TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Katowice lotniskiem Ryanaira - 12 nowych tras!
InfoAir.pl - Opublikowano: 04.09.2019 14:30:46 1 komentarz
Katowice lotniskiem Ryanaira - 12 nowych tras!

27 nowych tras uruchomi latem przyszłego roku na polskich lotniskach Ryanair. Irlandzka linia zamierza zwiększyć liczbę bazujących w naszym kraju samolotów o 11, łącznie będzie ich 35. Według prognoz, w przyszłym roku Ryanair obsłuży w Polsce 14 mln pasażerów.

12 spośród nowych połączeń zostanie uruchomionych w porcie w podkatowickich Pyrzowicach, zwiększając ich liczbę do 18. Ma to skutkować 43-procentowym wzrostem obsługiwanych tam przez tę linię pasażerów, do 1,25 mln rocznie.

Plany na najbliższy rok przedstawili podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach prezes grupy Ryanair Michael O'Leary i prezes zarządzającego Katowice Airport Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artur Tomasik.

O'Leary podkreślił, że przyszłoroczny letni rozkład lotów będzie największy w historii tej linii w Polsce. "W bazach na terenie Polski będziemy mieli 11 nowych samolotów. Uruchamiamy aż 27 nowych tras. Ryanair obsłuży rocznie 14 mln pasażerów na 12 polskich lotniskach" - powiedział. Jeśli linia zrealizuje założenia, liczba przewiezionych przez nią pasażerów z i do Polski w przyszłym roku wzrośnie o 8 proc.

27 nowych tras

Wśród 27 nowych tras znalazły się m.in. połączenia: z Katowic do Brindisi, Bolonii, Katanii, Cork, Dortmundu, Goeteborga i Kijowa, a także Kraków-Palermo, Gdańsk-Odessa, Warszawa Modlin-Tel Awiw czy Bydgoszcz-Edynburg.

Prezes Tomasik ocenił, że plany Ryanaira to bardzo dobra informacja dla Katowice Airport i całego regionu. Przypomniał, że choć Ryanair lata z Pyrzowic od 2007 r., jednak dopiero teraz współpraca nabiera trwałego, wieloletniego charakteru. Zgodnie z planami w Katowice Airport będzie bazowało sześć samolotów Ryanaira (cztery czarterowe).

Port Ryanaira

-"Otwarcie tak dużej bazy w Pyrzowicach powoduje, że stajemy się też w dużej części portem Ryanaira" - powiedział Tomasik. Dzięki uruchomieniu nowych tras irlandzkie linie powinny obsłużyć z Pyrzowicach ponad milion pasażerów w przyszłym roku. Dla podkatowickiego portu, który obsługuje rocznie prawie 5 mln pasażerów, oznacza to znaczący wzrost podróżnych oraz dodatkowe dziesiątki milionów złotych przychodów.

Według Tomasika ogólna liczba obsłużonych w przyszłym roku w Pyrzowicach osób powinna wynieść 5,5-5,8 mln.

"To wszystko zależy od tego, co się będzie działo na świecie, bo – jak widać – są spore niepokoje w różnych miejscach. W tym roku już ruch czarterowy spada, obserwujemy też spadek przewozów cargo. To dziś powoduje, że trzeba się spodziewać małego spadku ruchu, a może i jakiegoś kryzysu w najbliższych latach" - zaznaczył prezes.

Lotnisko w Pyrzowicach, które z roku na roku notuje wzrost liczby pasażerów, rozbudowuje infrastrukturę. Od dwóch tygodni trwa modernizacja terminala B, co ma zwiększyć jego przepustowość – z 2 mln do 4 mln podróżnych rocznie. Do 2025 r. port chce zrealizować inwestycje warte ponad 600 mln zł.

Lotnisko Katowice należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2018 roku z jego siatki połączeń skorzystało 4,84 mln podróżnych. Port jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach cargo.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Ryanair
Lotnisko Katowice
  • Kaszebe – 04.09.2019

    Co z tego że dodają nowe trasy? Logistyka naciągnięta do granic wytrzymałości. Obieg maszyn zupełnie jak w kolejach Angielskich czyli 4 minuty na zmianę kabiny,tutaj 60 minut i wio a ceny dawno przestały być"tanie. Inne opłaty zbliżają pasażerów prawie do standardowych linii.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....