TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kobiety w Ogólnopolskim Konkursie Kierowców Komunikacji Miejskiej
Targi Kielce - Opublikowano: 19.08.2009 19:00:53 1 komentarz
Kobiety w Ogólnopolskim Konkursie Kierowców Komunikacji Miejskiej

Aż 7 pań zmagać się będzie z blisko 60 mężczyznami! Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej po raz pierwszy odbędzie się w Kielcach. Po raz pierwszy też wezmą w nim udział kobiety.

Targi TRANSEXPO (Targi Kielce, 16 –18 września) to okazja do zaprezentowania krajowych premier i rynkowych hitów, ale również do specjalistycznych szkoleń, konferencji i spotkań. Od 17 do 18.09 w ramach targów odbędzie się III Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej. To widowiskowe wydarzenie gromadzi dużą ilość zawodników, ale jeszcze więcej widzów, którzy z podziwem obserwują zmagania profesjonalistów. Pierwszy etap –teoretyczny - składać się będzie z zagadnień dotyczących przepisów, które obowiązkowo powinien znać każdy kierowca autobusu. Drugi i trzeci etap to jazda sprawnościowa z utrudnieniem na czas, na przygotowanym placu manewrowym 12-metrowymi autobusami firmy Solaris, a także konkurencje z udzielania pierwszej pomocy oraz rozwiązywania trudnych sytuacji, które zawodnicy mogą napotkać w pracy codziennej. Konkurs bowiem oprócz widowiska, spełnia również funkcję edukacyjną dla pracowników firm komunikacji miejskiej. –„Zawsze marzyłam, żeby wziąć udział w takich zmaganiach –mówi Magdalena Stachowiak z Translub Luboń, jedna z 7 kobiet, które wezmą udział w konkursie. –Od 3 lat prowadzę autobusy. Wcześniej zdarzało mi się jeździć też ciężarówkami. Awarie i różne ekstremalne sytuacje na trasach wymagały ode mnie szczególnych umiejętności, więc jestem zaprawiona w bojach. Teraz szykuję się do kieleckiego konkursu, ale również egzaminu instruktorskiego na kategorię C i wyższe. Mimo, że w swoim zawodzie nigdy nie byłam dyskryminowana, to w ten sposób po raz kolejny udowodnię, że kobieta może wszystko. Nawet nauczyć panów prowadzić na prawdę duże pojazdy”–dodaje z uśmiechem. Jak widać 57 mężczyzn wcale nie będzie miało z kobietami łatwo.

Głównymi organizatorami zmagań są: Targi Kielce i Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, z pomocą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach- Wydział Ruchu Drogowego, MPK Kielce, ZTM Kielce, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach oraz Polskiego Czerwonego Krzyża. Sponsorem I nagrody oraz Partnerem Głównym Konkursu jest Solaris Bus &Coach S.A. Partnerami oraz fundatorami nagród za zajęcie kolejnych miejsc są Drabpol Sp.J., PGNiG, R &G Sp. z o.o. Dodatkowo nagrody przekazali honorowi patroni Konkursu:

- Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Jarubas - dla kierowcy, który zdobył pierwsze miejsce w testach teoretycznych,

- Wojewoda Świętokrzyski, Bożentyna Pałka –Koruba - dla kierowcy, który wykazał się najwyższymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy

- Prezydent Miasta Kielce, Wojciech Lubawski - dla najlepszego kierowcy w jazdach sprawnościowych na placu manewrowym.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Autoświat, onet.pl, TVP Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia, transinfo.pl, Autobusy oraz Polski Traker Bus.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
konkurs
kierowca
Wrocław
Kielce
  • Tadeusz – 17.09.2009

    Mam nadzieję, że Mariusz z Gdańska będzie na podium

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....