TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jutro Warbus rusza w Lublinie. Jest nawet [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.12.2016 19:05:51 6 komentarzy
Warbus rusza jutro w Lublinie. fot. ZTM Lublin

Od jutra, 15 grudnia, do obsługi lubelskich linii zostanie skierowanych 30 nowych autobusów Mercedes-Benz Conecto, należących do warszawskiej spółki Warbus. To 20 przegubowych Conecto LF G i 10 standardowych Conecto LF. Kontrakt został zawarty na 8 lat i opiewa na kwotę 113,9 mln zł. Rozpoczęcie usługi odbywa się punktualnie i w pełni profesjonalnie.

Jutrzejsze rozpoczęcie świadczenia usług przewozowych przez Warbus, oficjalnie zainaugurowano już dzisiaj, briefingiem prasowym. W spotkaniu, które miało miejsce we wnętrzu przegubowego Conecto udział wzięli: zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski, przedstawiciele firmy Warbus, przedstawiciele ZTM w Lublinie oraz dziennikarze lokalnych mediów.

Jak podkreślali podczas spotkania urzędnicy, wszystkie pojazdy zostały wyprodukowane nie wcześniej niż w 2016 roku oraz spełniają minimum normę emisji spalin Euro 6. Ponadto są to pojazdy w całości niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring i biletomaty. Pojazdy będą także posiadać dodatkowo elektroniczne zewnętrzne tablice kierunkowe i wewnętrzne tablice LCD przeznaczone do prezentowania informacji o trasie przejazdu danej linii oraz system zapowiedzi głosowej. Autobusy będą wyposażone w kasowniki dwufunkcyjne oraz moduł GPS. Pojazdy są wymalowane w barwy miejskie, a tapicerka pojazdów będzie zawierać wzór miejski "Lublin - miasto inspiracji". Ponadto każdy autobus wyposażony będzie w porty USB. Nowością będzie możliwość zapłaty za bilet w biletomacie kartą zbliżeniową. Usługa będzie dostępna przed świętami.

Autobusy 18-metrowe, w dzień powszedni będą kierowane do obsługi linii nr: 2, 8, 10, 14, 17, 18, 26, 31, 42 i 55, zaś pojazdy 12-metrowe obsłużą linie nr: 3, 6, 13, 30, 32 i 45.

Nowy przewoźnik będzie świadczyć usługi przewozowe na zlecenie ZTM w Lublinie do 31 grudnia 2024 r. Jak wyglądały przygotowania do realizacji tego kontraktu pokazuje poniższy fuilm, przygotowany przez firmę Warbus:


Jak informuje ZTM Lublin, kolejne nowe pojazdy przyczynią się do wzrostu jakości świadczonych usług oraz komfortu podróży. Kompleksowa odnowa taboru, zarówno autobusowego jak i trolejbusowego, była możliwa przede wszystkim dzięki realizacji projektu unijnego "Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie". Programy unijne pozwoliły na odnowę taboru przewoźnika komunalnego ? MPK Lublin. Tabor tej spółki wzbogacił się o 70 trolejbusów oraz 100 autobusów.

Jednocześnie inwestycje w tym zakresie realizowane są także ze środków własnych gminy. Ogłaszane przez ZTM Lublin przetargi na świadczenie usług przewozowych dla operatorów prywatnych (obecnie obsługują oni w Lublinie ok. 15% rynku) również stawiają wymogi w postaci nowych pojazdów. Przypomnijmy, że ostatnie rozstrzygnięte postępowania przetargowe zaowocowały skierowaniem w 2015 roku do obsługi liniowej 16 nowych autobusów przegubowych, i w tym roku 30 nowych autobusów. Co ważne, dwie trzecie pojazdów z ostatniego zamówienia stanowią autobusy przegubowe ? 18 metrowe.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warbus
ZTM Lublin
Mercedes-Benz
Conecto
 • Jacek – 15.12.2016

  Ciekawe czemu Warbus na filmie nie pokazał swojej bazy w Lublinie...

 • bv – 15.12.2016

  Bazę mają na pkesie tam gdzie irexy i lla

 • Groszek – 15.12.2016

  Te 2 grube siedzenia nad silnikiem to naprawde jakis debil se wymyslil. W Citaro jakos 3 normalne siedzenia sa zamontowane.

 • stevwn – 16.12.2016

  ciekawe dlaczego ich tak lansuja,do tej pory nie reklamowali w ten sposob zadnej firmy przewozowej.te merole zadna rewelacja,autobus bez kabiny w naszym klimacie to porazka .kupnem takich autobusow zajmuja sie niekompetentni albo bardzo oszczedni ludzie.a kierowca niech marznie.

 • ajwen – 17.12.2016

  stevn, może dlatego że w Warbusie lbl pracuje były dziennikarz tego portalu ;)

 • Pracownik – 31.12.2016

  Juz wspolczuje wszystkim ktorzy beda wspolpracowali z ta firma Zero wiarygodnosci i niekonczonce sie zaleglosci finansowe

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....