TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdynia pokazuje wyniki badań dt. buspasów. Jest dobrze.
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.10.2016 13:58:29 1 komentarz
Gdynia pokazuje wynik badań dt. busów

W sierpniu br. przeprowadzono w Gdyni badania ankietowe mające na celu zebranie opinii dotyczących funkcjonowania buspasów oraz kierunku ich rozwoju. Wyniki ankiet pokazują że mieszkańcy są zadowoleni z istniejącej infrastruktury i chcą by się dalej rozwijała.

W badaniu wzięło udział ponad 500 osób, z czego znakomita większość (93%) to mieszkańcy Gdyni. Ciekawe wyniki prezentują odpowiedzi już na pierwsze pytanie, okazuje się bowiem że tylko 9% ankietowanych deklaruje że odbywa podróże miejskie zawsze samochodem. Kolejne 22% deklaruje przewagę samochodu osobowego nad transportem zbiorowym, ale odwrotną odpowiedź ? przeważnie transport zbiorowy ? wybrało już 28% osób. Kolejne 17% deklaruje że porusza się po mieście zawsze transportem zbiorowym. Aż 4% osób deklaruje, że zawsze lub przeważnie porusza się na rowerze. Kolejne 4% deklaruje inne środki transportu, w tym poruszanie się pieszo.

Według ankietowanych najistotniejszym czynnikiem w odniesieniu do powstawania buspasów w Gdyni jest to, że przyspieszają komunikację miejską. W ten sposób odpowiedziało aż 73% ankietowanych. 12% ankietowanych twierdzi iż wydzielone pasy dla autobusów ograniczają pojemność drogi dla pozostałych użytkowników. Cieszy fakt, iż tylko 2% ankietowanych nie widzi sensu pasów dla autobusów ? twierdzą oni że to niepotrzebny koszt dla miasta.

Ankietowani pytani czy należy wprowadzać kolejne buspasy odpowiadają ? tak. Twierdzi tak 89% zapytanych. Najczęściej wskazywanym miejscem do wytyczenia nowych pasów jest ul. Morska: fragment od estakady do ul. Grabowo oraz od Akademii Morskiej do Dworca. Dodatkowo 24% badanych zastrzega, że nie należy przy tym ograniczać możliwości przemieszczania się samochodem osobowym.

Kolejne pytanie ? wielokrotnego wyboru ? dotyczyło dostępności buspasów dla innych pojazdów niż autobusy ZKM. Duża część badanych twierdzi że buspasy należy udostępnić autobusom szkolnym i turystycznym, wysoki jest też poziom akceptacji dla wykorzystania buspasów przez taksówki.


Ostatnia część ankiety dotyczyła oceny istniejących buspasów na ulicy Kieleckiej i Kwiatkowskiego w skali 1-5. Nieznacznie lepiej wypadł tu buspas na ulicy Kielckiej - 53% ankietowanych oceniło go na 5, 17% na 4. Buspas na Estakadzie Kwiatkowskiego otrzymał najwyższą ocenę od 41% i prawie najwyższa od 25%.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdynia
buspas
  • Marcin – 26.10.2016

    "Gdynia pokazuje wyniki badań dt. busów. Jest dobrze." Te badania są o buspasach, nie o busach. Daliście albo zły tytuł albo złą treść.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....