TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Hybrydowe Solbusy na ulicach Częstochowy [zdjęcia]
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.12.2015 12:02:12 10 komentarzy
fot. Patryk Hartman, czgk.pl

Jeden z naszych częstochowskich czytelników, Patryk Hartman przesłał nam kilka zdjęć gazowo-elektrycznych Solbusów Sm12. Ma to związek z naszym wczorajszym tekstem, w którym informowaliśmy o debiucie krótszych autobusów oraz stanie dostaw pojazdów przegubowych. Patryk z tej okazji postanowił się z nami podzielić kilkoma swoimi kadrami z debiutu tych ciekawych konstrukcji na ulicach Częstochowy.

Zapraszamy do oglądania i komentowania. A Patrykowi bardzo dziękujemy! To był bardzo miły gest z Twojej strony. Liczymy po cichu, że inni nasi czytelnicy wezmą przykład z zachowania Patryka.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Częstochowa
Lider Trading
Solbus
 • Zlombus – 29.12.2015

  Jeszcze się nie zapalił ha ha

 • Ale kretynie! XD – 29.12.2015

  Jakie glupie te Polaki. Nie wystarczy im, ze kazdy kraj zle o nich mowi, nie, sami sobie nawet psuja opinie. xD

 • Czesiek – 29.12.2015

  Ciężko nazwać ten autobus ładnym, ale może będzie dobry.

 • Ciekawski – 29.12.2015

  Mam pytanie. Możesz mi Czesiek powiedzieć jak wygląda ładny autobus. Ja widziałem ich w swoim życiu kilka tysięcy. Były zielone, żółte, czerwone, niebieskie, czerwonych i niebieskich widziałem najwięcej. Nie znam się na markach, a więc tym bardziej nie mogę wymienić producentów tych autobusów. Jednak miło wspominam ?ogórki? jeździłem nimi na kolonie nad morze. Miały takie odchylane krzesełka na przejście pomiędzy jedną parą, a drugą parą siedzeń, a jako oparcie zapinało się taki pas pomiędzy tymi siedzeniami. Jechało się na takim siedzeniu ponad pięćset kilometrów i to był fajny autobus. Kilka lat później jeździłem takim samym autobusem do pracy, ale ciągał za sobą przyczepę, taki mniejszy ogórek. Przyczepka była cudowna, tam się piło paliło. Piękne czasy. Później były takie kanciaste, chyba ?berjety?, ale pewien nie jestem. Trzepało w nich i miały więcej miejsc stojących niż siedzących. Później były bardziej zaokrąglone i długie, nazywane ?przegubowce?, z takim talerzem na środku. Fajnie się tam stało, bo było najwięcej miejsca i ciekawe uczucie, kiedy się ten talerz obracał przy skręcaniu autobusu. Dwa lata temu firma dowożąca mnie do pracy kupiła najlepsze autobusy, jakie były na rynku. Tak przynajmniej mówili kierowcy tych autobusów i bardziej obeznani współpasażerowie podróży do pracy. Nie wiem, jaka była jego nazwa, jakoś ?solisobus?, albo bardziej ?słony bus?, jednak pamiętam, że kiedy ruszał to wył jak wilk, drzwi się często zacinał i przede wszystkim w zimę była w nim zimniej niż na zewnątrz. Ostatni miesiąc jeżdżę nowym autobusem. Koledzy nazywają go ?mordką?, albo ?garbusem?, też nie znam jego nazwy, ale ma taki znaczek na tym wysuniętym ryjku, jakby kulka trzymana w dwóch dłoniach. Mi to się kojarzy z nadejściem europy. W autobusie jest ciepło i przestronnie, jeździ dużo ciszej od swojego poprzednika. Nie jestem fachowcem i nie wiem, dlaczego koledzy śmieją się z wyglądu tego autobusu, ale wiem, że dla mnie jest cudowny. Może już jestem stary dziwak, ale najważniejsze jest, jaką przyjemność sprawia przejazd autobusem. Oczywiście sam wiem, jaka jest różnica, pomiędzy ?Polskim Fiatem 125p?, a Citroenem C5 Exclusive. Miałem takiego fiata i mam takiego Citroena.

 • Bartek – 30.12.2015

  @ciekawski łądne to pojęcie subiektywne. Przyjmuje się że jeśli ogółowi cos się podoba to jest ładne. Solbusy sie ogółowi nie podobają wieć raczej można uznac ich urode za mało atrakcyjną. Ale jak mówie to głos większości. Każdy indywidualnie przecież może mieć inne zdanie.

 • Bartek – 30.12.2015

  PS> Móiwłem o urodzie zewnętrznej, bo wewnętrznie każdy jest wyjątkowy....:)

 • Zwolennik polskich autobusów – 30.12.2015

  Ciekawy tok myślenia. Jeśli ja, mój szwagier i kolega z wojska, mamy takie samo zdanie na jakiś temat, to jest to już zdanie większości narodu.Przy czym moje zdanie jest najważniejsze.Coraz więcej na tym forum trybunów narodu.

 • Kocham autobusy – 31.12.2015

  Zwolenniku polskich autobusów większość i tak się nie liczy...:-)Prezes pewnie by powiedział że autobusy są dla biedaków... (tak jak pewien market:-)Bartku, masz na myśli fotele czy silnik? :-)

 • Art – 05.01.2016

  Czy jest jakiś dowód na to, że "ogółowi Solbusy się nie podobają"?

 • tata – 13.07.2016

  Jestem z ciebie dumny widze ze aprat sie sprawdzil byle do przodu synu .pozdrowienia z Anglii moze przyjade w listopadzie olbo wczesniej .zadz w sobote

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....