TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Katowice: Podrożeją bilety
DZIENNIK ZACHODNI 24.01.2008 - Opublikowano: 25.01.2008 12:27:55
Katowice: Podrożeją bilety
Oszczędni pasażerowie autobusów już teraz powinni pomyśleć o kupnie kwartalnego biletu. Jeżeli do tej pory kupowali bilet miesięczny, a od marca zdecydują się na ten dłuższy, to tylko w kwietniu i maju mogą zaoszczędzić nawet 64 zł. Polska DZ dowiedziała się, że w KZK GOP zapadła decyzja o podwyżce cen biletów.
Nowa taryfa będzie obowiązywała od 1 kwietnia bieżącego roku. Co znajduje się w uchwale przyjętej w miniony piątek przez Zgromadzenie KZK GOP? Bilety będą droższe średnio o 9 proc., a w zależności ich rodzaju - od 3,4 do nawet 14 proc. Ta wiadomość zmartwiła Karolinę Ciupek. - Studiuję, staram się coś dorobić ale 8 czy 10 zł więcej to dla mni e duża kwota - mówi 21-latka.
Rzeczniczka KZK GOP Alodia Ostroch tłumaczy, że na zmianę taryfy związek zdecydował się po trzech latach. Aktualne stawki zaczęły obowiązywać dokładnie 1 kwietnia 2005 roku. - Nie zmienialiśmy cen biletów, mimo że ceny paliwa poszły bardzo mocno do góry. Musimy zwaloryzować stawki naszym przewoźnikom, choć na pewno nie w takim stopniu, jak by chcieli - wyjaśnia Alodia Ostroch.
Swojej ceny nie zmieni najtańszy jednorazowy bilet. Za 2,40 zł wciąż będzie można poruszać się na terenie jednego miasta. 10 gr więcej będzie trzeba wydać za przejazd pomiędzy dwoma leżącymi obok siebie gminami. Do tej pory pasażerowie płacili 2,90 zł. Z 3,50 do 4 zł (o 14 proc.) wzrośnie cena za bilet uprawniający do jazdy przez większą ilość miast lub kupowany u kierowcy. Na osłodę KZK GOP przygotował jedno udogodnienie. Najdroższy jednorazowy bilet będzie obowiązywał przez godzinę. - Zyskuje charakter czasowy. Po skasowaniu, będzie można podróżować przez godzinę i wielokrotnie się przesiadać. Albo pojechać dzięki niemu do końca trasy - podkreśla Ostroch.
Podrożeją również bilety miesięczne. Najmniej, tylko o 2 zł, uczniowski bilet za 30 zł, który upoważnia do przejazdu z miejsca zamieszkania do szkoły. Cena wszystkich pozostałych będzie wyższa o 8 zł, a biletów kwartalnych o 24 zł (bilety ulgowe podrożeją o połowę tej sumy).
Jednak pasażerowie korzystający z biletów miesięcznych za 96 zł (ważny w autobusach i tramwajach na całym terenie KZK GOP) mogą zaoszczędzić. Wystarczy, że pod koniec lutego zamiast jak zwykle biletu miesięcznego, kupią kwartalny. Zapłacą za niego 240 zł (w nowej taryfie 264 zł). I mimo, że po 1 kwietnia będzie drożej, to trzymiesięczne bilety będą obowiązywały do końca swojego okresu ważności. W portfelach zostanie więc nawet 64 zł. Więcej niż do tej pory zapłacą również przyłapani na jeździe na gapę. Opłacony u kontrolera mandat będzie kosztował 60, a nie jak do tej pory 50 zł. Z 60 do 80 zł wzrośnie opłata za przejazd bez ważnego biletu uiszczona w ciągu tygodnia, a z 90 do 120 zł wpłacona po tym okresie.
68 milionów kilometrów rocznie
Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego to największy organizator komunikacji miejskiej w kraju.
Organizuje transport publiczny na terenie 23 śląskich gmin i miast, od Gliwic aż po Dąbrowę Górniczą i powiat Będziński, czyli obszarze zamieszkałym przez ok. 2 mln ludzi. Na jego zlecenie autobusy przejeżdżają rocznie łącznie ponad 68 mln km na 319 liniach, a Tramwaje Śląskie blisko 19 mln km na 34 liniach. Codziennie KZK GOP obsługuje ok. 1,2 mln podróży mieszkańców aglomeracji.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
podwyżka
bilet
Katowice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....