TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kierowcy Bundesligi na szkoleniu z bezpiecznej jazdy
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.01.2020 11:00:30
Kierowcy Bundesligi na szkoleniu z bezpiecznej jazdy

Hamowanie, manewrowanie, zachowanie kontroli: kierowcy autokarów zespołu Bundesligi uczą się, jak radzić sobie z niebezpiecznymi sytuacjami w Centrum Bezpieczeństwa Jazdy ADAC w Berlinie-Brandenburgii. Pomagają w tym nowoczesne systemy wsparcia i silny duch zespołu.

Drużynowy autokar jest ważnym miejscem dla graczy i zapewnia im koncentrację i regenerację w codziennych podróżach między spotkaniami. Dlatego centrum modyfikacji autobusów MAN w Plauen oferuje również instalację nowoczesnych funkcji zapewniających komfort. Cztery stoliki twarzą w twarz z regulacją wysokości w pierwszym rzędzie zapewniają miejsce na spotkania z trenerami i mentorami. Gwiazdy czują się wygodnie na 32 skórzanych siedzeniach z regulowanymi zagłówkami pod rozgwieżdżonym oświetleniem LED - zawsze w swoich regularnych miejscach.

Tor przeszkód dla Lion's Coach

Michael Lauerbach i Armin Kriz zaprosili kolegów do odwiedzenia ich MAN Lion's Coach L. Lauerbach woził już Philippa Lahma i Bastiana Schweinsteigera, kiedy grali jeszcze w drużynach młodzieżowych w Monachium. Od 2006 roku prowadzi profesjonalnych piłkarzy do ich miejsca docelowego. Kierowcy są gotowi na pierwszą sesję treningową, która odbywa się na slalomie. Kierowcy Bayernu po raz pierwszy testują autobus zespołu o mocy 500 koni mechanicznych. Kriz manewruje Lion's Coach przez pylon z prędkością 30 km/h. To nie brzmi szczególnie szybko, ale autokar ma prawie 14 metrów długości, a dopuszczalna masa całkowita wynosi około 25 ton. Menedżerowie klubów zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Autokar FC Bayern jest wyposażony w ESP, asystenta hamowania awaryjnego, system monitorowania pasa i wiele innych systemów. Monitoruje także dźwięk przestrzenny za pomocą sześciu kamer. 

"Zawsze pamiętaj: koordynuj sterowanie i widok z przodu. Technologia czujników mierzy kąt skrętu i wspiera cię najlepiej, gdy patrzysz, dokąd chcesz się udać ", rozbrzmiewa głos Heinricha Degenarta przez radio w kokpicie autobusu Bayern. 

Doświadczony instruktor MAN ProfiDrive znajduje się na wieży obserwacyjnej na torze i sprawdza, czy kierowca autobusu przyjmuje prawidłową pozycję kierownicy, czy przestrzega określonych prędkości i czy odpowiednio reaguje.

Awaryjne hamowanie

Podczas testów awaryjnego hamowania na śliskiej powierzchni, Yildiz Zekeriye, nazywany "Zico", bierze wodze. Trening hamulców symuluje sytuację, która może wystąpić w każdym mieście z szynami umieszczonymi w podłożu drogowym. Autokar FC Augsburg zatrzymuje się po trzech metrach. Nowa próba przy prędkości 30 km/h i drodze hamowania wzrosła do ponad 10 metrów. "Masa pojazdu zwiększa siłę napędową wraz ze wzrostem prędkości", wyjaśnia ojciec trojga dzieci. Następnie autokar zjeżdża ze wzgórza z prędkością 40 km/h do nawodnionego zakrętu. Zadaniem jest hamowanie awaryjne i natychmiastowa stabilizacja autobusu, jeśli skręci. 

Moderator Degenhart donosi drogą radiową: "Musisz kierować, gdy tylko zahamujesz. Pokaż autobusowi, dokąd chcesz pojechać, a systemy asystujące pomogą ci zachować kontrolę.

Wieczór zapada w Brandenburgii, podczas gdy Udo Graßhoff i Guido Vicinotti jadą autokarem VFL Wolfsburg do ostatniego ćwiczenia. Autokar nabiera tempa na zjeździe i ma zahamować przed przeszkodą wodną. Autokar zjeżdża z rampy z prędkością 40 km/h. Graßhoff pokazuje, co ćwiczył dzisiaj: umiejętnie łącząc hamowanie, kierowanie i patrzenie przed siebie, omija fontannę, nie wjeżdżając w nią. Vicinotti oklaskuje ten wyczyn.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
MAN
Bundesliga
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....