TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdynia zniechęci do podwożenia dzieci autami - szkolną linią
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.02.2019 10:00:10
Gdynia zniechęci do podwożenia dzieci autami - szkolną linią; fot,. UM Gdynia

Za dwa tygodnie, w sieci ZKM Gdynia, ruszy linia 272, która będzie kursować tylko w dni nauki szkolnej w godz. 7-16, a jej rozkład będzie dopasowany do planu lekcji.

Nowa trasa ma przede wszystkim pomóc w dowożeniu dzieci do szkół i przedszkoli orazi skutecznie zniechęcić rodziców do podwożenia ich prywatnymi samochodami.

25 lutego, a więc pierwszego dnia po pomorskich feriach zimowych, zacznie kursować linia 272. Autobusy będą jeździć od pętli Wiczlino Niemotowo przez Chwarzno Sokółka, do pętli Wiczlino Działki I . Linia ma pomóc przede wszystkim w dojazdach do przedszkola i szkoły podstawowej nr 37 przy ul. Wiczlińskiej, a jej rozkład dostosowany do planu lekcji

-"Linia 272 jest pierwszym połączeniem wewnątrzdzielnicowym w sieci gdyńskiej komunikacji miejskiej. Pozwoli na zintegrowanie dowozu najmłodszych w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino, realizowane obecnie różnymi kursami kilku linii. Jest dostosowana do planu lekcji, połączy wybrane osiedla, co zwiększy komfort i bezpieczeństwo dowozu dzieci do szkół. Wprowadzana zmiana to już drugi w bieżącym roku krok w usprawnianiu obsługi komunikacyjnej tej dzielnicy. W styczniu uruchomione zostały dwie dodatkowe pary kursów na linii 147 – informuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Z kolei Jakub Ubych, radny miasta Gdyni dodaje: -"Autobus szkolny realizujący kursy wewnątrz dzielnicy jest potrzebą, którą mieszkańcy Chwarzna-Wiczlina wskazywali podczas konsultacji dotyczących zmian w transporcie publicznym. To kolejny krok zwiększający atrakcyjność, ale przede wszystkim mający bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa dzieci."

Szczegóły trasy

Autobusy będą kursować od 25 lutego, tylko w dni nauki szkolnej, w godz. 7-16. Trasa linii 272 biegnie od pętli Wiczlino Niemotowo. Stamtąd ulicami: Wiczlińską, Chwarznieńską, Zaruskiego i Staniszewskiego autobus pojedzie do pętli Chwarzno Sokółka. Tam zawróci i ruszy dalej ulicami: Staniszewskiego, Zaruskiego, Chwarznieńską i Wiczlińską do pętli Wiczlino Działki I. W kierunku powrotnym trasę tej linii zaplanowano również ulicami: Chwarznieńską, Zaruskiego i Staniszewskiego na pętlę Chwarzno Sokółka. W rozkładzie jazdy przewidziano 10 par kursów wykonywanych w powszednie dni nauki szkolnej.

ZKM w Gdyni pracuje nad projektami dalszych zmian, które zapewnią jeszcze lepszą obsługę komunikacyjną tej stale zwiększającej liczbę mieszkańców dzielnicy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
gimbus
ZKM Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....