TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Japończycy zainwestowali w polski planner podróży
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.02.2020 12:00:36
Japończycy zainwestowali w polski planner podróży

Firma Sumitomo Corporation wykupiła 12% akcji w krakowskiej spółce Teroplan. Koszt inwestycji 8,5 mln zł. Środki te maja zostać przeznaczone na rozwój innowacyjnej usługi transportowej Hoper.

Innowacja tej usługi polega na tym, że korzystając z przejazdów Hoperem, to pasażer, a nie przewoźnik, wskazuje przystanki, którymi mogą być np. adres domu, hotelu, czy sanatorium.

Od e-podróżnika

Teroplan jest twórcą i właścicielem platformy e-podróżnik.pl, łączącej różnego rodzaju środki komunikacji publicznej. Serwis ułatwia planowanie podróży oraz zakup online biletów autobusowych i kolejowych. Z e-podróżnik.pl co miesiąc korzysta ponad 3 mln pasażerów. Od dwóch lat Teroplan, pod marką Hoper, samodzielnie rozwija innowacyjną usługę międzymiastowych przejazdów door-to-door.

-"Wsiadanie i wysiadanie jest możliwe w każdej, nawet bardzo małej miejscowości znajdującej się w obrębie trasy Hopera. Pasażerowie docierają do celu szybko i wygodnie – bez przesiadek i dźwigania bagaży. Hoper jest formą współdzielonego przejazdu, który oferuje pasażerom komfort jazdy samochodem, w cenie biletu komunikacji publicznej. Ten rodzaj transportu może być także remedium na "białe plamy komunikacyjne", powstające w wyniku zamykania mało dochodowych regularnych połączeń autobusowych i kolejowych – mówi Andrzej Soroczyński, prezes zarządu firmy Teroplan S.A.

Czas Japończyków

To właśnie dotychczasowe wyniki projektu – ponad 40 tys. pasażerów podróżujących Hoperem w 2019 roku, na 13 dostępnych trasach oraz zarządzanie przedsięwzięciem w oparciu o bardzo zaawansowaną technologię – w głównej mierze zdecydowały o pozytywnej decyzji inwestycyjnej japońskiej firmy Sumitomo.

W ostatnich latach Japończycy zainwestowali w szereg start-upów związanych z mobilnością w tym: Rivian'a, Gogoro, Turo, Vulog'a czy AppyWay.

Środki pozyskane z nowej emisji akcji, spółka zainwestuje przede wszystkim w rozwój marki Hoper w Polsce i za granicą.

-"W przeciągu dwóch najbliższych lat planujemy objąć siatką połączeń całą Polskę. A docelowo chcemy, aby usługa była dostępna także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej – na początku w Serbii i na Ukrainie, gdzie już teraz Teroplan oferuje lokalne wersje e-podróżnik.pl – tłumaczy Soroczyński i dodaje – Znaczną część pozyskanych środków przeznaczymy także na dalszy rozwój technologii wspierającej zarządzanie Hoperem m.in. automatyzację procesu planowania tras czy zarządzania pojazdami. W tych działaniach Teroplan w dalszym ciągu będzie ściśle współpracować z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Należy podkreślić że to już druga runda inwestycyjna. W marcu 2019 roku do grona akcjonariuszy firmy dołączyła Wirtualna Polska Holding S.A., która nabyła akcje spółki łącznie za 7,7 mln złotych.

Jak działa Hoper? Zobaczcie na filmie:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bus
Hoper

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....