TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jakie autobusy chce Lidzbark? Czas na SIWZ
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.09.2020 17:00:09
Jakie autobusy chce Lidzbark? Czas na SIWZ

Miasto Lidzbark Warmiński szuka dostawcy dwóch autobusów elektrycznych, stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz aplikacji informacji pasażerskiej.

O starcie kolejnego przetargu na zakup nowych autobusów pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Co chce Lidzbark?

Cały kontrakt realizowany jest w ramach projektu pod nazwą: Rozwój mobilności i transportu publicznego Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński, 5 nowych autobusów elektrycznych klasy MAXI wraz z dostawą i montażem infrastruktury ładowania, w ramach projektu "Elektromobilne Opole".

Oferta wykonawców musi obejmować całość zamówienia – miasto nie dopuszcza ofert częściowych. Całe zamówienie ma zostać zrealizowane do 30 kwietnia 2021 roku.

Warunki formalne i finansowe nie powinny stanowić problemu dla dużych podmiotów. Zaglądamy do pozostałych wymogów SIWZ.

Kryteria oceny ofert

Zamawiający wybierze najlepszą ofertę na podstawie oceny tylko dwóch kryteriów: ceny (60%), warunków gwarancji (40%). Miasto wie dobrze jakich autobusów potrzebuje i nie premiuje określonych rozwiązań technicznych. Wymogi w tym zakresie zostały określone w sposób sztywny. W przypadku gwarancji wykonawca może uzyskać najwięcej punktów za zaoferowanie:

  • gwarancji całopojazdowej – 84 miesiące i więcej – 60 pkt,

  • gwarancji na baterie trakcyjne – 84 miesiące i więcej – 20 pkt,

  • gwarancji na stacje ładowania pojazdów elektrycznych – 84 miesiące i więcej – 20 pkt.

Wymogi techniczne

Dwa autobusy elektryczne mają mieć długość poniżej 9 m, wysokość max. 3,5 m i szerokość mniejszą niż 2,5 m. Autobusy mają przewieźć minimum 50 pasażerów, z czego 20 na miejscach siedzących (w tym minimum dwa dostępne z poziomu niskiej podłogi). Wejście na pokład odbywać się będzie poprzez dwoje drzwi. Wysokość od podłoża do wejścia autobusu ma wynieść max. 340 mm, bez stopni wejściowych we wszystkich drzwiach oraz bez stopni poprzecznych wewnątrz pojazdu od przodu autobusu aż do drugich drzwi. W standardzie jak zwykle przewidziano funkcję przyklęku, która pozwoli obniżyć wysokość wejścia.

Autobusy mają być napędzane silnikiem albo silnikami elektrycznymi o mocy większej od 120 kW. Ładowanie akumulatorów odbywać się będzie za pomocą ładowarek zewnętrznych typu DC. Do obsługi ładowania zainstalowane zostaną dwie ładowarki o mocy nie mniejszej niż 40 kW i dwie ładowarki o mocy nie mniejszej niż 20 kW .

Ładowarka typu półszybkiego – to ładowarka prądu stałego, o mocy 40 kW – powinna doładować baterie autobusu o ok. 25% w czasie jednej godziny, zasilana prądem zmiennym (AC) o napięciu 400 V. Z kolei ładowarka typu wolnego – to ładowarka prądu stałego, o mocy nie mniejszej niż 20 kW i nie większej niż 22 kW - powinna łączyć funkcję ładowarki podstawowej o mocy dostosowanej do potrzeb ładowania baterii zastosowanych w autobusie w taki sposób, by można było naładować baterie autobusu od 0% do 100% w czasie około 8 godzin, zasilana prądem zmiennym (AC) o napięciu 400 V.

W przestrzeni pasażerskiej znajdą się siedzenia typu miejskiego, z miękką wkładką na siedzisku i oparciu, odporne na ścieranie i zabrudzenie. Szkielety siedzeń mają być wykonane z tworzywa sztucznego wyklejone wykładziną tapicerowaną, niepalne, z możliwością demontażu, montażu. Dla pasażerów i kierowcy przewidziano gniazda USB, dzięki którym będzie można doładować urządzenia mobilne. Ponadto, autobusy mają być wyposażone w klimatyzację i system zliczania potoków pasażerskich. System informacji pasażerskiej mają stanowić trzy tablice zewnętrzne i głosowy system zapowiadania przystanków. Tablice elektroniczne zewnętrzne będą diodowe w kolorze bursztynowym.

Jakie ładowarki?

W zakres zamówienia wchodzi również dostawa ładowarek, w tym:

  • dostawa, montaż, podłączenie i uruchomienie wolnostojącej jednostanowiskowej stacji ładowania o mocy 40 KW – przy ul. Kolejowej,

  • dostawa, montaż, podłączenie i uruchomienie wolnostojącej jednostanowiskowej stacji ładowania o mocy 40 KW – przy ul. Krasickiego,

  • dostawa, montaż, podłączenie i uruchomienie dwóch naściennych jednostanowiskowych stacji ładowania o mocy od 20 do 22 KW każda – przy ul. Żytniej.

Będą niespodzianki?

Lidzbark Warmiński obrał kierunek charakterystyczny dla mniejszych miast i stawia na ładowanie autobusów elektrycznych nie poprzez pantograf, lecz przez ładowarki "kablowe". Jednocześnie istotne znaczenie przy wyborze oferty odegra okres gwarancji, gdzie aż 7-letni okres (rzadko spotykany w przetargach) daje oferentom sporą liczbę dodatkowych punktów. 

To wszystko powoduje, że szykuje nam się ciekawe otwarcie ofert, które zaplanowano na dzień 14 października.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
SIWZ
Lidzbark

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....