowe do 12,5 metra długości ? tabor BN, które mają być nie starsze niż z 2016 roku o całkowitej liczbie miejsc: powyżej 91. Pozostałe dwa pojazdy powinny mieć długość powyżej 12,5 metra, być wyprodukowanym nie wcześniej niż w 2015 roku oraz pomieścić co najmniej 140 pasażerów ? tabor typu CN.

Aktualna sytuacja

Do tej pory na liniach 155 i 255 mogliśmy spotkać przede wszystkim pojazdy grupy IREX, która wysyłała zazwyczaj na linię pojazdy takie jak MAZ 203, Solaris Urbino 15 czy też Irisbus Crossway 12LE. W związku z tym, że jedynym przewoźnikiem kursującym na zlecenie KZK GOP posiadającym doświadczenie w eksploatacji autobusów zasilanych paliwem alternatywnym jest Transgór S.A. z Mysłowic, można domniemywać, że przewoźnik w tym przetargu ma równie wysokie szanse.

Wymagania KZK GOP

Wszystkie autobusy powinny spełniać normy czystości spalin EURO 6. Być wyposażone w urządzenia do prowadzenia dynamicznej informacji pasażerskiej, monitoring, system bezprzewodowego dostępu do internetu Wi-Fi oraz ładowarki dla urządzeń mobilnych pasażerów. Wozy winny być również wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, co również jest już standardem w wymogach stawianych operatorom przez Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Poza tym organizator wymaga standardowo już pakietu udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, które wymienione zostały poniżej:

? przestrzeń specjalna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich wyposażona w urządzenia przytrzymujące, zapewniające stabilność wózka inwalidzkiego,

? układ przyklęku umożliwiający obniżenie podłogi pojazdu do wysokości przystanku,

? przyciski ?na żądanie? w ilości co najmniej 6 szt. w pojazdach jednoczłonowych oraz 9 szt. w pojazdach przegubowych (dwuczłonowych), rozmieszczone równomiernie w okolicy przestrzeni drzwi pasażerskich, zapewniających łączność pasażerów z kierowcą (z dodatkowymi oznaczeniami w alfabecie Braille?a), wyróżniające się kolorami kontrastującymi z otoczeniem,

? co najmniej 2 siedzenia dla taboru BN oraz 4 siedzenia dla taboru CN specjalne o wyróżniającej się barwie,

? odpowiednie piktogramy odnoszące się do osób z niepełnosprawnością,

? poręcze i uchwyty o barwie kontrastującej z otoczeniem,

? podłoga pojazdu wyłożona materiałem przeciwpoślizgowym,

? osłony krawędzi stopni wykonane w sposób minimalizujący ryzyko potknięcia się, w kolorze kontrastującym z otoczeniem,

? dodatkowe oświetlenie zewnętrzne nad wszystkimi drzwiami w pojeździe.

? podświetlane przyciski umożliwiające samodzielne otwarcie drzwi przez pasażera umiejscowione wewnątrz autobusu zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi (w ilości nie mniejszej niż liczba drzwi),

? podświetlane przyciski koloru czerwonego umożliwiające samodzielne otwarcie drzwi przez pasażera umiejscowione na zewnątrz autobusu zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi lub na płatach drzwi na wysokości dogodnej do użycia ( w ilości nie mniejszej niż liczba drzwi),

? podświetlany przycisk koloru niebieskiego służący do sygnalizowania zamiaru wejścia do pojazdu osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim zlokalizowany na zewnątrz pojazdu w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi, w których znajduje się rampa najazdowa),

? podświetlany przycisk koloru niebieskiego służący do sygnalizowania zamiaru wyjścia z pojazdu osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim zlokalizowany wewnątrz pojazdu zlokalizowany przy stanowisku na wózek inwalidzki.

Z niskiej podłogi

Liczba drzwi określona przez zamawiającego powinna wynosić minimum troje drzwi dwuskrzydłowych w przypadku pojazdów typu BN (standardowych) oraz co najmniej czworo drzwi dwuskrzydłowych w przypadku pojazdów typu CN (wielkopojemnych). Drzwi powinny być umieszczone równomiernie na całej długości autobusu.

Zamawiający określa również - od niedawna - liczbę miejsc siedzących dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi (nie wliczają się w nią siedzenia typu uchylnego), w opublikowanym zamówieniu mają one wynosić:

? w taborze typu BN ? co najmniej 9 z pośród 23 miejsc siedzących,

? w taborze typu BN (zasilanym paliwem metanowym) ? co najmniej 8 z pośród 21 miejsc siedzących,

? w taborze typu CN ? co najmniej 16 z pośród 35 miejsc siedzących.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
CNG
linie
przetarg
 • Cwoki – 10.03.2016

  4-drzwiowa solowka a wsiadanie przez jedne jedyne drzwi? Ale kretynstwo..

 • kris – 11.03.2016

  I kolejny przykład, jak mit darmowej komunikacji prezydent miast był ściemą wyborczą

 • Dziadek Roman – 13.03.2016

  KZK GOP powinien wprowadzić jednakowy kolor autobusów u wszystkich przewoźników - bo tak mamy wszystkie kolory tęczy

 • Mark – 16.03.2016

  Linie rudzkie byłyby bezpłatne gdyby dało się dogadać z KZK GOP co do tego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....