TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Inspekcja z wakacyjną edycją Bezpiecznego Autokaru [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.06.2019 15:00:02
Inspekcja z wakacyjną edycja akcji Bezpieczny Autokar [FILM]

Wakacje to dla wielu okres wyczekiwanego odpoczynku, ale też czas wzmożonego ruchu na drogach. O bezpieczeństwo podróżnych zadba Inspekcja Transportu Drogowego – ruszają zintensyfikowane działania.

O rozważną i przepisową jazdę apelowali podczas briefingu Rafał Weber, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Bezpieczny autokar

Okres wakacyjny to nie tylko czas indywidualnych wyjazdów, ale również zorganizowanych wycieczek. Aby wyjazdy i powroty były bezpieczne, Inspekcja będzie prowadzić kontrole autokarów, zarówno w specjalnie wyznaczonych punktach, jak i na głównych szlakach komunikacyjnych. Kontrole będą prowadzone m.in. z wykorzystaniem mobilnych stacji diagnostycznych, które umożliwiają przeprowadzenie szczegółowego sprawdzenia stanu technicznego pojazdu. Inspektorzy będą prowadzić zarówno kontrole wyrywkowe, jak i na wniosek rodziców lub opiekunów wycieczek.

Każdy zainteresowany może zgłosić autokar do kontroli. Takie zgłoszenie należy kierować do właściwego miejscowo wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego.

-"Będziemy koncentrowali się podczas wakacji na zapewnieniu bezpieczeństwa na polskich drogach – informował Alvin Gajadhur,Główny Inspektor Transportu Drogowego. – Skupimy się na kontrolach autokarów i ciężarówek. Intensyfikujemy działania w ramach akcji "Bezpieczny Autokar", którą realizujemy od 2003 roku. Dbamy o to, żeby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do miejsca wypoczynku. – podkreślił Główny Inspektor Transportu Drogowego.

- To bardzo ważna akcja – ocenił Rafał Weber, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. - Czas wakacyjny to czas, w którym dochodzi do wielu wypadków, w których są ofiary śmiertelne. Cieszę się, że GITD już po raz kolejny intensyfikuje swoje działania w tym czasie, dbając o bezpieczeństwo użytkowników dróg – dodał Rafał Weber. – Wspólnie z inspektorem apelujemy do wszystkich o rozsądek podczas jazdy, o wzajemny szacunek. Zdejmijmy nogę z gazu, nie spieszmy się. Najważniejszym celem powinno być dotarcie de celu. Może to być 15 minut później, ważne żeby dotrzeć.

Wyniki 2018

W trakcie ubiegłorocznych wakacji inspektorzy ITD skontrolowali 1670 autokarów – zatrzymano 71 dowodów rejestracyjnych (4,3%), w tym w 17 przypadkach (1%) ze względu na fatalny i zagrażający bezpieczeństwu pasażerów stan techniczny pojazdów konieczne było również wydanie zakazów dalszej jazdy. W 465 (28%) przypadkach czynności zakończono nałożeniem mandatów karnych. Inspektorzy udaremnili dalszą jazdę dwóm kierowcom autokarów będących pod wpływem alkoholu.

Czasy pracy kierowców

Kierowcy autokarów, jak i pojazdów ciężarowych po każdych 4,5 godzinach jazdy powinni zrobić minimum 45-minutową przerwę. Limit dziennej jazdy to 9 godzin, może być wydłużony do 10, nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

Ograniczenia w ruchu

Ograniczenia i zakaz ruchu dla pojazdów o masie powyżej 12 ton będą obowiązywały już:

- 19 czerwca w godz. 18.00 – 22.00

- 20 czerwca (Boże Ciało) w godz.8.00 – 22.00

Kierowcy pojazdów o masie powyżej 12 ton muszą też pamiętać o wakacyjnych ograniczeniach i zakazach w ruchu, które reguluje rozporządzenie Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach:

- piątek w godz. 18.00 – 22.00

- sobotę w godz. 8.00 – 14.00

- niedzielę w godz. 8.00 – 22.00.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....