TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne Solarisy w PKM Gliwice
Krzysztof Lączak - Opublikowano: 19.02.2008 22:44:43 2 komentarze
Kolejne Solarisy w PKM Gliwice

W dniu 11 lutego 2008 roku odbyło się oficjalne przekazanie i włączenie do ruchu nowych autobusów, jakie zakupiła firma PKM Gliwice. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, z Prezesem gliwickiego PKM-u, Prezydentem Miasta Gliwice i przedstawicielem KZK GOP na czele.

Nowe autobusy to dobrze znane pasażerom Solarisy Urbino 18, wyposażone w silniki

DAF PR 228 S1 o mocy 231 kW, spełniające normę emisji spalin Euro 4, zsynchronizowane z automatyczną skrzynią biegów VOITH 864.5. Każdy Solaris może pomieścić 168 pasażerów, w tym 43 na miejscach siedzących. W autobusach zamontowano systemy poprawiające bezpieczeństwo podróżnych, takie jak ABS i ASR. Na tylnej klapie umiejscowiono kamerę cofania, która ułatwia kierowcy wykonanie tego manewru.

W sumie PKM Gliwice zamówiło 15 autobusów. Jak na razie dostarczono 12, trzy pozostałe przyjadą pod koniec kwietnia. Gliwicki  przewoźnik posiada obecnie 6 sztuk Solarisów Urbino 18 i 5 sztuk Urbino 15, tak więc liczba eksploatowanych wozów dostarczonych przez podpoznańskiego producenta wzrośnie do 26. Symbolem autobusów produkowanych przez Solaris Bus &Coach S.A. w podpoznańskim Bolechowie, jest zielony jamniczek. „Jest długi jak autobus, jest zielony ponieważ autobusy są ekologiczne, ma krótkie łapki –ponieważ nasze autobusy są niskopodłogowe, i niewiele je, bo Solarisy są bardzo ekonomiczne.”–wyjaśnia znaczenie symbolu Solange Olszewska Wiceprezes Solaris Bus &Coach S.A. „Dlatego nasze autobusy często nazywane są przez pasażerów i kierowców jamnikami, co dla nas jest niezwykle miłe.”–mówi Olszewska.  

Podczas spotkania, kierowcom zostały rozdane niespodzianki od firmy Solaris. Dodatkowo Prezes PKM-u wręczył dwie nagrody za oszczędną jazdę. Na koniec uroczystości Proboszcz miejscowej parafii dokonał poświęcenia nowych pojazdów, tak aby nic nikomu się nie stało i kierowcy zawsze bezpiecznie wracali z trasy. Chcemy życzyć im szerokiej drogi, a pasażerom zaś miłego podróżowania nowymi pojazdami.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
PKM
Gliwice
Voith
  • Dziad z dziada. – 22.02.2008

    PKM GLIWICE to mistrzostwo obłudy i tzw. "pokazówy" - wszystko ładnie i pięknie, wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci... Ale firma budowana jest na WYZYSKU 1500zł miesięcznie za miesiąc pracy dla kierowcy (świątki, piątki i niedziele) to żenada totalna. DNO. Kierowcy albo dorabiają dla prywaciarzy, albo dziadują, młodzi wyjeżdżają... Żałosne jest także to że związki zawodowe nie robią nic aby poprawić sytuację pracowników, ciągle tylko paplanina bez sęsu. KIEDY w końcu coś się zmieni w tym chorym kraju ? I tak na koniec zasłyszane w PKMmie: "Kierowców będzie 300 czy 20 prezes i tak musi swoje wziąść." Pozdrowienia dla wszystkich dziadów z PKMu.

  • marek – 28.03.2008

    oczywiście jakby klecha nie pokropił to by nie mogły jeździć... pozatym te solarisy mają okna tak małe, że w lato ludzie mdleją z gorąca, klimatyzacji nie ma żaden!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....