TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Iveco będzie produkować autobusy w … Otokarze
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.02.2020 10:00:03
Iveco będzie produkować autobusy w … Otokarze

Spora niespodzianka ze strony Iveco. Koncern postanowił - wzorem Mercedesa i MAN - przenieś część swojej autobusowej produkcji do Turcji. O ile niemieckie firmy korzystają z własnych zakładów, tak Iveco stawia na tureckiego Otokara.

25 lutego globalny producent autobusów i autokarów CNH Industrial, do którego należy marka Iveco Bus, podpisał umowę z firmą Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş w zakresie lokalnej produkcji autobusów pod marką Iveco w zakładach w Sakarya w Turcji.

Wschodni rynek

Zawarta umowa partnerska obejmuje modele z portfolio Iveco Bus przeznaczone do międzynarodowej dystrybucji, a także produkcję nowego autobusu, przygotowanego pod kątem rynków w Europie Wschodniej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i Azji. Wszystkie te pojazdy mają mieć silniki siostrzanej marki FPT Industrial, a pierwszy ma zostać wyprodukowany w 2021 r.

Dzięki tej umowie Iveco Bus stara się zwiększyć swoje możliwości produkcyjne i jednocześnie potwierdza, że ​​utrzyma dotychczasowy poziom produkcji w istniejących zakładach produkcyjnych we Franci i Czechach, w których obecne i przyszłe generacje modeli będą nadal projektowane i wytwarzane.

Mówią obie strony

-"Jesteśmy bardzo podekscytowani podjęciem tego nowego partnerstwa, które toruje drogę wielu możliwościom w naszych firmach" - powiedział Sylvain Blaise, dyrektor globalnego oddziału autobusów w CNH Industrial. -"Dzięki tej współpracy będziemy mogli zwiększyć nasze zdolności produkcyjne, aby odpowiedzieć na obecne i przyszłe zapotrzebowanie rynku, a także wesprzeć nasz dalszy rozwój. To także możliwość wspólnej pracy nad przyszłym rozszerzaniem portfolio. Dzięki blisko 60-letniemu doświadczeniu firmy Otokar w zakresie produkcji autobusów i globalnej sieci serwisowej Iveco Bus nasi klienci będą nadal otrzymywać rozwiązania transportowe o najlepszej w swojej klasie wydajności, jakości i całkowitych kosztach posiadania. Ponadto partnerstwo skorzysta z przyszłych technologii układów napędowych opracowywanych w FPT Industrial."

-"Z przyjemnością uruchomimy produkcję modeli Iveco Bus w naszym zakładzie w Sakaryi, gdzie nadal będą też wytwarzane autobusy marki Otokar. To dla nas powód dumy, gdyż technologia, inżynieria i możliwości produkcyjne firmy Otokar zostały docenione przez tak renomowaną markę w sektorze masowego transportu pasażerskiego, jak Iveco"- powiedział Serdar Görgüç, dyrektor generalny Otokar. – Ponadto wykorzystanie naszych istniejących zakładów do produkcji modeli Iveco umożliwi nam ich pełniejsze i efektywniejsze wykorzystanie. Podczas, gdy nadal będziemy sprzedawać nasze autobusy i rozwijać się na całym świecie, ta umowa dotycząca produkcji i dostaw jest dla nas bardzo ważnym, strategicznym i pierwszym krokiem w zakresie długoterminowej współpracy."

Historia Otokara

Na koniec kilka danych o Otokarze. Firma została założona w 1963 r., kiedy w Turcji rozpoczęto inicjatywy na rzecz większego uprzemysłowienia i modernizacji gospodarki. Fabryka wyprodukowała pierwsze międzymiastowe autobusy w tym kraju. Macierzysty zakład firmy w Arifiye, Sakarya posiada powierzchnię 552 000 m2 w i 2000 pracowników, Otokar jest częścią Koç Group, jednej z największych grup przemysłowych w Turcji z ponad setką firm, 90 000 pracowników i 10 000 dealerów, agencji i usług posprzedażnych. Łączne przychody tej Grupy stanowią 8 procent całego PKB Turcji, a jej eksport wynosi 10 procent całkowitej wielkości eksportu Turcji.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
Iveco
Otokar
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....