TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Globalne Forum o elektromobilności - jesienią w Warszawie
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 19.07.2019 10:00:20
Globalne Forum o elektromobilności - jesienią w Warszawie

Forum Global E-mobility dotyczące rozwoju elektromobilności odbędzie się dniach 18-19 września w Warszawie. Ministerstwo Środowiska zaprasza.

Global E-mobility Forum, pierwsze w Polsce tak duże spotkanie dotyczące elektromobilności, w którym wezmą udział m.in. przedstawiciele 43 państw, firmy i ośrodki naukowe odbędzie się 18-19 września w Warszawie - poinformował w środę - 17 lipca - wiceminister środowiska Michał Kurtyka.

-"Elektromobilność wymaga promowania nie tylko w Polsce czy Unii Europejskiej, ale na całym świecie. Stąd idea zorganizowania w naszym kraju forum elektromobilności" – zaznaczył wiceminister środowiska Michał Kurtyka podczas konferencji prasowej w środę.

-"Chcielibyśmy, aby było to największe tego typu i najbardziej liczące się wydarzenie dotyczące rozwoju elektromobilności" - zapowiedział Kurtyka. Celem jest przyśpieszenie przepływu pomysłów i rozwiązań pomiędzy partnerami deklaracji "Driving Change Together – Katowice Partnership for Electromobility".

Organizatorzy forum zaprosili 43 państwa - sygnatariuszy deklaracji podpisanej w ubiegłym roku, ale chcą, by w forum uczestniczyło jak najwięcej partnerów, organizacji i firm.

-"Wierzymy, że idea ta stopniowo będzie cieszyła się coraz większym zainteresowaniem" - ocenił wiceminister.

E-dialog

Ważną częścią spotkania ma być dialog pomiędzy firmami działającymi na rynku elektromobilności, ośrodkami naukowymi, instytucjami administracji publicznej oraz NGO .Jak poinformował Kurtyka, jednym z partnerów będzie Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

-"Chcemy otworzyć się na licznych partnerów, aby forum było miejscem globalnej dyskusji na temat wyzwań elektromobilności" - zapowiedział Kurtyka. Jak poinformował, podczas Global E-mobility Forum poruszone zostaną takie tematy jak finansowanie elektromobilności, łączenie instytucji finansujących, ewolucja całego łańcucha dostaw wytwórczego, od projektu do recyklingu oraz kwestie odpowiedniego komunikowania i kierunków optymalnej polityki państwowej.

-"Już teraz Polska jest największym w Europie producentem i eksporterem autobusów elektrycznych. Mamy świadomość, że od transportu publicznego zaczyna się rewolucja elektromobilności. Stopniowo cały system wsparcia dla elektromobilności będzie przenosił się na pojazdy lżejsze, od 3,5-tonowych samochodów dostawczych, aż po pojazdy osobowe" - podkreślił wiceminister. "To jest oczywiście ukoronowanie wielu lat wysiłków polskich naukowców, ale również odzwierciedla atrakcyjność Polski jako miejsca do lokowania inwestycji właśnie z obszaru elektromobilności" - dodał. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
elektromobilność
ME
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....