TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdynianie kochają trolejbusy. Mega frekwencja w PKT [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.05.2018 09:43:05
Gdynianie kochają trolejbusy. Mega frekwencja w PKT ; fot. Kamil Złoch

Trolejbusy – prawdziwa komunikacyjna wizytówka Gdyni – miały w niedzielę, 13 maja, swoje małe święto. Impreza przyciągnęła prawdziwe tłumy miłośników komunikacji miejskiej i nie tylko. W sumie przez cały dzień zajezdnię PKT Gdynia odwiedziło około tysiąca osób.

- "Podczas majówki z trolejbusami przedstawiliśmy wszystkim nowoczesną zajezdnię trolejbusową, którą oddano do użytku w 2007 roku - mówi Michał Podgórniak, który współpracuje z PKT Gdynia. - Wystawiliśmy trolejbusy konwertowane z autobusów w naszej zajezdni, były też nowoczesne i zabytkowe trolejbusy. Na placu w ramach gry miejskiej, co jest dużą atrakcją, mogliśmy sprawdzić się na przykład w manewrowaniu odbierakami prądu albo mocowaniu przewodu jezdnego. Nie spodziewaliśmy się już od godziny 10 takich tłumów – dodaje Podgórniak.

Co ciekawego mogli zobaczyć w zajezdni PKT? Między innymi przekrój trolejbusów z różnych lat, na czele z tymi najnowocześniejszymi, ale można było też wejść do kabin oraz dotknąć tych urządzeń, do których na co dzień zwykli pasażerowie absolutnie nie mają dostępu.

Na miejscu czekali pracownicy PKT, którzy w prosty sposób wyjaśniali tajniki obsługi tych pojazdów – znacznie różniących się przecież od zwykłych autobusów.

Zwiedzający mogli też między innymi zajrzeć do pojazdów technicznych, zobaczyć z bliska (i w akcji) myjnię trolejbusową, skorzystać z prowadzonej przez wykwalifikowanych ratowników lekcji skutecznej pierwszej pomocy oraz wziąć udział w różnych grach z nagrodami. To była świetna zabawa dla pasjonatów, ale i całych rodzin z dziećmi, które tłumnie odwiedziły zajezdnię na Grabówku. Zobaczcie zresztą sami:


Symbol gdyńskiej komunikacji

Aktualnie w zajezdni PKT stacjonują łącznie 93 trolejbusy, z czego 4 to pojazdy zabytkowe, które poruszają się w ramach specjalnej linii. Ponad połowa z eksploatowanych na co dzień trolejbusów została już wyposażona w specjalne baterie, dzięki którym mogą poruszać się nawet do 20 kilometrów poza zasięgiem sieci trakcyjnej. Rozwój komunikacji trolejbusowej to od lat jeden z ważnych elementów zrównoważonego rozwoju Gdyni i polityki dbania o środowisko.

Przypomnijmy, że jeszcze na początku kwietnia władze Gdyni podpisały umowę z firmą Solaris, dzięki której – przy dużym unijnym wsparciu – na ulice miasta trafi 30 nowoczesnych trolejbusów, w tym aż 16 pojazdów przegubowych. Do tego 21 nowych baterii litowo-jonowych pozwoli na modernizację starszej części taboru
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
PKT Gdynia
akcja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....