TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Hybrydowa odliczanka
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.10.2015 17:56:14 6 komentarzy
Częstochowa dla Solbusa chyba stanie się synonimem optymizmu. Czy to szansa na powrót do gry?

Potwierdzają się nasze rewelacje o przyspieszeniu dostaw hybrydowych Solbusów dla częstochowskiego MPK. Powód jest nieco prozaiczny. Producent autobusów, czyli warszawski Lider Trading... ma kłopot, gdzie je pomieścić w należącym do niego zakładzie w Solcu Kujawskim. Dostawy będą na pewno przyspieszone. Niewykluczone, że już w tym miesiącu większość z nich zostanie przekazana przewoźnikowi spod Jasnej Góry.

9 października poinformowaliśmy, że gazowo-elektryczne Solbusy uzyskały homologację. Przy okazji opisaliśmy ich budowę oraz parametry techniczne. Wspomnieliśmy także, że możliwy jest ich wcześniejszy przyjazd do Częstochowy. Teraz to już pewne. Niewiadomą pozostaje tylko dokładna ilość pojazdów, które już w tym miesiącu trafią na zajezdnię przy ulicy Źródlanej.

Ale dla MPK to najmniej istotne. Póki przewoźnik nie będzie posiadał czynnej stacji tankowania CNG autobusy nie będą mogły wejść do regularnej służby liniowej. Ale taka sytuacja ma bardzo istotną korzyść. Spółka będzie mogła jeszcze lepiej zapoznać z tymi unikatowymi w skali europejskiej, jeśli nie światowej pojazdami. Do Solca Kujawskiego regularnie docierają pracownicy zaplecza technicznego MPK, którzy przechodzą szkolenie z obsługi hybryd. Jest to jednak ograniczona grupa. Dzięki szybszym dostawą z nowymi autobusami będzie mogło zapoznać się jeszcze większa grupa osób, można się nawet pokusić o stwierdzenie, że niemal wszyscy, którzy mają udział w przewozach autobusowych realizowanych przez MPK.

Współpracę z Lider Tradingiem pozytywnie ocenia Robert Madej, wiceprezes częstochowskiego operatora. Podkreśla, że dzięki takiemu obrotowi wydarzeń załoga MPK będzie idealnie przeszkolona z obsługi Solbusów. Jest to o tyle istotne, że po zakończeniu dostaw hybrydy będą stanowiły ok. 1/3 taboru autobusowego posiadanego przez przewoźnika.

MPK nie spoczywa na laurach i planuje kolejne inwestycje, które odmłodzą flotę spółki. W ciągu najbliższych około trzech lat konieczne będzie wycofanie mniej więcej 40 starszych autobusów, które pamiętają jeszcze lata 90 ubiegłego stulecia. Projekt miałby zostać sfinansowany przy udziale środków w ramach instrumentu "Regionalne Inwestycje Terytorialne" w ramach śląskiego RPO na lata 2014-2020. Prezes Madej zdradza, że spółka liczy na wsparcie, które pozwoli na zakup minimum 30 nowych autobusów. Czy to też będą hybrydy gazowe? Z pewnością doświadczenia MPK będą kluczowym czynnikiem decyzyjnym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Częstochowa
Lider Trading
Solbus
GAZELA
 • solecczanin – 13.10.2015

  niech złodziejki solbus najpiero odda kase tym co wisza. Banda złodziei

 • POlak – 14.10.2015

  ojjj się będzie działo, Ukraińców zabraknie, bo większość solbusy w stolnicy reanimuje he he

 • Polak z Polski – 14.10.2015

  Mieszkańcy Częstochowy nie chcą Solbusów. My chcemy Mercedesa Conecto, najwspanialszy model autobusu który kiedykolwiek jeździł po naszych drogach.

 • Gas – 14.10.2015

  To dobre wieści dla nas ,mieszkańców Częstochowy !!

 • hahaha – 14.10.2015

  Hahahaha Conecto i dobry? Hahahhahahahaha już 1. kwietnia mamy?Chyba nie jechałeś jeszcze DB O405. To był autobus ekstraklasy. Jakość bez końca. Ale Conecto? Tobie można było by sprzedać Smarta i nalepić przekręcony Y w kółko i powiedzieć że to Szmelcedes i już byś łyknął i byś był dumny. Hahaha co za durny naród hahaha

 • Piotr K. – 15.10.2015

  Jako pasażer Solbusów współczuję mieszkańcom Częstochowy: słabe materiały i mierna jakoś wykonania, czy trzaski podczas jazdy przypominające niesławnej pamięci Jelcza.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....