TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jakie autobusy chce SPPK Police? Czas na SIWZ
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.09.2020 15:00:59
Jakie autobusy chce SPPK Police? Czas na SIWZ; fot. SPPK Police

Dnia 8 września Szczecińsko – Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ogłosiło przetarg na dostawę 4 nowych autobusów hybrydowych – w tym dwóch klasy MAXI i dwóch klasy MEGA.

Producent, który wygra przetarg będzie miał 270 dni od podpisania umowy na dostawę autobusów. O ogłoszeniu przetargu i warunkach formalnych pisaliśmy już TUTAJ.

Teraz przyszedł czas na analizę SIWZ.

Kryteria oceny ofert

Zamawiający wyodrębnił trzy kryteria oceny ofert: cenę (80%), warunki techniczno-eksploatacyjne (15%), gwarancję całopojazdową (5%). Przyglądamy się tym kryteriom, które są pozacenowe. SPPK premiuje tu następujące rozwiązania – zarówno dla autobusów solowych, jak i przegubowych:

  • pojemność skokowa silnika od 9 do 10 dm3 – 20 pkt,

  • silnik tego samego producenta co oferowany autobus – 30 pkt,

  • zawieszenie zależne ze stabilizatorem osi – 20 pkt,

  • 5-letnia obsługa serwisowa systemu wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika – 10 pkt,

  • szyba czołowa 3- częściowa dzielona w pionie na pół – 15 pkt,

  • okna boczne – górne partie uchylne – 5 pkt.

Jednocześnie przewoźnik najbardziej preferuje gwarancję całopojazdową udzieloną na okres 4 lat. Minimalna gwarancja jaką może zaoferować wykonawca wynosi z kolei 3 lata.

Specyfikacja techniczna

Autobusy klasy MAXI mają mieć długość od 11,5 – 12,5 m, a przegubowce – od 17,5 do 18,1 m. Nadwozia pojazdów będą się charakteryzować szerokością minimum 2,5 m i wysokością maksimum 3,25 m z wyposażeniem. Jednostką napędową będzie silnik Diesla, spełniający normy spalania EURO 6, o maksymalnej pojemności 10 dm3. Autobusy będą wyposażone w układ hybrydowy, który ma mieć możliwość akumulacji energii elektrycznej i musi być zbudowany w oparciu o akumulatory lub superkondensatory. Podłoga w autobusach ma być płaska na całej długości autobusu, bez stopni we wszystkich wejściach. Wysokość od podłoża do wejścia ma wynieść nie więcej niż 340 mm. Pasażerowie pojadą na siedzeniach profilowanych, ergonomicznych pokrytych tapicerką odporną na zabrudzenie, ścieranie i zniszczenia.

Z kolei miejsce pracy kierowcy to wydzielona kabina kierowcy tzw. pół zamknięta, 3/4 wysokości z okienkiem i półką do sprzedaży biletów z zamkiem umożliwiającym blokowanie drzwi od środka przez kierowcę. W kabinie tradycyjnie znajdzie się fotel z zawieszeniem pneumatycznym z wielopołożeniową regulacją siedziska i oparcia z zagłówkiem, obrotowy, podgrzewany, a także schowek na rzeczy osobiste kierowcy oraz schowek umożliwiający schłodzenie butelki o pojemności 1,5 litra. W standardzie przewidziano również urządzenie klimatyzacyjne wspólne dla kabiny kierowcy i przestrzeni pasażerskiej. System informacji pasażerskiej stanowić mają tablice zewnętrzne LED w kolorze bursztynowym oraz tablica wewnętrzna (w autobusach przegubowych – dwie tablice) informacyjna umieszczona w przedniej części autobusu (a w autobusach MEGA – również za przegubem) pod sufitem z automatycznym zapowiadaniem przystanków. Autobusy będą pomalowane w żółtozielone barwy SPPK.

MAN, Solaris i…?

SPPK jako bastion "lwa" promuje silnik i autobus tego samego producenta. Z drugiej zaś strony, Solaris, który miał już sukcesy w SPPK, może powalczyć ceną. Pozostaje zatem pytanie, czy otwarta jest furtka dla trzeciego gracza? Przekonamy się najwcześniej w dniu otwarcia ofert, a więc 9 października.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
hybryda
SIWZ
SPPK Police

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....