TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IX majówka MAN w Sadach za nami
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.05.2015 12:57:58 1 komentarz
IX majówka MAN w Sadach

14 maja br. spółka MAN Truck & Bus Polska zorganizowała już po raz 9. wiosenne spotkanie z autobusami. Na terenie serwisu w Sadach zaprezentowano kilkadziesiąt pojazdów. Podobnie jak podczas poprzednich edycji imprezy, Dział Używanych Autobusów MAN TopUsed przygotował wiele atrakcji. Wśród nich oczywiście nowe i używane autobusy marki MAN i Neoplan. Warto dodać, że wśród wystawionych pojazdów mieliśmy kilka egzemplarzy polskich przewoźników (m.in. Marcel, Sandra). ?Rodzynkiem? była Temsa Opalin, odkupiona od firmy Wist z Krakowa. Rdzeń miejskiej oferty stanowiły pojazdy z tzw. norweskiego kontyngentu, które cieszą się cały czas dużym zainteresowaniem w Polsce. Na takie autobusy skusiła się m.in. firma MPK Radom, która do tej pory kupowała tylko pojazdy fabrycznie nowe. W tym roku przewoźnik nabył już osiem takich modeli i myśli o kolejnych. Na pewno gwoździem tegorocznej majówki była prezentacja najnowszych, przegubowych  ?lwów? dla ITS Michalczewski (Lion`s City G) oraz PKM Tychy (Lion`s City G CNG). Co ważne ? mimo, że w tym roku nie było zaplanowane zwiedzanie fabryki MAN Bus Sady, w imprezie uczestniczyło jeszcze więcej gości niż w zeszłym roku. ??Bardzo nas cieszy rosnąca frekwencja, która jest najlepszym dowodem na to, że ta impreza jest potrzebna branży. W ciągu tych 9 lat staliśmy się ważnym punktem w kalendarzu przewoźników i stałem miejscem autobusowych spotkań? - podkreśla Wojciech Rose, dyrektor sprzedaży używanych autobusów MAN Truck & Bus Polska. Jak co roku, MAN przygotował wiele atrakcji i niespodzianek, w tym m.in. pokaz iluzjonisty oraz tancerek. Podczas imprezy nie zabrakło również dobrej muzyki oraz specjałów lokalnej kuchni?.

Autobusowe mini-targi

Spotkaniu tradycyjnie towarzyszyła mini-wystawa firm oferujących komponenty do autobusów. Podczas tegorocznej majówki grono firm kooperujących z MAN-em reprezentowały spółki:

 • Castrol

 • Colmec (m.in. z szeroką regenerowanych opon firmy Boss, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród krajowych przewoźników)

 • Drabpol (z szeroką ofertą obejmująca m.in. system automatycznej detekcji pożaru w komorze silnika FiWa Guard, system nadzoru ciśnienia powietrza Conti-Pressure-Check oraz nowość ? blokadę antyalkoholową firmy Autowatch)

 • Groeneveld (z flagowym produktem firmy ? automatycznym dozownikiem oleju z funkcją przechyłu Olimaster)  

 • HES Zakład Tapicerski (z pokazem wykonanych tapicerek m.in. dla Arriva, PKS Bydgoszcz i Sindbad)

 • Kiel (m.in. z międzymiastowym fotelem Ligero, który cieszy się coraz większą popularnością na skandynawskich rynkach),

 • Pronar

 • Pixel (podczas majówki bydgoska firma mogła pochowalić się swoim system zarządzania informacją pasażerską w autobusie MAN Lion`s City G CNG dla PKM Tychy)

 • R&G Plus

 • Systemy Autobusowe (z blokada alkoholową Autowatch 720 TAB, w którą m.in. będzie wyposażonych najnowszych 80. autobusów dla MZA Warszawa)

Gorący maj dla używek

Przygotowania do tegorocznej majówki idą w parze ze sporą liczbą zamówień, jakie obecnie realizuje Centrum Autobusów Używanych MAN w Sadach. Z ostatnich zamówień warto wymienić cały ?norweski kontyngent? pojazdów MAN Lion?s City, które trafiły do MPK Radom (9), MPK Świdnica (2), MZK Opole (1) i Rokbus Rokietnica (1). Dodatkowo spółka TPBUS z Tarnowa Podgórnego nabyła w podpoznańskim Centrum wyjątkowy autobus ? egzemplarz MAN Lion`s City z 2008 roku z silnikiem EEV, który przyjechał do Polski także z Norwegii, a konkretniej z Oslo. -?Do Kombus Kórnik i PKM Jaworzno dostarczyliśmy po dwa autobusy MAN MIDI z 2006 roku zakupione z Niemiec. Ostatnia dostawa to kolejny A21 przekazany do MZK Piotrków Trybunalski. Po za autobusami miejskimi w tym roku sprzedaliśmy dwa luksusowe autobusy Neoplan Cityliner z 2012 i 2014 roku, które trafiły do firm Escapada i Wolski Travel? ? wymienia Wojciech Rose. Zdaniem szefa sprzedaży autobusów używanych w MAN ten rok będzie jeszcze lepszy dla podpoznańskiego Centrum. Ambitny cel to 50 pojazdów, czyli więcej niż w zeszłym roku i to zarówno w zakresie autobusów miejskich, jak i turystycznych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
giełda
Castrol
Colmec
Drabpol
Groeneveld
HES
Kiel
Pronar
Pixel
R&G Plus
Systemy Autobusowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....