TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kierowcy MPK Kraków przeszli wirtualne szkolenie
MPK KRAKÓW - Opublikowano: 17.11.2014 16:45:11 2 komentarze
Kierowcy MPK Kraków przeszli wirtualne szkolenie
Od piątku, 14 listopada do niedzieli, 16 listopada kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie odbyli szkolenie w specjalnym mobilnym symulatorze firmy Cargo. Łącznie wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Listopadowy, wirtualny trening w jednym z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w Polsce to element przygotowań prowadzących autobusy do różnych, czasem bardzo trudnych warunków na krakowskich i podkrakowskich drogach w okresie zimowym. –„W szkoleniu prowadzących autobusy najważniejszy jest aspekt bezpieczeństwa. Kierowcy są przecież odpowiedzialni za jadących w środku pasażerów. Dlatego szkoląc ich staramy się wykorzystywać wszystkie, także te najnowocześniejsze rozwiązania, a takim jest na pewno mobilny symulator jazy autobusem”–mówił Stefan Szczypuła, kierownik Działu Szkolenia w MPK SA w Krakowie. Warto podkreślić, że symulator umożliwia trenowanie prowadzenia autobusu w różnych sytuacjach, m.in. zmieniających się warunkach atmosferycznych oraz na różnych wariantach tras. Jego twórcy zadbali o duży realizm jazdy - kabina kierowcy niczym nie różni się od tych produkowanych seryjnie. Zadbano też o to, aby w środku funkcjonowały najnowocześniejsze i najlepsze systemy audiowizualne, w tym dźwięk przestrzenny oraz najwyższej jakości obraz emitowany w technologii on screen –bezpośrednio na szybach. Warto podkreślić, że to już kolejna edycja szkoleń w symulatorze, którą organizuje MPK SA dla prowadzących. W przyszłości planowane są kolejne tego rodzaju szkolenia.Najnowszy symulator firmy Cargo zamontowany został w specjalnie dla niego zbudowanej naczepie, jest to 14-metrowej długości mobilne centrum szkoleniowe wyposażone w klimatyzowane pomieszczenia. Realizm jazdy w symulatorze został dopracowany do perfekcji: kabina kierowcy niczym nie różni się od seryjnej, a urządzenia sterujące stawiają naturalny opór. Ponadto do dyspozycji kierowcy pozostają wszystkie dobrze znane urządzenia oraz systemy takie jak: ABS, EBS (zawierający funkcję ESP, system zabezpieczający przed przewróceniem pojazdu), tempomat i wiele innych. W kabinie mamy najnowocześniejsze i najlepsze systemy audiowizualne, w tym dźwięk przestrzenny oraz najwyższej jakości obraz emitowany w technologii on screen – bezpośrednio na szybach. Realizmu drogowym scenom dodaje 6 stopni swobody symulatora, urządzenie porusza się w pionie, poziomie oraz poprzecznie. Jazda pojazdem odbywa się w różnych warunkach obciążenia, na różnych trasach oraz w zmiennych warunkach atmosferycznych. Aktualnie Cargo jako jedyny ośrodek w Polsce posiada 4 nowoczesne mobilne symulatory jazdy samochodem ciężarowym i autobusem w warunkach specjalnych, w tym najnowszej generacji 6-stopniowy symulator.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Kraków
kierowca
  • VolferPR743 – 18.11.2014

    "kabina kierowcy niczym nie różni się od tych produkowanych seryjnie"... Dla kierowców KM jednak się różni i to bardzo, bo ilu z nich codziennie prowadzi samochody ciężarowe MAN TGS/TGX?

  • Factor – 09.09.2015

    A dlaczego szkolenie nie odbylo sie na autodromie w Jastrzebiu???

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....