TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

JEST już jest. Nowy autobus w Świeradowie
ELUBAN.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 13.05.2016 14:12:58 1 komentarz
JEST już jest. Nowy autobus w Świeradowie

20 kwietnia do Świeradowa Zdrój przyjechał pierwszy w Polsce niskopodłogowy minibus Karsan Jest, sprowadzony z Turcji przez białostocką firmę Wowo. Pojazd posłuży do uruchomienia pierwszej linii komunikacji miejskiej. I to bezpłatnej!

Karsan JEST oferuje 11 miejsc siedzących + miejsce na wózek + miejsca stojące. Łącznie 24+1. Pojazd charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa na poziomie 11-12 l na 100 km, co jest efektem zastosowania znanego układu napędowego ? silnika Fiat F1A o pojemności 2300 cm3 i mocy 130 KM. Pojazd ? w trakcie jesiennych testów w Poslce ? dobrze sprawdził się w zakresie komunikacji miejskiej. Co ważne z perspektywy pasażera, jest to konstrukcja niskowejściowa, która mimo generalnie małego rozmiaru oferuje sporo przestrzeni w środku.

??Naszym zdaniem jest to produkt bardzo konkurencyjny w stosunku do innych niskowejściowych autobusów miejskich/ lokalnych oferowanych w tym momencie w klasie MINI w Polsce. Jego cena prezentuje się naprawdę przyzwoicie, co przy świetnych wynikach eksploatacyjnych daje razem naprawdę ciekawą ofertę - powiedział Jarosław Głębocki, szef firmy Wowo.

Cena egzemplarza dla Świeradowa Zdrój wyniosła 245 877,00 zł.

Dobra informacja dla turystów

Jak informuje portal e-lubań - wstępny termin uruchomienia komunikacji miejskiej w Świeradowie-Zdroju to początek czerwca. Po rozmowach z ościennymi gminami wiadomo już, że z darmowych przejazdów do Świeradowa korzystać będą mieszkańcy i turyści z Leśnej, Szklarskiej Poręby i prawdopodobnie Mirska (choć w pierwszym głosowaniu samorządowcy z Mirska odrzucili propozycję współpracy). Dlatego na razie trasa autobusu to: Świeradów- Orłowice - Krobica (Geopark) - Czerniawa - Pobiedna - Świeradów - Szklarska Poręba ? Świeradów. Bez zgody Mirska autobus komunikacji miejskiej nie będzie się mógł zatrzymywać również na rozdrożu Izerskim, w drodze do Szklarskiej Poręby. Dlatego liczymy na rozsądną, kolejną decyzję mirskich radnych.

Kolejne autobusy

Przypomnijmy, inicjatywa stworzenia komunikacji miejskiej, łączącej Świeradów-Zdrój z Czerniawą, wyszła od mieszkańców jesienią ubiegłego roku. Wprawdzie samorządowcy z pomysłem nosili się od kilku lat, ale najwyraźniej brakowało impulsu. Kiedy pojawiła się oddolna inicjatywa, reakcja samorządu była niemal natychmiastowa. W ciągu kilku tygodni zorganizowano przejazdy próbne i sprawdzono z jakim przyjęciem spotka się proponowane rozwiązanie. Wyniki były na tyle zachęcające, że dziś w Świeradowie-Zdroju stoi już zarejestrowany, 24-osobowy autobus.

Świeradów nie zamierza poprzestać na jednym autobusie. W sierpniu rozpoczyna się nabór na zakup taboru autobusowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego UE dla Dolnego Śląska. Samorządowcy chcieliby kupić jeszcze dwa miniautobusy z dofinansowaniem 85 proc. a do tego czasu trzeba się wykazać efektami. ??Musimy mieć drugi autobus zastępczy i kolejny z większą ilością miejsc, ponieważ w szczytowych sezonach turystycznych będzie więcej chętnych do podróżowania ? tłumaczy burmistrz Świeradowa Zdroju.

I ankieta

Przygotowując się do uruchomienia pierwszej linii Gmina Świeradów-Zdrój przygotowała ankietę, którą można pobrać TUTAJ i złożyć w Urzędzie Miasta Świeradów-Zdrój w wersji papierowej (będzie dostępna w majowym numerze Notatnika Świeradowskiego - do wycięcia) lub elektronicznej na adres" it@swieradowzdroj.pl


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Świeradów
Karsan
Wowo
JEST

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....