TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jesteś tutaj: Infobus / Przewoźnicy / Gliwice chcą EEV 
Gliwice chcą EEV
Zbigniew Rafalski 23.04.2008 - Opublikowano: 23.04.2008 11:08:13
Gliwice chcą EEV

W Gliwicach ma się pojawić 16 sztuk fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych o długości 12-metrów. Nowością jest wymóg zastosowania silników spełniających normę czystości spalin EEV. Dopiero co zakończyła się realizacja ubiegłorocznego kontraktu na dostawę w 2008 roku 15 sztuk nowych niskopodłogowych autobusów przegubowych dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach wygranego przez Solaris Bus&Coach S.A. z modelem Urbino 18 a już ogłoszony został przetarg na dostawę kolejnych nowych autobusów. Zgodnie z warunkiem przetargu przed upływem 180 dni od wyboru dostawcy w Gliwicach ma się pojawić 16 sztuk fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych o długości 12-metrów. Nowością jest wymóg zastosowania silników spełniających normę czystości spalin EEV. Do tej pory żaden ze Śląskich przewoźników nie zdecydował się na wprowadzenie do eksploatacji autobusów z tak restrykcyjną normą. Najwyższą normą czystości spalin jaką posiadają autobusy w tym regionie jest EURO 5, w 6 sztukach Solarisów Urbino 18 zakupionych w 2007 roku przez PKM Świerklaniec. Tym samym Gliwice poszły o kolejny krok do przodu w stosunku do pozostałych przewoźników z południa kraju. Nowe autobusy mają posiadać 3-drzwiowe nadwozie, minimum 95 miejsc (w tym 20% siedzących) oraz okna uchylne po obu stronach nadwozia, automatyczne skrzynie biegów oraz czujniki cofania.
Głównymi kryteriami wyboru oferty będą cztery zasadnicze parametry, tj. cena –69%, warunki gwarancji i serwisu –14%, ocena techniczna –14% i co najciekawsze koszt wybranych części zamiennych –3%. Ten ostatni czynnik ma zagwarantować, że przez 10 lat od zakupu autobusów ceny części nie będą drastycznie podnoszone.
PKM Gliwice systematycznie od paru lat wymienia tabor na nowy. W ostatnich latach udało się zakupić m.in. 5 sztuk Solarisów Urbino 15, 3 sztuki Manów Lion’s City, 2 sztuki Manów Lion’s City G oraz 6 sztuk Solarisów Urbino 18. W bieżącym roku do Gliwic dotarło 15 sztuk przegubowych Solarisów Urbino 18 wyposażonych w silniki DAF EURO 4, a do końca czerwca zostanie odebrany jeszcze jeden Solaris Urbino 12. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
PKM
Gliwice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....