TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdynia żegna Mercedesa O405 N2
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.06.2017 10:59:26 8 komentarzy
Gdynia żegna Mercedesa O405 N2

31 maja 2017 r. spółka PKM Gdynia pożegnała jeden już z ostatnich egzemplarzy licencyjnych Mercedesów O405 N2, wyprodukowanych w Jelczu, który na zasłużoną emeryturę pojechał do … Białegostoku.

Tym historycznym modelem od 2016 roku interesowali się miłośnicy zrzeszeni w Klubie Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku, którzy posiadają aktualnie kolekcję sześciu zabytkowych pojazdów. Mercedes będzie siódmy. W Białymstoku pojazd zyska nowe życie, jako protoplasta produkowanych w latach 1995-1997 przez zakłady JZS popularnych Jelczo-Mercedesów (czyli licencyjnych konstrukcji Mercedes-Benz O405N2 produkowanych jako Jelcz M122 ). Łącznie powstało ich tylko 74 egzemplarze, z których aż 60 zakupiła Gdynia (40 szt. trafiło do PKM Gdynia, a 20 szt. do PKA Gdynia). Teraz stają się rarytasem dla miłośników komunikacji. 

Postępy prac będzie można śledzić na stronie www.kmkmbialystok.pl. Miłośnikom życzymy szerokiej drogi i powodzenia w remoncie autobusu!

Białostocki klub od 2010 roku tworzy kolekcję autobusów, które wcześniej obsługiwały komunikację miejską. Są one poddawane remontowi, a następnie wykorzystywane do obsługi linii specjalnych, wycieczek, itp. Celem stowarzyszenia jest utworzenie kolekcji pojazdów po jednym egzemplarzu każdego modelu, jaki jeździł po ulicach naszego miasta. W przyszłości posłuży to młodszym pokoleniom, aby i oni mogli zobaczyć, jakie pojazdy stanowiły trzon taboru białostockiej komunikacji miejskiej w dawnych latach, a nawet przejechać się nimi. Aktualna flota to:

 • Autosan H9-35

 • Ikarus 280.26

 • PR110M

 • Jelcz M11

 • Jelcz 120M

 • Jelcz 120MM/1

Stowarzyszenie realizuje też zadania publiczne, dofinansowane z budżetu Miasta Białystok, m.in. obsługę bezpłatnej linii muzealnej w Noc Muzeów. Ponadto Klub organizuje cykliczne imprezy autobusowe po województwie podlaskim, na które przyjeżdżają liczne grupy pasjonatów z całego kraju.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM Gdynia
oldtimer
 • PB – 02.06.2017

  Jest jeszcze Jelcz PR110M. Zapomnieliście wymienić, choć w artykule mowa jest o 6 wozach.

 • Luki – 02.06.2017

  A czemu w Gdyni żaden przewoźnik komunalny nie dba o tradycję, zachowując tabor historyczny. Wstyd. A co do informacji w infobusie to każdy z miłą chęcią chciałbym zobaczyć tą M11 którą chwali się KMKM Białystok.

 • AK – 02.06.2017

  a rzeczywiście. dzięki. poprawione

 • Brawo Ja – 02.06.2017

  Hahahaha KMKM Białystok z 'wielkim' prezesem Michałem A. Miłośnicy którym Jelcza wywieźli do Tkaczyka, a ich wozy jak nigdy nie są remontowane tylko bieżąco naprawiane, a i tak nie zawsze. Gdzie jest ich Autosan czy Hueliez? Tylko żebrać kasę potrafią

 • – 02.06.2017

  Jak te ludzie wytrzymali w takich autobusach gdzie byly zaledwie 5 uchylnych klapek?

 • kkk – 02.06.2017

  To akurat jest normalny O405N2, nie M122MB.

 • I gdzie tu logika? – 02.06.2017

  Do kolegi grubą czcionką@Też mnie to zastanawia dlaczego przed 2000 rokiem i jeszcze kilka lat po tym roku często zamawiane były autobusy bez klimatyzacji i z tymi małymi uchylnymi luftami. Dużo też używanych wozów tego typu z Niemiec do Polski przyjechało... A dzisiaj zamawia się autobusy z dużymi z przesuwnymi szybami w każdym oknie i żadnego nie wolno otwierać bo klima działa.

 • janusz placek – 07.07.2017

  W gdyni jeszcze jeżdżą mercedesy o405

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....