TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kielce: Pierwszy kielecki parking przesiadkowy
GAZETA WYBORCZA - KIELCE 23.01.2008 - Opublikowano: 24.01.2008 15:07:20
Kielce: Pierwszy kielecki parking przesiadkowy

Przesiadkowy parking ma powstać w pobliżu Targów Kielce. Drogowcy liczą, że zmniejszy to korki w mieście, bo pasażerowie będą tam zostawiać auta i do centrum dojeżdżać komunikacją zbiorową. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji pierwszego w mieście parkingu przesiadkowego. Ma się na nim zmieścić około 600 samochodów. - Jego budowa ma być częścią projektu unijnego, który zakłada m.in. przebudowę ronda Herlinga-Grudzińskiego oraz budowę węzła Żelazna. Cały projekt jest na liście priorytetów Programu Rozwoju Polski Wschodniej - mówi Piotr Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. W tym samym projekcie przewidziano również budowę kilku nowych pętli autobusowych i parkingów na obrzeżach miasta, m.in. na ul. Piekoszowskiej i przy skrzyżowaniu ul. Domaszowskiej z Morcinka. - Ma to zachęcić do zostawienia samochodów na obrzeżach i w konsekwencji wpłynąć na zmniejszenie korków w centrum miasta. To jedno z założeń polityki transportowej dla Kielc i obszaru metropolitalnego - tłumaczy Wójcik. Dodaje, że w Niewachlowie ma powstać duże skrzyżowanie dwóch dróg ekspresowych nr 7 i 74. - Łatwo będzie więc dojechać do parkingu. Na wstępnym etapie są też prace nad kolejką podmiejską, która ma wykorzystywać już istniejące tory PKP i zatrzymywać się w pobliżu - zdradza dyrektor MZD. Czy jednak znajdą się chętni, którzy będą chcieli zostawić samochód na parkingu, a potem jeszcze zapłacić za dojazd do centrum Kielc autobusem? Podobne parkingi działają już w Warszawie i tam nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem - Czas pokaże, jak będzie u nas. Na pewno na początku nie będzie zbyt wielu chętnych, ale on powstaje z myślą o rozwoju komunikacji, która ma funkcjonować w ciągu kilkunastu lat - podkreśla Wójcik. Barbara Damian z Zarządu Transportu Miejskiego, który odpowiada za komunikację miejską, chwali projekt. - Trzeba pamiętać, że w planach jest zamknięcie dla samochodów osobowych centrum miasta. Mają tam jednak wjeżdżać autobusy, więc pomysł z przesiadką na obrzeżach wydaje się atrakcyjny - ocenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parking
Kielce
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....