TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

InfoBus w konkursie SBY 2019. Głosujemy!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 29.04.2019 18:00:04
InfoBus w autobusowym konkursie SBY 2019

Po raz kolejny InfoBus weźmie udział w konkursie Sustainable Bus Award. Nasza grupa ekspertów - Wszystko o Transporcie Publicznym - transinfo.pl przygotowała listę pojazdów, na które można głosować do jutra, 30 kwietnia na naszej stronie FB.

Potem najlepsze piątka (z każdej kategorii) wejdzie do europejskiego półfinału. To realizacja naszej wcześniejszej obietnicy, że chcielibyśmy konkursowe propozycje poprzedzić konsultacjami z Wami, czyli naszymi czytelnikami. Dlatego teraz nasza fecebookowa grupa wybierze 5 najlepszych autobusów w trzech kategoriach:

Z tej grupy - od 24.04 do 29.04 - w ramach ogólnego głosowania na naszym profilu wybierzemy trzy "polskie" piątki, które zarekomendujemy pozostałym jurorom konkursu Sustainable Bus Award. Jeżeli zgłoszą oni podobne modele - wejdą one do ścisłego finału, gdzie ostateczna walka rozegra się już na punkty. Na swoich faworytów głosujecie dając "łapkę w górę" pod jego zdjęciem.

Zasady SBY

Sustainable Bus Award to w największym skrócie konkurencyjny konkurs do doskonale znanego "tytułu", czyli "Bus & Coach of the Year". Jednak jego idea nie opiera się na testach, a ekonomicznej i ekologicznej analizie wszystkich dostępnych autobusów, które mogą przyczynić się do rozwoju zrównoważonego transportu w Europie. Naszym zdaniem to lepszy i bardziej elastyczny sposób na wspieranie dobrych rozwiązań w branży. Przykładowo podczas zeszłorocznego Bus Euro Test w Zagrzebiu zgłosiło się tylko trzech producentów i to z kompletnie różnymi pojazdami: Heuliez GX Elec, Irizar ie-Tram i Mercedes-Benz Citaro Light Hybrid. Ciężko to porównać i ocenić...

Jak na razie skład jury Sustainable Bus Award jest dość skromny, ale liczymy, że ta inicjatywa się rozwinie w przyszłości i zwiększy swój zakres. Teraz konkurs tworzą redakcje: Mobilités Magazine (Franncja), Busfahrt (Niemcy), AUTOBUS (Włochy), OV-Magazine (Holandia), InfoBus (Polska), Infotrucker (Rumunia) i Carril Bus (Hiszpania).

Edycja 2018

W 2018 roku jury SBY wybrało 12 finalistów. Najlepszych z nich poznaliśmy na wrześniowych targach IAA 2018 w Hanowerze, gdzie przedstawicielom producentów zostały wręczone im pamiątkowe statuetki.

Wśród autobusów miejskich triumfował Iveco Crealis Electric 18m (z napędem Skoda), wśród międzymiastowych - model Mercedes-Benz Citaro 2 Ü Hybrid, a wśród autobusów turystycznych - autokar Volvo 9900.

Jak będzie w tym roku? Na razie wszystko w Waszych rękach. Przyznanie nagród w październiku, podczas Busworld 2019 w Brukseli.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
SBY

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....