TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Hamburg z zajezdnią dla 240 elektrobusów. Ze sterowaniem PSI
- Opublikowano: 29.07.2019 10:00:30
Hamburg z zajezdnią dla 240 elektrobusów z automatycznym sterowaniem

W Hamburgu działa pierwsza w Niemczech zajezdnia dla autobusów elektrycznych sterowana automatycznie przez system PSItraffic.

W ramach wprowadzania do ruchu autobusów bezemisyjnych, przedsiębiorstwo Hamburger Hochbahn AG (HOCHBAHN) otworzyło pierwszą w Niemczech zajezdnię dedykowaną na potrzeby elektromobilności sterowaną przez system PSItraffic.

240 autobusów

Zajezdnię wyposażono w niezbędną technologię ładowania oraz źródła zasilania dla 240 autobusów elektrycznych. System zarządzania zajezdnią PSItraffic/DMS firmy PSI Transcom GmbH, który od 2014 roku automatyzuje pracę sześciu zajezdni należących do HOCHBAHN, został rozbudowany o moduł e-mobilności, czyli funkcje zarządzania ładowaniem pojazdów i obciążeniem stacji ładowania oraz zarządzania flotą pojazdów. System ten został właśnie z powodzeniem uruchomiony w nowej zajezdni dla autobusów elektrycznych w miejscowości Alsterdorf, a w przyszłości będzie sterował pracą wszystkich zajezdni dla autobusów bezemisyjnych w całym mieście.

Tymczasowe diesle

Do czasu całkowitej wymiany floty na pojazdy bezemisyjne, system zapewni optymalne równoległe ładowanie oraz tankowanie odpowiedniej liczby zarówno autobusów elektrycznych, jak i tradycyjnych napędzanych silnikami diesla, a także dostępność kierowców (w tym zarządzanie ich grafikami). Rdzeń systemu dyspozycji oparty będzie na oprogramowaniu do optymalizacji decyzji PSI, Qualicision, które wyszukuje najbardziej optymalne rozwiązania w czasie kilku sekund w oparciu o aktualne warunki operacyjne.

System e-DMS na bieżąco sprawdza, które autobusy w zajezdni mogą zostać wysłane na daną trasę i po upływie jakiego czasu ładowania. Oznacza to, że nie wszystkie pojazdy elektryczne muszą być zawsze i jednocześnie całkowicie naładowane. Moduł zarządzania ładowaniem pojazdów określa całkowite zapotrzebowanie na energię elektryczną i monitoruje lub kontroluje pojemność poszczególnych stacji ładowania. Zapewnia to kontrolę kosztów związanych z rozbudową sieci elektroenergetycznej i gwarantuje niezawodny system transportu zbiorowego. System umożliwi również jednoczesne zarządzanie flotą pojazdów z napędem elektrycznym i wodorowym, jeżeli takie rozwiązanie zostanie wprowadzone w przyszłości.

Hamburger Hochbahn AG jest drugą co do wielkości firmą w obszarze transportu publicznego w Niemczech dysponującą czterema liniami metra (250 pojazdami), 110 liniami autobusowymi i prawie tysiącem autobusów oraz obsługując około 1,2 miliona pasażerów dziennie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zajezdnia
elektrobus
Niemcy
PSI

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....