TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejna edycja autobusowej Akademii Kierowcy FlixBusa
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.11.2019 12:00:32
Kolejna edycja autobusowej Akademii Kierowcy FlixBusa

W październiku br. miała miejsce kolejna edycja Akademii Kierowcy FlixBus, która tym razem skupiła się na szkoleniu kierowców autobusów pod kątem obsługi osób z niepełnosprawnością i postępowania w przypadku zagrożenia.

Oczywiście nie zabrakło jazd autokarem - tym razem trening bezpiecznej i ekonomicznej jazdy przeprowadzili instruktorzy MAN Truck & Bus Polska na pojazdach MAN Lion`s Coach i Neoplan Skyliner.

-"Akademia nie tylko podnosi umiejętności w zakresie samego prowadzenia autobusów, ale także uczy właściwej obsługi pasażerów. I to jest wyjątkowe podejście w naszym kraju" - powiedział nam Konrad Bąbliński, dyrektor ds. operacji FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Jazda przewidująca

Na samym początku wszyscy kierowcy przeszli kurs teoretyczny z przyspieszonej obsługi autobusów MAN i Neoplan, który poprowadził Rober Ignasz z MAN Truck & Bus Polska. Wiele elementów w poszczególnych markach jest już bardzo podobnych, także zawodowi kierowcy nie mieli żadnych problemów z kilkoma różnicami. Największy akcent podczas całego szkolenia kładziono na jazdę przewidującą, której ważnymi elementem jest system automatycznego utrzymywania odległości. Do tego dochodzi inteligentny tempomat, który wykorzystuje ukształtowania terenu i pozwala zaoszczędzić kolejne litry paliwa.

-"Jestem pewny, że dzięki tym podstawowym zasadom ekonomicznej i komfortowej jazdy kierowcy mogą diametralnie zmienić swój styl prowadzenia pojazdów, co na pewno będzie korzystne i dla pasażerów, i dla przewoźników" - podsumowuje październikowy trening Rober Ignasz z MAN Truck & Bus Polska.

Zobaczcie październikową Akademię na filmie, który dla FlixBusa przygotowała firma Monolit Media  - wydawca InfoBusa:


Pasażerowie z niepełnosprawnością

Z kolei moduł pod nazwą "obsługa pasażerów z niepełnosprawnościami" poprowadzili specjaliści z fundacji Polska bez Barier, którzy przekazali podstawowe informacje o potrzebach niepełnosprawnych i pokazali kilka technik asekuracji. To było naprawdę mocne przeżycie móc z nimi porozmawiać o przewozie autobusami osób niewidomych, czy na wózkach inwalidzkich. A potem w ramach warsztatów samemu wejść do autobusu z opaską lub o kulach. Takie doświadczenie dużo uczy.

-"Najważniejszą rzeczą jest rozmowa. Jeżeli kierowca spyta się osoby z niepełnosprawnością, czy i w jaki sposób może jej pomóc to od razu zaskarbi sobie jej wdzięczność i cała podróż będzie przyjemna dla obu stron" - podkreśla Dominik Rymek z fundacji Polska bez Barier.

Trochę adrenaliny

Podczas spotkania w Wolicy zdecydowanie najwięcej działo się podczas modułu "symulatory". Tutaj pod okiem specjalistów z Sympro kierowcy sprawdzali, jaki siły działają na prowadzącego podczas symulatora zderzenia i dachowania. Jedno jest pewne - po tym treningu na pewno już wszyscy będą zapinali pasy bezpieczeństwa. Ponadto kierowcy uczyli się podstawowych zasad gaszenia pożaru i ewakuacji nieprzytomnego pasażera z zadymionego autobusu, czego jeszcze nikt wcześniej nie zorganizował w naszym kraju.

Na pewno takie szkolenie wyrabia pewnego rodzaju automatyczne odruchy, które mogą być bardzo ważne w przypadku faktycznego bezpieczeństwa. Oczywiście - oby takich sytuacji było jak najmniej, ale trzeba być na nie gotowym.

Dlatego my również polecamy wszystkim Akademię Kierowcy FlixBusa, gdzie nie tylko przekazywane są ważne informacje z zakresu obsługi  autobusu oraz komunikacji z pasażerami, ale także kierowcy spotykają się nawzajem i wymieniają doświadczeniami. To jak do tej pory jedyna taka forma integracji kierowców autokarów w Polsce i to jest krótko mówiąc bezcenne.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
autokar
FlixBus
MAN
Neoplan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....