TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

KM Głogów z kasą na cztery kolejne hybrydy
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.07.2019 11:00:35
KM Głogów z kasą na cztery kolejne hybrydy ; fot. UM Głogów

Głogowska Komunikacja Miejska pozyskała kolejne środki z Unii Europejskiej - tym razem na zakup 4 fabrycznie nowych autobusów z napędem hybrydowym.

Autobusy będą wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring, udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych, wydzielone miejsca siedzące dla osób starszych oraz specjalne uchwyty do przewozu rowerów. Wartość aktualnie planowanego projektu to 7.884.300 zł. Kwota dofinansowania to 5.448.500 zł.

Dostawa w 2020 roku

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie dostawcy autobusów. Do końca roku planuje się podpisanie umowy z wykonawcą. Autobusy powinny zostać wyprodukowane i dostarczone w 2 połowie przyszłego roku.

Do tej pory spółka pozyskała z UE ok. 10.5 mln złotych dofinansowania. Za te środki zakupiono m.in. 16 nowoczesnych autobusów. Od 2015 roku dla wygody pasażerów zakupiono już 19 nowoczesnych i klimatyzowanych autobusów.

Z klimą

-"Obecnie spółka klimatyzację ma w 19 autobusach, a na liniach w dni robocze jeździ 26 autobusów, więc niestety na niektórych kursach jeżdżą autobusy bez klimatyzacji. Zakup autobusów w pełni klimatyzowanych rozpoczęliśmy w 2015 roku, stąd mamy ich dopiero 19. Nadal planujemy odnawiać nasz tabor autobusowy i kolejne zakupy to będą również autobusy w pełni klimatyzowane" – mówi Anna Bryl, wiceprezes Komunikacji Miejskiej w Głogowie.

45 lat minęło

W kwietniu Komunikacja Miejska w Głogowie obchodziła ważny jubileusz. Dokładnie 45 lat temu na ulice Głogowa wyjechały pierwsze autobusy miejskie. Ponad dwadzieścia lat później na trasy wyjechały autobusy dodatkowo ozdobione herbami miasta.

21 kwietnia 1974 roku na ulice Głogowa wyjechały pierwsze autobusy miejskie. Pięć autobusów marki Jelcz wyruszyło obsługiwać dwie linie, łączące dworzec PKP z ulicami Spadzistą i Legnicką. Przez pierwszy tydzień pasażerowie jeździli nią bezpłatnie, ponieważ nie zdążono na czas wydrukować biletów.

Rok później przedsiębiorstwo posiadało siedem autobusów i dwa mikrobusy, a liczba tras komunikacyjnych została podwojona. W ciągu kolejnych dziesięciu lat aż sześciokrotnie zwiększyła się liczba pojazdów. W 1984 roku 38 autobusów kursowało na 11 liniach o łącznej długości 314 km.

W połowie lat 80-tych komunikacja przeniosła się do nowej bazy przy ul. Rudnowskiej. W 1986 roku firma posiadała już ponad czterdzieści "czerwonych" autobusów. 30 marca 1995 roku powołano w Głogowie samodzielny podmiot gospodarczy z całościowym udziałem Gminy Miejskiej. 1 kwietnia nowa – głogowska już – firma posiadała 38 autobusów, które wyruszyły w miasto oklejone herbami Głogowa. Na biletach pojawiła się biało-czerwona szachownica czyli flaga Głogowa wraz z literą "G".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
hybryda
jubileusz
KM Głogów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....