TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Hybrydy MAN oficjalnie w Warszawie [TRANSMISJA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.06.2018 13:07:58 1 komentarz
Hybrydy MAN oficjalnie w Warszawie [TRANSMISJA]

13 czerwca odbyła się uroczysta prezentacja największej floty autobusów hybrydowych w Polsce. To razem 71 pojazdów, w tym 61 szt. MAN należących do Mobilis oraz 10 szt. Solarisów należących do MZA Warszawa.

To oznacza, że Warszawa konsekwentnie stawia na ekologiczny transport. Jak zadeklarowała Katarzyna Strzegowska, wicedyrektor ZTM Warszawa, niskoemisyjne pojazdy będą miały coraz większy udział w stołecznej flocie.

Realizacja hybrydowego kontraktu rozpoczęła się punktualnie 9 czerwca. Wówczas na warszawskie ulicy wyjechało 61 niskopodłogowych autobusów MAN Lion`s City Hybrid (50 szt. w ruchu + 11 rezerwy) . Zgodnie z podpisaną umową mają one wykonywać rocznie ok. 4 mln wzkm przez najbliższe 8 lat.

Jak powiedział Dariusz Załuska, prezes spółki Mobilis wejście na warszawski rynek przebiegło pomyślnie - bez żadnych problemów, co m.in. wynika także z dobrej współpracy z producentem pojazdów, czyli firmy MAN.

-"Innowacyjność tego kontraktu polega na wprowadzeniu niskoemisyjnych pojazdów do ruchu w bardzo dużej skali. Nikt tego do tej pory w Polsce tego nie zrobił" - podkreślił Dariusz Załuska.

Debiut hybrydowego lwa

Dostawa MAN LIon`s City Hybrid dla Mobilisu to jednocześnie debiut tego modelu na warszawskim rynku. Łącznie w całej Europie zostało sprzedanych 590 hybryd tego typu. Pojazdy wyróżniają się oprócz oczywiście układu hybrydowego, dodatkowym oznakowaniem wprowadzonym przez ZTM Warszawa - "Jestem hybrydowy". Podobnie jak wszystkie nowe autobusy kupowane przez stolicę w ciągu ostatnich dwóch lat, tak i nowe lwy mają system informacji pasażerskiej z białymi diodami. Tablice - podobnie jak monitoring - dostarczyła bydgoska firma SIMS.

Jak podkreśliła Aneta Knitter, prezes spółki SIMS, wyróżniają się one niską masą oraz systemem zarządzania energią. Z kolei monitoring wyróżnia oprogramowanie połączone z lokalizacją GPS, co zdecydowanie ułatwię obsługę pasażerów. Ponadto autokomputer przekazuje on-line dane do dyspozytora, co umożliwia szybkie zlokalizowane usterek i ich wyeliminowanie.

Warszawski rynek

Mobilis to aktualnie największy prywatny przewoźnik miejski w naszym kraju - przede wszystkim dzięki mocnej pozycji na stołecznym rynku przewozowym. Współpraca z Warszawą rozpoczęła się 14 lat temu, a najnowszy, hybrydowy kontrakt jest 10. umową przewozową z ZTM i czwartą realizowaną aktualne. W tym czasie pod kątem obsługi stołecznych linii przewoźnik zakupił 223 pojazdy.

Relację video z dzisiejszej konferencji można znaleźć na naszej stronie FB.




Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
MAN
Mobilis
hybryda
 • Sebbastian Pioro – 13.06.2018

  Ciekawe czy nie zabraknie kierowców do jej obslugi ??? 😁😁😁 bo Mobilos sporo naobiecywał jesli chodzi o finanse - a teraz kierowcy uslyszeli "ktos się musiał pomylić"...

 • Krzysiek Skwierzyński – 13.06.2018

 • Ashir – 13.06.2018

  W artykule jest błąd, poza 61 hybrydowymi MANami z Mobilisu w Warszawie jest 5 hybrydowych SU12 z Arrivy, 4 hybrydowe SU18 z MZA i 1 Volvo, któremu się kończy okres wypożyczenia.

 • Dawid Rolewski – 14.06.2018

  Odpowiedź do Ashira jakby odczytał: Volvo nie kończy się okres wypożyczenia, zostaje na kolejne 2 lata, czyli do 2020 roku.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....