TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejny autobusowy upadek: PKS Gniezno
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 01.05.2019 16:20:46
Kolejny autobusowy upadek: PKS Gniezno; fot. TVP1

Spółka PKS w Gnieźnie w upadłości poinformowała, że od 1 maja zostaje całkowicie zawieszona regularna komunikacja autobusowa, wynikająca z dotychczasowego rozkładu jazdy. W poprzednich miesiącach przewoźnik sukcesywnie ograniczał liczbę realizowanych kursów.

PKS Gniezno zawiesza regularną komunikację autobusową. Spółka jednocześnie poinformowała, że zmiana nie dotyczy linii realizowanych na podstawie obowiązujących umów na przewóz dzieci i pracowników.

Także w poprzednich miesiącach PKS Gniezno sukcesywnie ograniczał liczbę realizowanych kursów - w marcu likwidacji uległo kilkanaście kursów w powiecie gnieźnieńskim i wrzesińskim, kilka innych zostało skróconych. W styczniu regularna komunikacja została wstrzymana na czas ferii zimowych.

Prezes spółki Tomasz Zieliński informował w ostatnich dniach lokalne media, że na decyzję o całkowitym zawieszeniu kursów wpływ miał m.in. odnotowany w ostatnim czasie 50-procentowy spadek przychodów. Na mniejszą liczbę sprzedanych biletów wpłynął m.in. kwietniowy strajk nauczycieli, który spowodował, że uczniowie nie dojeżdżali do szkół.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gnieźnie Sp. z o.o. jako samodzielne przedsiębiorstwo państwowe działa od 1990 roku. Spółka obsługiwała przewozy na terenie powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego, zapewniała połączenia m.in. do Poznania, Bydgoszczy, Kalisza i Konina.

Firma ma swoją siedzibę w Gnieźnie przy ul. Kolejowej 2 oraz placówkę terenową we Wrześni przy ul. Kolejowej 13. Zatrudnienie do tej pory wynosiło blisko 130 pracowników

PKS-owa historia

Publiczny transport samochodowy na terenie Polski rozpoczął działalność po II wojnie światowej poprzez utworzenie samodzielnej jednostki pod nazwą "Państwowa Komunikacja Samochodowa", która otrzymała osobowość prawną w 1948 roku, a dwa lata później połączono ją z przedsiębiorstwem spółdzielczym "Spedytor".

Ekspozytura PKS w Gnieźnie miała swoją siedzibę w Gnieźnie przy  ul. Witkowskiej 9/11 i podporządkowana była przedsiębiorstwu państwowemu o nazwie Państwowa Komunikacja Samochodowa Okręgu Poznańskiego z siedzibą w Poznaniu. Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa było wykonywanie na obszarze województwa publicznego transportu drogowego osób i ładunków pojazdami samochodowymi, spedycji oraz wszelkich innych czynności związanych z transportem osób i ładunków oraz spedycji.

W październiku 1976 roku przedsiębiorstwo przeniosło się do nowego obiektu mieszczącego się przy ul. Kolejowej 2 w Gnieźnie. W takiej strukturze firma działała do chwili wydania zarządzenia Prezesa Rady Ministrów w 1990 roku w sprawie podziału przedsiębiorstw państwowych komunikacji samochodowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS
PKS Gniezno
 • Piotr Kowalski – 01.05.2019

  No to wszystkie golfy,skody i inne stare do tej pory niesprzedane auta znalazły swoich nabywców, bo najpóźniej w poniedziałek trzeba czymś dojechać do pracy

 • Adrian Szewczyk – 01.05.2019

  PKS Turek istnieje tylko kontynuacja działalności jest przez PKS transport Turek

 • Franciszek Kowaluk – 01.05.2019

  Przykry los PTZ o ch. u. p. 👎😅

 • Robert Ulbrych – 01.05.2019

  Nie zapominajmy, że również PKS Szczecinek upada.

 • Robert Ulbrych – 01.05.2019

  Nie zapominajmy, że również PKS Szczecinek upada.

 • Jakub Jaroch – 01.05.2019

  Jeszcze chwila i PKS Przemyśl też upadnie 😛

 • Wojtek Spochaczyk – 02.05.2019

  Powoli cały PKS upada...

 • Piotr Kamyszek – 04.05.2019

  Jeszcze trochę czasu i PKS Bolesławiec tez to samo czeka. ..niestety to rozsadniejsze niż marnowanie publicznych pieniędzy i zadłużanie przedsiębiorstw co roku....

 • Sebastian Sziwa – 05.05.2019

  PREMIER Morawieckiego was wyniesie z kryzysu 🤣

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....