TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

JEST już jest. Nowy autobus w Świeradowie
ELUBAN.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 13.05.2016 14:12:58 1 komentarz
JEST już jest. Nowy autobus w Świeradowie

20 kwietnia do Świeradowa Zdrój przyjechał pierwszy w Polsce niskopodłogowy minibus Karsan Jest, sprowadzony z Turcji przez białostocką firmę Wowo. Pojazd posłuży do uruchomienia pierwszej linii komunikacji miejskiej. I to bezpłatnej!

Karsan JEST oferuje 11 miejsc siedzących + miejsce na wózek + miejsca stojące. Łącznie 24+1. Pojazd charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa na poziomie 11-12 l na 100 km, co jest efektem zastosowania znanego układu napędowego ? silnika Fiat F1A o pojemności 2300 cm3 i mocy 130 KM. Pojazd ? w trakcie jesiennych testów w Poslce ? dobrze sprawdził się w zakresie komunikacji miejskiej. Co ważne z perspektywy pasażera, jest to konstrukcja niskowejściowa, która mimo generalnie małego rozmiaru oferuje sporo przestrzeni w środku.

??Naszym zdaniem jest to produkt bardzo konkurencyjny w stosunku do innych niskowejściowych autobusów miejskich/ lokalnych oferowanych w tym momencie w klasie MINI w Polsce. Jego cena prezentuje się naprawdę przyzwoicie, co przy świetnych wynikach eksploatacyjnych daje razem naprawdę ciekawą ofertę - powiedział Jarosław Głębocki, szef firmy Wowo.

Cena egzemplarza dla Świeradowa Zdrój wyniosła 245 877,00 zł.

Dobra informacja dla turystów

Jak informuje portal e-lubań - wstępny termin uruchomienia komunikacji miejskiej w Świeradowie-Zdroju to początek czerwca. Po rozmowach z ościennymi gminami wiadomo już, że z darmowych przejazdów do Świeradowa korzystać będą mieszkańcy i turyści z Leśnej, Szklarskiej Poręby i prawdopodobnie Mirska (choć w pierwszym głosowaniu samorządowcy z Mirska odrzucili propozycję współpracy). Dlatego na razie trasa autobusu to: Świeradów- Orłowice - Krobica (Geopark) - Czerniawa - Pobiedna - Świeradów - Szklarska Poręba ? Świeradów. Bez zgody Mirska autobus komunikacji miejskiej nie będzie się mógł zatrzymywać również na rozdrożu Izerskim, w drodze do Szklarskiej Poręby. Dlatego liczymy na rozsądną, kolejną decyzję mirskich radnych.

Kolejne autobusy

Przypomnijmy, inicjatywa stworzenia komunikacji miejskiej, łączącej Świeradów-Zdrój z Czerniawą, wyszła od mieszkańców jesienią ubiegłego roku. Wprawdzie samorządowcy z pomysłem nosili się od kilku lat, ale najwyraźniej brakowało impulsu. Kiedy pojawiła się oddolna inicjatywa, reakcja samorządu była niemal natychmiastowa. W ciągu kilku tygodni zorganizowano przejazdy próbne i sprawdzono z jakim przyjęciem spotka się proponowane rozwiązanie. Wyniki były na tyle zachęcające, że dziś w Świeradowie-Zdroju stoi już zarejestrowany, 24-osobowy autobus.

Świeradów nie zamierza poprzestać na jednym autobusie. W sierpniu rozpoczyna się nabór na zakup taboru autobusowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego UE dla Dolnego Śląska. Samorządowcy chcieliby kupić jeszcze dwa miniautobusy z dofinansowaniem 85 proc. a do tego czasu trzeba się wykazać efektami. ??Musimy mieć drugi autobus zastępczy i kolejny z większą ilością miejsc, ponieważ w szczytowych sezonach turystycznych będzie więcej chętnych do podróżowania ? tłumaczy burmistrz Świeradowa Zdroju.

I ankieta

Przygotowując się do uruchomienia pierwszej linii Gmina Świeradów-Zdrój przygotowała ankietę, którą można pobrać TUTAJ i złożyć w Urzędzie Miasta Świeradów-Zdrój w wersji papierowej (będzie dostępna w majowym numerze Notatnika Świeradowskiego - do wycięcia) lub elektronicznej na adres" it@swieradowzdroj.pl


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Świeradów
Karsan
Wowo
JEST
  • Tommy – 13.05.2016

    Ale dziwadło...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....