TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kielce czekają na hybrydy. Jakie są Urbino 18 Hybrid?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.11.2017 17:17:10 8 komentarzy
fot. Solaris

Kielce czekają na 25 autobusów hybrydowych, które zamówił tamtejszy Zarząd Transportu Miejskiego za prawie 56 mln PLN brutto u Solarisa. Termin dostawy zbliża się wielkimi krokami, więc do dobry moment by sprawdzić czym będą jeździć kielczanie. Na początek hybrydowe Urbino 18 z napędem Allisona. 


Pierwszy przegubowe hybrydy w Kielcach umożliwiają podróż maksymalnie 128 pasażerom. 34 osoby mają zagwarantowane podróżowanie na dedykowanych fotelach typu Ster 8MU Ultra Light. 13 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Na pokład autobusu można się dostać dzięki czterem wejściom w układzie 2-2-2-2. Zastosowany drzwi firmy Rawag.

Czas wspomnieć o układzie napędowym przegubowego "jamnika" dla Kielc. Pojazd wyposażono napęd równoległy firmy Allison. Jednostkę napędową stanowi silnik Cummins ISB6.7E6280B o mocy 209 kW. Dodatkowo funkcja start – stop umożliwia rozruch jak i zatrzymanie pojazdu wyłącznie przy pomocy silnika elektrycznego. Prąd, który zostaje odzyskany w wyniku rekuperacji trafia do zasobników energii. Układ jezdny oparto na osiach firmy ZF. Niewątpliwą zaletą, która istotnie wpłynie na komfort jazdy jest zastosowanie niezależnej osi przedniej ZF RL82EC.

Naturalną wentylację zapewniają przesuwne okna oraz umieszczone nad sufitem wentylatory nadmuchowe. Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana przy pomocy dwóch urządzeń produkcji firmy Konvekta. Ukłonem w strony kierowcy jest to, że ma on do dyspozycji niezależną klimatyzację swojego miejsca pracy.

Dodatkowe udogodnienia to monitoring oraz gniazdka USB w przestrzeni pasażerskiej. Hybrydy są wyposażone w automat biletowy. System informacji pasażerskiej oparto na rozwiązaniach mieleckiej firmy R&G. Składa się on z czterech zewnętrznych wyświetlaczy diodowych o wysokiej rozdzielczości. Ponadto pasażer ma także do dyspozycji cztery wewnętrzne tablice LCD. Dwie są o przekątnej 38" (tzw. "e-korale). Pozostałe dwa to monitory 23", które zamontowano pod sufitem. Nie zabrakło oczywiście głosowych zapowiedzi przystanków.

Solaris ma czas na dostarczenie hybryd do Kielc do połowy grudnia. Problematyczne może być jednak określenie terminu debiutu autobusów na kieleckich ulicach. Dalej bowiem nie wiadomo, kto i od kiedy powinien nimi operować. O sprawie pisaliśmy tutaj. Jednak jak udało nam się ustalić Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma w przyszłym tygodniu zadecydować. Tak więc czekamy na werdykt, a naszym czytelnikom obiecujemy, że niedługo zerkniemy także na Nowe Urbino 12 Hybrid dla Kielc.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Kielce
Solaris
hybryda
 • Jacek – 24.11.2017

  No to kolejny kabaret się szykuje z udziałem kieleckiego Ztm i miejskiego przewoźnika.

 • Stig779 – 24.11.2017

  Przepiękne fullwypasione hybrydy. Oby trafiły w dobre ręce

 • buahahahaha – 24.11.2017

  jakie to brzydactwo o feee.. pewnie skończą tak jak POznańskie 1890

 • cymbergaj – 24.11.2017

  Są osiemnastometrowe i hybrydowe .

 • Stig779 – 24.11.2017

  @ buahahahaha ty żeś brzydactwo, jak się nie znasz to się niewypowiadaj. To dobre autobusy i wcale tak nie skończą jak jakieś poznańskie

 • farafiu – 25.11.2017

  Jak scyzoryki nie odbiorą, maczety chętnie wezmą :P Wozy są naprawde świetne! Szkoda, że Kraków tylko 12 zamówił...

 • Scyzoryki – 25.11.2017

  Odebrać raczej odbierzemy, a tu zależy od ZTMu, czy nie zrobi czegoś, przez co miasto straci dofinansowanie unijne. Bo akurat ta instytucja jest znana z swojej nieprzewidywalnej głupoty w sprawie organizacji transportu. No i ZTM się chwaliło, że będzie można je zobaczyć już w lutym na liniach, choć nie wiem czy to ma się jakoś do terminu, jeśli komunikację przejmie Michalczewski.

 • abc – 26.11.2017

  "więc do dobry moment"Nagłówek tekstu i już babol...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....