TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kłosok i partnerzy z umową na 147 w Rudzie Śląskiej
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.02.2016 15:43:00 1 komentarz
Kłosok i partnerzy z nową umową na 147 w Rudzie Śląskiej. (fot. Radosław Majka, phototrans.pl)

29 stycznia Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego podpisał umowę z konsorcjum trzech firm umowę na trzyletnią obsługę linii autobusowej nr 147. To połączenie zapewnia komunikację pomiędzy dwiema dzielnicami Rudy Śląskiej. Mowa o Halembie i Orzegowie.

Konsorcjum PPUH Kłosok, Rudpol-OPA oraz Opa Ekspert od wczoraj przez kolejne trzy lata będzie operatorem wspomnianego połączenia. Wynagrodzenie, jakie przypadnie tym firmo z wykonania tego zadania ma wynieść 3 637 180,80 zł.

KZK oszacował, że przez ten okres praca eksploatacyjna wyniesie ok. 712 000 wzkm. Związek jednak zastrzegł możliwość czasowego zwiększenia lub zmniejszenia zakresu zamówienia, z realizacją w dowolnym okresie trwania umowy. Jednak nie więcej niż o 350 000 wzkm. Zamawiający tłumaczy to koniecznością organizowania komunikacji miejskiej nawyznaczonych odcinkach trasy w związku z np. doraźnymi remontami dróg i torowisk lub innymi utrudnieniami w ruchu, które uniemożliwiają funkcjonowanie połączenia wkształcie podstawowym.

W celu wywiązania się z warunków konsorcjum powinno dysponować minimum trzema niskopodłogowymi autobusami klasy maxi (tabor BN). Jeden ma być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2015 roku i spełniać normę EURO6, natomiast pozostałe dwa powinny być nie starsze niż z 2012 roku i spełniać przynajmniej normę EURO5. Wszystkie mają umożliwiać podróż przynajmniej 91 pasażerom. Ilość miejsc siedzących ma wynieść nie mniej niż 25% ogólnej. Autobusy mają być wyposażone w kompletny system informacji pasażerskiej oraz urządzenia do obsługi ŚKUP.

Do tej pory na 147 pojawiały się autobusy marki MAZ, którymi dysponuje PPUH Kłosok. Zważywszy jednak na wymagania KZK nie należy się spodziewać, że od wczoraj nastąpiła istotna różnica w obsłudze wspomnianej linii.

Ciekawszy natomiast wydaje się inny fakt. Ostatnie przetargi na obsługę połączeń autobusowych organizowanych przez górnośląski związek zakładał kontraktowanie przewozów na osiem lat. Tymczasem umowa na 147 jest tylko na trzy. Czy wobec tego KZK szykuje po upływie tego okresu np. włączenie tego połączenia do większego pakietu?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
PPUH Kłosok
Rudpol-OPA
Opa Eskpert
  • Szu – 04.02.2016

    W wyborach samorządowych Frau Erbe obiecała darmobusy w mieście Ruda. Śląska, na wzór Żor

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....