TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Inowrocław z odwróconymi pantografami. Od Ekoenergetyki
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.01.2019 09:00:57
Inowrocław z odwróconym pantografem. Od Ekoenergetyki; fot. Ekoenergetyka FB

Wczoraj informowaliśmy o pierwszej szybkiej ładowarce z odwróconym pantografem w regionie (a dokładniej w Ostrawie). Dzisiaj mamy informację o kolejnym takim urządzeniu w Polsce. W Inowrocławiu. Od Ekoenergetyki Polska.

W styczniu br. zielonogórska firma oddała do użytku cztery nowe stacje ładowania w Inowrocławiu - każda o mocy 300 kW. Wcześniej dostarczona została do MPK ładowarka zajezdniowa typu plug-in o mocy 40 kW. Wszystkie działają w standardzie OppCharge. Łącznie koszt inwestycji w szybkie ładowarki - w ramach unijnego projektu "Budowa zasilania energetycznego wraz z montażem 4 stacji szybkiego ładowania autobusów elektrycznych" - wyniósł 4 396 635,00 zł.

Szybkie ładowarki pozwalają błyskawicznie naładować elektryczne hybrydy MPK na czterech pętlach. Chodzi o następujące lokalizacje:

• przy dworcu PKP,

• przy ul. Bolesława Krzywoustego,

• przy ul. Władysława Łokietka

• przy ul Poznańskiej

Dodajmy, że jest to jedno z pierwszych wdrożeń systemu OppCharge w Polsce. Odwrócony pantograf daje kompatybilność ładowania niezależnie od marki pojazdu. A samo ładowanie za pomocą pantografu jest całkowicie zautomatyzowane i nie wymaga ingerencji kierowcy. Pantografy będą zasilać autobusy o napędzie hybrydowym oraz o napędzie całkowicie elektrycznym.

W odróżnieniu od stacji zajezdniowych ładowanie poprzez pantograf nie wymaga żadnej ingerencji kierowcy, proces jest w pełni zautomatyzowany. Dzięki temu autobusy mogą być szybko zasilane w czasie postoju na pętli, bez udziału człowieka, bez wpływu na rozkład jazdy.

Ładowanie z monitoringiem

-"Inowrocław jest kolejnym miastem na mapie Polski, w którym zainstalowaliśmy nasze stacje ładowania. Daje nam ogromną satysfakcję, że naszymi produktami zmieniamy oblicze transportu publicznego w Polsce na lepsze. - mówi Bartosz Kubik, prezes Ekoenergetyki-Polska. Dodatkowo cieszy fakt, że przyczyniliśmy do realizacji celu miasta jakim jest w 100% ekologiczny transport. Wraz z uruchomieniem naszych ładowarek Inowrocław stał się pierwszym miastem w Polsce z całkowicie "czystym" transportem publicznym" - skomentował inowrocławską inwestycję Maciej Wojeński, wiceprezes Ekoenergetyki-Polska.

Zielonogórska firma podkreśla, że razem z infrastrukturą Ekoenergetyka-Polska dostarczony został zewnętrzny system monitorowania (link), który daje możliwość kontrolowania na bieżąco procesów ładowania pojazdów, zbierania danych o procesach i przeprowadzania konserwacji systemu.

Autobusy w drodze

Przypomnijmy, że Volvo na wiosnę 2018 r. podpisało z Inowrocławiem dwie umowy na dostawę łącznie 16 nowych autobusów klasy MAXI, w tym:

• osiem elektrobusów Volvo 7900 Electric (cztery odebrane / cztery w trakcie odbioru)

• osiem hybryd plug-in Volvo 7900 Electric Hybrid (w trakcie odbioru)

Część tego zamówienia została już zrealizowana i po mieście jeżdżą teraz cztery hybrydy. Do tej pory były one ładowane poprzez z ładowarki o małej mocy - na terenie zajezdni MPK. Natomiast teraz mogą one korzystać z szybkiego ładowania - w przerwach między kursami. Tą funkcję realizują ładowarki z pantografem odwróconym o mocy 300 kW produkcji zielonogórskiej Ekoenergetyki.

I na koniec krótki przegląd tego typu ładowarek w Polsce. Pierwsze urządzenie ładujące z odwróconym pantografem zostało zainstalowane w Zielonej Górze (Ekoenergetyka), następne pojawiło się w Rzeszowie (Medcom), a potem w Inowrocławiu (ponownie Ekoenergetyka). Zimowy wysyp.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ładowarka
Ekoenergetyka
Inowrocław
Volvo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....