TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kielecki dworzec autobusowy opóźniony o miesiąc
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.05.2020 13:00:33
Kielecki dworzec autobusowy opóźniony o miesiąc fot. UM Kielce

Z powodu pandemii koronawirusa opóźni się otwarcie remontowanego dworca autobusowego w Kielcach. Początkowo planowano, by pierwsze autobusy odjechały z nowego Centrum Komunikacyjnego na początku sierpnia.

Jednak oddanie inwestycji może się opóźnić przynajmniej o miesiąc.

Do 15 września

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach Barbara Damian przekazała PAP, że wykonawca, firma Budimex, złożyła aneks do umowy z prośbą o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji do 15 września.

-"Jest to dłuższy termin niż się spodziewaliśmy. Wykonawca jednak zapewnia, że zrobi wszystko, aby udało się dworzec oddać i uruchomić wcześniej. Wykonawca wskazuje na problemy z wyświetlaczami informującymi o przyjeździe autobusów, których podzespoły są produkowane w Chinach. Ze względu na pandemię koronawirusa był problem ze sprowadzeniem tych części" – powiedziała dyrektor.

Podwykonawca, który będzie odpowiedzialny za montaż wyświetlaczy zadeklarował, że zrobi to do 15 lipca. Jednak nie jest też wykluczone, że dłużej trzeba będzie poczekać na odbiór techniczny inwestycji.

-"Od 15 sierpnia będziemy się starać otrzymać pozwolenie na użytkowanie. Ze względu, że aktualnie terminy administracyjne są zawieszone, to są obawy, czy w krótkim czasie uda się je szybko uzyskać. Będziemy próbować, aby procedury uległy skróceniu i by od pierwszego września dworzec zaczął funkcjonować" – dodała dyrektor.

Zaznaczyła, że budowa Centrum Komunikacyjnego w Kielcach wkroczyła w końcową fazę. Gotowe są już mała i duża kopuła kieleckiego "spodka". W środku trwają obecnie roboty wykończeniowe. Wykonano już ok. 90 proc. zaplanowanych prac.

Historia spodka

Oddany do użytku w 1984 r. dworzec autobusowy w Kielcach jest jednym z najbardziej charakterystycznych pod względem architektonicznym budynków w mieście. Zbudowany na planie koła, ma formę rotundy zwieńczonej kopułą ze świetlikami.

Od 2018 roku budynek przechodzi gruntowny remont. Ze starego obiektu zachowała się jedynie metalowa konstrukcja. Jak dotąd zamontowano nowe miedziane zadaszenie oraz charakterystyczne świetliki. Budynek ma też nową szklaną elewację. Szyby zostały sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych i w zależności od natężenia światła będą automatycznie zmieniać swoja barwę. Po przebudowie na dworcu znajdą się ruchome schody, windy, poczekalnia dla pasażerów, przechowalnia bagażu i punkty gastronomiczne. Na antresoli dworca ma pojawić się mediateka.

Modernizacja kieleckiego dworca autobusowego wykonuje firma Budimex, a koszt tej inwestycji to prawie 69 mln zł. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
ZTM Kielce

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....