TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdynia wraca ze sprzedażą biletów u kierowców
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.05.2020 11:00:16
Gdynia wraca ze sprzedażą biletów u kierowców; fot. UM Gdynia

1 czerwca Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni przywróci sprzedaż biletów w pojazdach. Odwrotną strategię w powirusowej rzeczywistości przyjął Kraków, o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Kto ma rację?

Od 1 czerwca

Jak informuje Gdynia, teraz mieszkańcy miasta mogą bez obaw udać się w wygodną i bezpieczną podróż komunikacją miejską. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i zapewnić jeszcze większy komfort jazdy, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni, wraz z dniem 1 czerwca 2020 roku przywraca sprzedaż karnetów biletowych w pojazdach – wszystko z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

W celu zakupu karnetu uprasza się o wcześniejsze przygotowanie odliczonej kwoty. Dla ułatwienia transakcji pomniejsza się wydzielone strefy bezpieczeństwa kierowców – udostępniając pasażerom pierwszy rząd siedzeń i przestrzeń pomiędzy nimi. W dalszym ciągu nieczynne pozostają jednak pierwsze drzwi autobusów i trolejbusów.

-"Do ZKM w Gdyni trafiało wiele sygnałów mieszkańców i pasażerów, że brak możliwości zakupu biletów u kierowców, stanowi dla nich duże utrudnienie. Wprowadzane zmiany wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom, ale stanowią także pewien kompromis pomiędzy potrzebą sprzedaży, a konieczną ochroną kierowców przed koronawirusem – stąd decyzja o dalszym wyłączeniu z użytkowania pierwszych drzwi i przestrzeni bezpośrednio przy kabinach kierowców – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. – Warto jednak zaznaczyć, że dla osób korzystających często z komunikacji miejskiej najlepszym rozwiązaniem jest zakup biletu okresowego w sklepie internetowym lub w punktach stacjonarnych ZKM w Gdyni. Gorąco namawiam, by bilety jednorazowe nabywać w aplikacjach online. To proste, higieniczne i opłacalne - dodaje.

Nowe karnety

Przygotowując się do aktualnej sytuacji, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni wprowadził nowe, wygodniejsze karnety. Składają się one z dwóch odcinków, z których każdy stanowi bilet ulgowy, zatem w ramach jednej transakcji możliwy jest zakup biletu normalnego (złożonego z dwóch biletów ulgowych). Takie rozwiązanie od dawna było przez pasażerów postulowane. W miejsce dotychczasowych czterech rodzajów karnetów sprzedawanych w pojazdach, od 1 czerwca 2020 roku wprowadzone zostaną trzy rodzaje:

  • jednoprzejazdowy – w cenie 3,80 zł (2 x 1,90 zł) – ważny na liniach zwykłych i nocnych;

  • jednogodzinny na wszystkie linie lub jednoprzejazdowy na linie pospieszne – w cenie 4,40 zł (2 x 2,20 zł);

  • 24-godzinny – w cenie 14,00 zł (2 x 7,00 zł) – ważny na liniach zwykłych, pospiesznych i nocnych,

Kupuj w sieci!

Przypomnijmy, że Dzięki wykorzystaniu technologii, pasażerowie gdyńskiej komunikacji miejskiej nie muszą przejmować się brakiem gotówki w portfelu. Bilety na przejazd można zakupić w 6. różnych aplikacjach mobilnych - GoPay, jakdojade.pl, moBiLET, mPay, SkyCash i zbiletem.pl.

To szybkie, wygodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich – ograniczony zostaje w ten sposób kontakt z kasjerem lub kierowcą.

Lista aplikacji mobilnych oraz stacjonarnych punktów sprzedaży biletów w Gdyni znajduje się TUTAJSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
kierowca
ZKM Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....