TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Isuzu debiutuje w Nowym Targu. Busimport PL z umową
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.08.2019 14:00:09
Isuzu debiutuje w Nowym Targu. Busimport PL z umową

23 sierpnia Urząd Miasta w Nowym Targu podpisał umowę z polskim dealerem Isuzu, firmą Busimport PL na dostawę dwóch nowych autobusów klasy MINI. Novociti Life wjeżdża oficjalnie do kolejnego polskiego miasta.

Przypomnijmy, że nowotarski przetarg wystartował pod koniec maja. Pisaliśmy o nim tutaj. Warto dodać, że ostatnie zakupy taborowe miały miejsce w 2010 i 2011 r. MZK Nowy Targ wzbogaciło się wtedy o 12 nowych autobusów- dziewięć Autosanów SanCity 9LE i trzy Iveco 72C Urby.

Po kilkuletniej przerwie przy kolejnych zakupach postanowiono pozostać przy zbliżonym metrażu. Mają to być fabrycznie nowe, przynajmniej częściowo niskopodłogowe pojazdy klasy MINI z nadwoziami o długości 7 - 8 m i szerokości min. 2,15 m. Każdy umożliwi podróż min. 38 pasażerom, w tym nie mniej niż 14 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez przynajmniej jedną parę dwuskrzydłowych drzwi o prześwicie min. 900 mm.

Muszą być one napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostka o pojemności min. 4 l ma być nie słabsza niż 125 kW oraz osiągać przynajmniej 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostanie ona zblokowana z mechaniczną, przynajmniej czterobiegową skrzynią biegów. Przekładnia ma posiadać charakterystykę pracy, która zapewni jak najmniejsze zużycie paliwa oraz optymalne warunki pracy autobusu w warunkach górskich.

Szczegółowo wymagania miasta wobec nowych nabytków opisaliśmy tutaj. Autobusy mają zostać dostarczone do Nowego Targu w ciągu maksymalnie 26 tygodni od podpisania umowy.

16 lipca, minął termin składania ofert. W Nowym Targu na zakup dwóch "ósemek" przygotowali 1 224 600 PLN netto. A to daje wycenę jednostkową na poziomie niespełna 612 300 PLN netto. W stosunku do postawionych wymagań można było to uznać za zbyt niską wycenę. Nie było więc zaskoczenia, że jedyna otwarta miesiąc temu oferta przewyższała te szacunki.

Przedstawił ją BusImport PL z Gierłatowa, a więc polski dealer marki Isuzu. Firma zaoferowała dostawę dwóch autobusów Novociti Life w łącznej cenie 1 719 540 PLN brutto. A to dało cenę jednostkową 699 000 PLN netto w pakiecie trzyletnią gwarancją, przeglądami i bogatym SIP-em od Pixela.

Pozostawało czekać na ruch miasta. W Nowym Targu rozpoczęli więc poszukiwania dodatkowych pieniędzy. Te się znalazły i 1 sierpnia magistrat przystał na ofertę BusImport PL. W tej sytuacji pozostaje czekać na podpisanie umowy. To miało miejsce 23 sierpnia. Isuzu Novociti Life trafią na Podhale na początku przyszłego roku.

Nowy Targ będzie już trzecim miastem w Polsce, po którym będą jeździły autobusy Isuzu Novociti Life. Pierwszym była Łódź, gdzie MPK kupiło 24 takie autobusy. Z kolei od początku lipca cztery pojazdy tego typu służą pasażerom olkuskiego Związku Komunalnego Gmin "Komunikacja Międzygminna".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Nowy Targ
UM
MZK Nowy Targ
Isuzu
BUSIMPORT PL

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....