TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne cztery Trollino 12M nad morzem
- Opublikowano: 26.01.2011 21:32:03 5 komentarzy
Kolejne cztery Trollino 12M nad morzem

W styczniu, do dotychczasowych 15 nowych trolejbusów Trollino 12M gdyńskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej, dołączyły kolejne cztery nowe egzemplarze. Czyli łącznie najnowszych nabytków jest już 19 egzemplarzy (z 25 zamówionych). Najnowsze pojazdy są już trzecią (po dostawach we wrześniu i październiku 2010 r.) transzą zrealizowaną w ramach umowy, która została zawarta w 2010 r. z firmą Solaris Bus&Coach i kolejnym elementem programu „Rozwój proekologicznego transportu publicznego na Obszarze Metropolitalnym Trójmiasta”. Dzięki wprowadzeniu do eksploatacji nowych trolejbusów, od 1 lutego 2011 r. w dni powszednie, już ponad 90% wszystkich kursów wykonywanych przez trolejbusy będzie obsługiwanych taborem niskopodłogowym. Dodajmy, że taki standard w weekendy i święta osiągnięto w sieci ZKM Gdynia już 1 grudnia 2010 r. Łącznie po styczniowej dostawie PKT posiada już w swoim taborze aż 70 niskopodłogowych trolejbusów!

Nowo wprowadzane pojazdy wyposażone są w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, monitoring wnętrza oraz wyświetlacze elektroniczne z funkcją wizyjnego i głosowego zapowiadania kolejnych przystanków. Pod względem technicznym są one podobne do zakupionych przez PKT dwóch egzemplarzy Trollino 12 w 2009 r. i wprowadzonych do eksploatacji w grudniu 2009 r. Pojazdy są wyposażone w nowoczesny, energooszczędny układ napędowy produkcji polskiej firmy MEDCOM oraz polski asynchroniczny silnik trakcyjny typu \'STDa280-6B/175\' o mocy 175 kW, wyprodukowany w Zakładach Maszyn Elektrycznych EMIT S.A. w Żychlinie. Skrzynia z elektroniką sterującą MEDCOM umieszczona jest na dachu trolejbusu, a silnik trakcyjny przed osią napędową po lewej stronie. Dodatkowo pojazdy wyposażenie są w baterie akumulatorów do jazdy awaryjnej bez zasilania sieciowego. Ostatnie zamówione trolejbusy przez Gdynię dotrą nad morze w III kw. 2011 r. Łącznie w tym roku zostanie dostarczonych 10 trolejbusów Trollino 12M. 

Z Gdyni do Tychów

W ramach porządków we flocie PKT po zakupach nowych, niskopodłogowych pojazdów, przewoźnik sprzedał (poprzez publiczny przetarg) dwa trolejbusy Jelcz Pr110E do firmy Tyskie Linie Trolejbusowe w Tychach. Warto podkreślić, że gdyńskie, wysłużone już Jelcze zyskały uznanie zaprzyjaźnionej firmy, jako pojazdy zadbane i utrzymane w dobrym stanie technicznym. Dwa trolejbusy o numerach 3353 i 3354 dotarły już do Tych. Być może nie będą to jedyne dwa gdyńskie trolejbusy, które pojawią się w najbliższym czasie na Śląsku.

Trolejbusem do sztuki

I na zakończenie trolejbusowej relacji z Gdyni ciekawa informacja o wykorzystaniu najnowszego trolejbusu PKT w mobilnym otwarciu Animation Now Festival. Druga edycja imprezy tej zorganizowana została przez Stowarzyszenie A KuKu Sztuka. Na Festivalu zostały zaprezentowane najnowsze produkcje światowej animacji oraz możliwości technologiczne nowoczesnej grafiki komputerowej. Inicjatywa miała charakter nieodpłatny, niekomercyjny i była współfinansowana m.in. przez Urząd Miasta Gdyni. Krótko mówiąc - trolejbusem też można dojechać do sztuki!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
trolejbus
Gdynia
ZKM Gdynia
 • ort – 27.01.2011

  Tychów, a nie Tych ;-)

 • – 27.01.2011

  Obydwie formy poprawne;)

 • Olo – 28.01.2011

  solaris to złom

 • Trajluś – 28.01.2011

  Sam jesteś złom, na jakiej podstawie tak twierdzisz ? W Tychach jeżdżą zarówno Urbino jak i Trollino i wszystko jest oki. A Trollino 12AC z czeskim osprzętem to dopiero rakieta, przyjemnie tym jeździć, żeby tak było ich więcej u nas :))

 • Trajluś – 01.02.2011

  I Ty się chcesz nazywać moim kolegą ? Hahahah lepiej uciekaj do buszu, tam nie ma żadnego pojazdu komunikacji publicznej. Podobnie jak kolega wyżej mnie, nie znasz się na tej tematyce, więc się nie wypowiadaj, bo takie zdawkowe stwierdzenia i w takim stylu wnoszą tylko obraz Twojego prostego charakteru. Pozdrawiam ;]

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....