TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Katowice: Niebezpieczne przystanki, niebezpieczne autobusy
DZIENNIK ZACHODNI 21.03.2008 - Opublikowano: 25.03.2008 12:39:39
Katowice: Niebezpieczne przystanki, niebezpieczne autobusy
Kradzieże, akty wandalizmu, pobicia motorniczych i kierowców - komunikacja publiczna wcale nie jest bezpieczna. Żeby temu zapobiec w KZK GOP rozpoczęły się prace nad mapą niebezpiecznych miejsc.
Kilka dni temu w autobusie linii 51 spokój pasażerów zakłócała grupa pijanych wyrostków. - Polewali piwem i zaczepiali jadących autobusem - relacjonuje pasażerka. - Po-prosiłam kierowcę o wezwanie policji, ale zbył mnie. Musieliśmy zacisnąć zęby i wytrzymać do najbliższego przystanku. Inny przykład: na początku lutego chuligani pobili kierowcę autobusu linii 12. Mężczyzna przeszedł operację twarzy. To tylko dwa najbardziej drastyczne przykłady. Ale przestępstw jest znacznie więcej.
Tylko w spółce Tramwaje Śląskie w ciągu ubiegłego roku pobito siedmiu motorniczych i sześciu pasażerów. Prawdziwą plagą są wandale. Zniszczone kasowniki, powybijane szyby, pocięte obicia foteli - to najczęstsze szkody spośród ponad 300 aktów wandalizmu w ciągu roku. Koszty ich usunięcia sięgają pół miliona zł rocznie. Tylko Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej z Gliwic w 2007 roku musiało wydać na to ponad 102 tys. zł.
Sytuację zdecydowanie poprawiają kamery zamontowane w autobusach. Tyle, że takich pojazdów jest ledwie 30. - Spośród 85 przestępstw odnotowanych w taborze PKM Katowice, tylko pięć miało miejsce w monitorowanych autobusach - podaje Alodia Ostroch, rzeczniczka KZK GOP. - Chcemy opracować mapę miejsc, w których najczęściej dochodzi do przestępstw - zdradza Ostroch.
Do jej biura wpłynęły już specjalne ankiety wypełniane przez pracujące dla KZK GOP firmy przewozowych. Dzięki temu policjanci będą wiedzieli, gdzie powinni zwrócić większą uwagę. - Nasi przewoźnicy postulują, by w tych miejscach częściej pojawiały się patrole- wyjaśnia Ostroch.
Z zebranych danych wynika, że pasażerowie powinni szczególnie uważać m. in. w sosnowieckich dzielnicach - Środuli, Zagórzu i Milowicach, w Zabrzu-Biskupicach, katowickim Os. Paderewskiego i w pobliżu akademików w Ligocie, w okolicach dworca w Tarnowskich Górach, Krupskim Młynie, Bytomiu-Karbiu i alei Niepodległości w Tychach.
Wśród miejsc, które przewoźnicy uważają za niebezpieczne jest stojący na odludziu końcowy przystanek przy kopalni Wesoła w Mysłowicach. Zdaniem asp. sztab. Ryszarda Padewskiego, rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w tym mieście, nie ma żadnego problemu, by wspólnie zadbać o większe bezpieczeństwo tego miejsca.
- W czasie odpraw patroli uczulimy, że kierowcy i pasażerowie autobusów mieli w tym miejscu problemy - mówi Padewski. - Czasem widok przejeżdżającego radiowozu skutecznie odstrasza chociażby pijących alkohol w różnych miejscach - dodaje policjant.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
Katowice
KZK GOP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....