TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jakich hybryd chcą Ząbkowice Śląskie?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.10.2019 15:00:58
Jakich hybryd chcą Ząbkowice Śląskie?

Ząbkowice Śląskie uruchamiają komunikację miejską i potrzebują autobusów. Wybór padł na hybrydy. Jakich wymaga miasto? Na pewno ładnych.

"Chcemy, aby Ząbkowicka Komunikacja Publiczna była przyjazna dla mieszkańców, dlatego też specyfikacja autobusów została przygotowana z uwzględnieniem wielu ułatwień – autobusy będą posiadały miejsce dla osób na wózkach inwalidzkich oraz z wózkami dziecięcymi. Każdy pojazd będzie posiadał niskopodłogowe podwozie z możliwością "przyklęku" ułatwiające wsiadanie osobom starszym i na wózkach" – mówił burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek.

"Wraz z autobusami dostawca dostarczy aplikację mobilną i stronę internetową, na której każdy pasażer będzie mógł sprawdzić godziny odjazdu autobusu z poszczególnych przystanków. System działać będzie on-line – czyli każde opóźnienie autobusu będzie widoczne dla pasażerów" – dodał.

Warunki formalne zamówienia opisaliśmy tutaj. Dostawa ma zostać zrealizowana do końca lipca 2020 r. Pewne jest także to, że zakupy mogą ulec rozszerzeniu. A to za sprawą zamówienia uzupełniającego do wysokości 20% podstawowego. A to oznacza w praktyce jeden dodatkowy autobus. Każdy będzie objęty gwarancją całopojazdową przez 36 miesięcy.

Wybór najlepszej oferty
Mamy sześć kryteriów oceny. Cena ma 60% wagi. 10% można zyskać dzięki zaoferowaniu hybryd z jak najniższym zużyciem paliwa. Łącznie 30% (w sumie cztery kryteria) to warunki gwarancji. Premiowane są:

  • min. 84 miesiące gwarancji na układ napędowy
  • min. 144 miesiące na trwałość konstrukcji
  • min. 144 miesiące na trwałość magazynów energii
  • min. 72 miesiące gwarancji całopojazdowej

Jakie hybryd?
Przedmiotem zamówienia jest dostawa siedmiu sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych autobusów niskopodłogowych z napędem hybrydowym dla potrzeb komunikacji autobusowej. Mają to być konstrukcje o długości całkowitej od 10,5 do 12,5 m, szerokości 2,4 - 2,55 m i wysokości całkowitej maks. 3,3 m (wraz z urządzeniami klimatyzacyjnymi). Każdy autobus musi posiadać co najmniej 54 miejsca, z tego co najmniej 38 miejsc siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 2-2-0 lub 1-2-0.

Główną jednostką napędową ma być silnik diesla spełniającymi normę Euro 6. Ma on mieć przynajmniej 145 kW mocy i osiągać min. 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W komorze silnika nie może zabraknąć systemu detekcji i gaszenia pożaru. Ząbkowice nie wskazują na konieczność zastosowania konkretnego napędu hybrydowego. Określa jedynie podstawowe jego parametry. I tak silnik elektrycznym nie może być słabszy niż 100 kW. Oczywiście ma być możliwy przejazd wyłącznie na nim na dystansie min. kilkuset metrów. A to poprzez wymóg funkcji start-stop.

Wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewnią uchylne okna boczne w liczbie min. siedmiu sztuk, co najmniej dwa szyberdachy i dwa wentylatory wyciągowe. Autobusy muszą być klimatyzowane za pomocą agregatów, których moc chłodnicza ma wynosić min. 20 kW. Nie zabraknie oczywiście także monitoringu, portów USB dla pasażerów oraz instalacji pod montaż biletomatu. Dla kierowcy przewidziano kabinę typu zamkniętego.

Autobusy będą wyposażone w trzy zewnętrzne diodowe wyświetlacze o standardowej rozdzielczości. W środku znajdzie się jedna tablica LED do prezentacji informacji liniowej. Nie zabraknie także systemu GPS i głosowych zapowiedzi przystanków.

Podsumowując...
Jakie więc będą hybrydy dla Ząbkowic Śląskich? Na pewno w ciekawym malowaniu i dostosowane do przewozów o charakterze częściowo lokalnym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Ząbkowice Śląskie
UM
hybryda

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....