TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Goodyear: Opony na wakacje - Marathon Coach
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.05.2018 10:50:30
Goodyear: Opony na wakacje - Marathon Coach

W Europie zbliża się sezon wakacyjny, dlatego Goodyear radzi operatorom autokarów turystycznych i międzymiastowych montować opony przeznaczone wyłącznie dla pojazdów tego typu. Dobrym wyborem może być ogumienie Marathon Coach, które zapewnia długie przebiegi, niskie zużycie paliwa i maksymalny komfort pasażerów.

Skrócenie żywotności wskutek nierównomiernego zużycia jest poważnym problemem opon montowanych na nowoczesnych autokarach. Aby temu zaradzić, Goodyear opracował ogumienie specjalnie dostosowane do wymagań najnowszej generacji pojazdów pasażerskich. Asymetryczna konstrukcja opon Marathon Coach zapewnia długie przebiegi, całoroczne osiągi oraz wysoki poziom komfortu kierowcy i pasażerów.

"Współczesne autokary są niezwykle zaawansowane – mają mocne silniki i osiągają wysokie prędkości. Z kolei pasażerowie stawiają wysokie wymagania w zakresie komfortu iniskiego poziomu hałasu. Opona Goodyear Marathon Coach powstała po to, by sprostać tym wyzwaniom" - wyjaśnia Benjamin Willot, dyrektor marketingu opon użytkowych Goodyear Tires Europe. "Marathon Coach ma wyjątkowe właściwości i zawiera rozwiązania techniczne opracowane specjalnie z myślą o tych pojazdach. Produkt oferuje przy tym niski koszt na kilometr, co jest niezwykle istotne dla operatorów".

Najważniejsze właściwości bieżnika Marathon Coach to asymetryczny wzór i pełne bloki barkowe, dzięki którym opona zużywa się równomiernie i uzyskuje długie przebiegi. Bieżnik ma pięć żeber, z których cztery mają lamele typu Flexomatic poprawiające trakcję ihamowanie. Pełne bloki barkowe z lamelami wyłącznie na piątym, zewnętrznym żebrze, przeciwstawiają się siłom oddziałującym podczas pokonywania zakrętów, oraz wysoko położonemu środkowi ciężkości pojazdu. Wyróżniają się ponadto większą ilością gumy bieżnikowej, co pomaga sprostać oddziaływaniu niezależnego zawieszenia. Sztywniejszy bieżnik na zewnętrznej części opony również przystosowano do oddziaływania sił powstających wskutek wysoko położonego środka ciężkości. Lamele w drugim żebrze ustawiono pod ostrym kątem, co zapobiega nierównomiernemu zużyciu i jednocześnie poprawia prowadzenie opony. Radialne lamele wtrzecim i czwartym żebrze mają nieco łagodniejszy kąt natarcia, co poprawia przyczepność i właściwości trakcyjne opony, zapewniając bardziej zrównoważone osiągi. Kolejną cechą bieżnika są rowki, które przeciwdziałają wbijaniu się kamieni i związanym z tym uszkodzeniom.

Opony Marathon noszą oznaczenia M+S oraz 3PMSF, oznaczające spełnianie wymagań stawianych produktom zimowym, wprowadzanych w coraz większej liczbie krajów Europy we wskazanych miesiącach roku lub gdy wymagają tego warunki.

Aby zoptymalizować osiągi opon należy montować je w określony sposób. Ogumienie montowane pojedynczo na osi prowadzącej lub wleczonej powinno być zakładane zewnętrznym barkiem (zlamelami) na zewnątrz pojazdu. Opony montowane bliźniaczo na osi napędowej zakłada się barkami zewnętrznymi na przeciwstawnych pozycjach pary, tzn. wewnętrznym barkiem jednej opony w stronę wewnętrznego barku drugiej opony w parze.

Zalety opon Marathon Coach odzwierciedla etykieta, która wskazuje klasę B pod względem wydajności paliwowej i przyczepności na mokrej nawierzchni, oraz bardzo niski poziom hałasu – jedna fala na etykiecie, co oznacza hałas zewnętrzny nie przekraczający 69dB.

Opona Goodyear Marathon Coach jest produkowana w rozmiarze 315/80R22.5 z indeksem nośności 156/150 (154/150), co odpowiada obciążeniu osi do 8 000 kg (13 400 kg).

Goodyear Marathon Coach jest oponą całoroczną, ale Goodyear produkuje również model Ultra Grip Coach. Jest to specjalna opona zimowa na oś napędową autokarów, posiadająca oznaczenie M+S oraz 3PMSF i zapewniająca doskonałą trakcję na śniegu. Jest szczególnie użyteczna w przypadku autokarów jeżdżących w krajach skandynawskich i regionach alpejskich, gdzie można spodziewać się śniegu i lodu. Konstrukcja i szerokość bieżnika gwarantują nie tylko doskonałą przyczepność i trakcję w warunkach zimowych, lecz także niski poziom hałasu, co oznacza większy komfort jazdy. Opona ma trójwymiarowe lamele zwiększające trakcję w każdych warunkach oraz kierunkową konstrukcję ograniczającą hałas i zwiększającą przebiegi. Goodyear Ultra Grip Coach jest dostępna w rozmiarach 295/80R22.5 i 315/80R22.5.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
opona
Goodyear

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....