TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne testy Citaro NGT. Transgór Rybnik!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 29.04.2019 12:00:03
fot. ZTZ Rybnik

Rybnicki Transgór przez najbliższe dni testuje gazowego Mercedesa Citaro NGT. To drugi sprawdzian tego autobusu w Polsce. Do połowy maja będzie można go spotkać na liniach rybnickiego Zarządu Transportu Zbiorowego.

Nowy Citaro na gaz w porównaniu ze swoimi poprzednikami posiada zupełnie nowy silnik. Jego serce stanowi stojąca jednostka M936 o pojemności 7,7 litra i spełniająca normę Euro 6. Osiąga ona moc 222 kW i 1200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Postawienie przez Mercedesa na nowy silnik pozwoliło osiągnąć kilka korzyści. To m.in. niższa waga, odpowiednio większa liczba miejsc pasażerskich, lepsze osiągi, niskie zużycie paliwa i wydłużenie okresów międzyobsługowych. Czy trzeba czegoś więcej?

Podstawową zaletą nowego systemu napędowego jest jego lekkość. To efekt zarówno niższej masy nowego silnika, jak i kompaktowej zabudowy kompozytowych butli z gazem, która teraz waży zaledwie 485 kg. Jak wiadomo gazowy "garb" zwiększa całkowitą wysokość autobusów CNG do niespełna 3,39 m. Wszystkie inne wymiary są identyczne jak w modelach Citaro z silnikami diesla. Dla lepszego rozłożenia nacisków butle umieszczone są nad przednią osią.

Demonstracyjnym Citaro NGT wersji demo może podróżować ok. 90 pasażerów. Ci, którzy preferują przejazdy na siedząco mają zapewnioną podróż na 25 fotelach typu CSE. Z niskiej podłogi mamy dostępnych tylko sześć foteli. Pamiętajmy jednak, że to demonstracyjna "gwiazda", więc wynik ten z łatwością można poprawić. Wejście na pokład tego w pełni niskopodłogowego pojazdu jest możliwe dzięki dwóm wejściom w układzie 2-2-0. Drugie drzwi są odskokowo-przesuwne.

"Nasza firma dba nie tylko o to, by podróż odbywała się w sposób bezpieczny i komfortowy, ale również w poszanowaniu środowiska. Dlatego też zdecydowaliśmy się na przeprowadzanie w naszych warunkach testu autobusu spełniającego normy EURO 6, tym razem zasilanego sprężonym gazem ziemnym" - mówi Antoni Mainczyk, Prezes Zarządu P.S.T. Transgór S.A., największego operatora obsługującego linie autobusowe transportu zbiorowego na terenie Rybnika.

"Testy te mają na celu przygotowanie do wdrożenia Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych." – dodaje Kazimierz Berger, Dyrektor ZTZ Rybnik.

Autobus będzie realizował kursy na wybranych linia do połowy maja.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
ZTZ Rybnik
Transgór Rybnik
Mercedes
EvoBus
CNG
test

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....