TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gminne porozumienie na rzecz autobusów z FRPA
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.12.2019 10:00:15
Gminne porozumienie na rzecz autobusów z FRPA; fot. UM Dywity

W gminach Dywity, Jonkowo, Jedwabno oraz Stawiguda (Warmińsko-mazurskie) w 2020 roku zostaną odtworzone lokalne połączenia autobusowe. Dofinansowanie rządu do tych przewozów wyniesie 600 tys. zł - podały PAP służby wojewody.

13 grudnia wójtowie gmin Dywity, Jonkowo, Stawiguda i Jedwabno podpisali z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim umowy na realizację programu przywracania lokalnych połączeń autobusowych. Gminy chcą odtworzyć w sumie 13 połączeń. Długość linii autobusowych wynosi blisko 500 km.

-"Program odtwarzania lokalnych połączeń autobusowych jest odpowiedzią na realną potrzebę społeczeństwa. Po zmianach ustrojowych to uwarunkowania rynkowe odgrywały kluczową rolę w życiu gospodarczym. Efektem ubocznym była likwidacja nierentownych połączeń autobusowych" - mówił wojewoda. Dodał, że samorządy nie miały pieniędzy, by zorganizować komunikację, dlatego rząd wspiera je i dokłada pieniądze na odtworzenie linii.

Przyznał, że Warmia i Mazury to region szczególny z uwagi na słabą gęstość zaludnienia i rozproszenie miejscowości. Dlatego - jak wskazał - mieszkańcy muszą mieć możliwość skorzystania z lokalnej komunikacji.

Zdaniem samorządowców

Wójt Dywit Daniel Zadworny powiedział, że w małych miejscowościach na terenie gminy, liczących od 200 do 300 mieszkańców, już kursują małe autobusy. Godziny przyjazdów i odjazdów są dopasowane do potrzeb mieszkańców. "Zdajemy sobie sprawę, że te linie nie są i nie będą rentowne, ale taka była idea programu odtwarzania połączeń autobusowych" - powiedział. Dodał, że na lokalne linie gminne w przyszłorocznym budżecie zabezpieczono ok. 1,2 mln zł, a wsparcie rządowe wyniesie 190 tys. zł.

W gminie Jonkowo utrzymanie linii lokalnych w przyszłym roku będzie kosztować od 700 tys. zł do 850 tys. zł, a dofinansowanie rządowe ma wynieść ok. 170 tys, zł. Wójt gminy Wojciech Giecko wskazał, że połączeń autobusowych do Jonkowa chcą mieszkańcy Gamerek Wielkich, Starego i Nowego Kawkowa oraz Pupek. Autobusy mogą także jeździć między Szałstrami a Wołownem z przesiadką we Wrześni.

Obecnie w województwie warmińsko-mazurskim działa 20 linii uruchomionych w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W powiecie elbląskim mieszkańcy mogą korzystać z dziewięciu linii, w powiecie kętrzyńskim - z dwóch, w gminie Dywity - z trzech linii, Jedwabno - z jednej, a w Stawigudzie - z czterech linii. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FRPA
Warmińsko-Mazurskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....