TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kieleckie hybrydy wyjadą 1 lutego
PAP - Opublikowano: 23.01.2018 09:27:30
Kieleckie hybrydy wyjadą 1 lutego

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach otrzymało 25 nowych autobusów hybrydowych. Koszt zakupu pojazdów to 56 mln zł, w 85 proc. został sfinansowany ze środków unijnych.

Autobusy będą wyposażone w automaty do sprzedaży biletów, będzie można je kupować m.in. przy użyciu karty płatniczej. Pojazdy są monitorowane i klimatyzowane. "Dodatkowo znajdują się w nich +tablice koralikowe+, na których zwizualizowany będzie aktualny przebieg trasy linii komunikacyjnej oraz tzw. ciepły guzik, pozwalający na indywidualne otwieranie drzwi zewnętrznych przez pasażera, przy pomocy przycisków" – powiedział PAP dyr. Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach Marian Sosnowski.

Nowe pojazdy pojawią się na kieleckich ulicach w miejsce wycofywanych z użytku 28 najstarszych autobusów. Tabor autobusowy MPK liczy 188 pojazdów; kielecka spółka jest właścicielem 123. "Ich średni wiek nie przekracza ośmiu lat. Będziemy sukcesywnie uzupełniać nasz tabor, co wpłynie na poprawę komfortu jazdy zarówno kierowców, jak i pasażerów" – podkreśliła podczas uroczystości przekazania pojazdów przez miasto prezes MPK w Kielcach Elżbieta Śreniawska.

Nowe autobusy wyjadą na kieleckie ulice 1 lutego. Obsługiwać będą linie nr 34, 46, 50, 51 i 54.

Koszt zakupu pojazdów (56 mln zł) został sfinansowany w 85 proc. ze środków unijnych w ramach projektu "Rozwój infrastruktury transportu publicznego w Kielcach". Oprócz zakupu autobusów, zakłada on zainstalowanie 30 nowych tablic informacyjnych na przystankach oraz rozbudowę ulic Wapiennikowej i Cmentarnej.

Stolica regionu świętokrzyskiego jest również w trakcie realizacji drugiego projektu "Rozwój komunikacji publicznej". Przewiduje on m.in. budowę Centrum Komunikacyjnego na bazie istniejącego dworca autobusowego wraz z parkingiem dla samochodów i miejscami postojowymi dla rowerów. Pojawią się także nowe bus-pasy, przystanki i pętla autobusowa.

Całkowita wartość obu projektów, które mają poprawić jakość systemu komunikacji miejskiej, wyniesie 300 mln zł, z czego 230 mln zł to unijne dofinansowanie.

"Ulicami naszego miasta jeździ się już nieźle, ale chcemy być pod tym względem liderem. Pragniemy, aby ludzie przesiadali się z samochodów osobowych do autobusów komunikacji publicznej. Aby było to możliwe muszą być lepsze autobusy, wygodniejsze i przyjeżdżające punktualnie. To jest nasz plan, który konsekwentnie realizujemy" – powiedział PAP prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Niedawno Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach podpisał z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji nową 10—letnią umowę o wartości ponad 600 mln zł na świadczenie usług komunikacyjnych w Kielcach i dziewięciu ościennych gminach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kielce
hybryda
Kielce

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....