TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

KIO o ładowarkach do elektrobusów PKM Jaworzno
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.04.2017 18:32:04 5 komentarzy
KIO o ładowarkach elektrobusów dla Jaworzna

10 kwietnia 2017 r. KIO podjęła decyzję w dwóch sprawach związanych z przetargami na zakup szybkich i wolnych ładowarek do autobusów elektrycznych przez PKM Jaworzno. O te kontrakty po raz pierwszy starły się polskie firmy: Medcom i Ekoenergetyka (reprezentowana w tym zamówienia przez spółkę-córkę Energotronic).

Wcześniejsze, zeszłoroczne przetargi PKM Jaworzno na elementy infrastruktury stacji ładowania i wymiany baterii oraz stacji ładowania autobusów zostały unieważnione. W ponowionych w tym roku trzech e-zamówieniach przewoźnik wybrał już najkorzystniejsze oferty, ale od dwóch tych decyzji złożono odwołanie do KIO.

Szybkie ładowarki z Medcomu

Pierwsze odwołanie złożono do przetargu PKM Jaworzno na dostawę pięciu stacji szybkiego ładowania akumulatorów, zlokalizowanych na terenie miasta. Tutaj swoje oferty przedstawiły dwie spółki:

 • Energotronic Polska zaproponowała cenę 1 643 770,77 PLN brutto;

 • Medcom ? 1 540 329 PLN brutto.

PKM Jaworzno na ten cel wyasygnowało kwotę 1 857 300 PLN brutto, co oznacza, że obie oferty zmieściły się w budżecie. Po podliczeniu punktów przewoźnik wybrał ofertę Medcomu jako najkorzystniejszą.Jednak Energotronic oprotestował tę decyzję - jednak zdaniem KIO bezzasadnie.

-"Odwołanie w tej sprawie zostało oddalone ? powiedziała nam Magdalena Grabarczyk, rzecznik prasowy KIO.

Wybór wolnych ładowarek do powtórki

Z kolei drugie odwołanie dotyczyło przetargu na dostawę ośmiu ładowarek plug-in do ładowania akumulatorów trakcyjnych w autobusach elektrycznych, gdzie swoje oferty złożyły te same dwie firmy:

 • Medcom z ceną 682 896 PLN brutto (!)

 • Energotronic Polska z ceną 1 131 600 PLN brutto.

Budżet zamawiającego na tel wyniósł 1 476 000 PLN brutto. Tak duże różnica w cenach ofert od razu wywołała podejrzenie, że jedna z firm zaproponowała tzw. rażąco niską cenę w stosunku do oszacowanej przez zamawiającego. Jednak KIO nie podzieliła tego przepuszczenia i nakazała zamawiającemu ponowny wybór oferty.Czekamy w takim razie na kolejną decyzję komisji przetargowej PKM Jaworzno.

-"W sprawie KIO 478/17 odwołanie zostało uwzględnione w części. Izba nakazała zamawiającemu unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty oraz odtajnienie wyjaśnień rażąco niskiej ceny wykonawcy wybranego, ponowną ocenę i wybór najkorzystniejszej oferty. W pozostałym zakresie odwołanie zostało oddalone" ? informuje Magdalena Grabarczyk z KIO.

Transformatory z ZPUE

Z kolei w trzecim e-postępowaniu PKM Jaworzno, na dostawę i montaż dwóch stacji transformatorowych wraz z wyposażeniem do zasilania stacji szybkiego ładowania autobusów elektrycznych, nie było żądnych wątpliwości. Swoje oferty złożyło aż pięciu oferentów. Wszystkie złożone propozycje zawierały 5-letnią gwarancję. PKM wybrało najtańszą ofertę ZPUE Włoszczowa z ceną 1 123 974 PLN brutto.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2016 r. PKM rozstrzygnął dwa postępowania na zakup łącznie 22 szt. autobusów elektrycznych wygrała spółka Solaris Bus & Coach, która w ramach pierwszego kontraktu dostarczy 16 pojazdów (4 szt. 9-metrowe Urbino 8,9 LE electric, 3 szt. 12-metrowych Urbino 12 electric i dziewięciu 18-metrowych Urbino 18 electric), a w ramach drugiego ? 6 elektrobusów (12-metrowych autobusów Urbino 12 electric). Zgodnie ze specyfikacjami autobusy z pierwszego zamówienia mają być dostarczane sukcesywnie do końca listopada 2017 r., natomiast pojazdy z drugiego zamówienia - do lipca 2017 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM Jaworzno
ładowarka
Medcom
Ekoenergetyka
przetarg
 • Obserwator – 11.04.2017

  "Tak duże różnica w cenach ofert od razu wywołała podejrzenie, że jedna z firm zaproponowała tzw. rażąco niską cenę w stosunku do oszacowanej przez zamawiającego. Jednak KIO nie podzieliła tego przepuszczenia i nakazała zamawiającemu ponowny wybór oferty" Jak to nie podzielila? Skoro nakazała unieważnić wybór to chyba jednak podzieliła. Ciekawe jaki będzie ciąg dalszy.

 • obserwator obserwatora – 27.04.2017

  a może w drugą stronę i jedna z cen była po prostu zawyżona?

 • Obs – 18.05.2017

  Zawyżona? Budżet który Jaworzno miał na ładowarki właśnie poprzez rozeznanie rynku czyli zapytania do energotronic i do medcom o wygórowane kwoty. Brak pojęcia

 • Obserwator – 12.09.2017

  Termin dostawy minął w czerwcu...a ładowarek ani widu, ani slychu....

 • polak – 22.09.2017

  No i transformatory są, autobusy są, hala wybudowana, a ładowarek nie ma....opoznienie kilka miesięcy w pierwszym i ponad miesiąc w drugim zamówieniu... Brawo PKM! Brawo KIO!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....