TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdynia nie zwalnia tempa. Do 6 maja oferty na ładowarki
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.04.2020 11:00:28
PKA Gdynia kupi 27 ładowarek do autobusów; fot. Kamil Złoch / UM Gdynia

Mimo epidemii gdyńskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej jest zdeterminowane rozstrzygnąć przetarg na projekt i budowę 27 stacji ładowania autobusów elektrycznych.

Do 6 maja gdyńskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej poczeka na oferty firm, które są w stanie zaprojektować i wybudować m.in. 7 szybkich ładowarek i 22 normalnych stacji ładowania dla autobusów elektrycznych.

Projekt jest dofinansowany ze środków unijnych, tak samo jak zakup 24 elektrycznych autobusów, które wymagają nowej infrastruktury.

Bez przetargowej kwarantanny

Epidemia koronawirusa nie zwalnia tempa rozwoju gdyńskiego transportu publicznego. Zaprojektowanie i budowa 22 stanowisk "wolnego" ładowania autobusów, nowe miejsca postojowe i rozbudowa placu manewrowego na zajezdni PKA przy ulicy Platynowej, a także 7 szybkich ładowarek przeznaczonych dla autobusów elektrycznych w różnych miejscach Gdyni – od Oksywia po Witomino, do tego jeszcze m.in. przeszkolenie kilkudziesięciu pracowników, którzy będą obsługiwać nową infrastrukturę – to zakres przetargu ogłoszonego przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w Gdyni.

Gdyńska spółka dała firmom czas na składanie ofert dokładnie do 6 maja. Całe zamówienie podzielono na dwie części, z czego wartość pierwszej jest szacowana na ok. 10 milionów złotych i obejmuje inwestycje w bazie PKA na Pogórzu, a druga – warta ok. 6,5 miliona złotych – to szybkie ładowarki na pętlach i przystankach końcowych planowanych tras elektrobusów.

Najpierw ładowarki, później elektrobusy

Nowe ładowarki posłużą nowej flocie elektrycznych autobusów, które już za niespełna dwa lata pojawią się na ulicach miasta. To 16 standardowych i 8 przegubowych pojazdów, na które udało się pozyskać duże dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

-"W Gdyni, kiedy mówimy o elektromobilności jesteśmy konsekwentni. Normy ustawowe już spełniamy, jednak postanowiliśmy pójść dalej, bo chcemy, żeby nasze miasto stało się polskim liderem elektromobilności. Przyznano nam wysoką dotację – prawie 70 milionów złotych, które wydamy na 24 nowe pojazdy, ale także na elementy infrastruktury. Będą to elektrobusy zarówno krótkie, jak i długie. Oprócz tego pojawią się właśnie ładowarki, które zamontujemy na pętlach i które pozwolą ładować autobusy w sposób efektywny, szybki, stosunkowo niedrogi, a przede wszystkim przyjazny dla środowiska – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Przypomnijmy, że wartość całego projektu, łącznie z budową stacji ładowania sięga ponad 81 milionów złotych. Docelowo nowoczesne elektrobusy zajmą miejsce pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi i trafią na linie nr 128, 133, 150, 190 i 282 oraz nocne kursy N40 i N94.

Lista miejsc

Nowe stacje pantografowe szybkiego doładowywania ze stacjami transformatorowymi powstaną:

  • 2 stanowiska na pętli autobusowej przy ul. 2 Morskiego Pułku Strzelców

  • stanowisko na przystanku autobusowym przy ul. Godebskiego (Oksywie)

  • 2 stanowiska na pętli autobusowej przy Placu 1 Brygady Pancernej (przy Domu Marynarza)

  • stanowisko na przystanku autobusowym przy ul. Polskiej (przy Muzeum Emigracji)

  • stanowisko na przystanku autobusowym przy ul. Wójta Radtkego (przy Placu Kaszubskim)

PKA Gdynia dla firm, które zdecydują się stanąć do przetargu przewiduje termin 17 miesięcy od momentu podpisania umowy na dostarczenie tzw. "wolnych" ładowarek w bazie na Pogórzu i 18 miesięcy na szybkie ładowarki.

Głównymi kryteriami oceny ofert będą cena, okres gwarancji i sprawność energetyczna.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
ładowarka
PKA Ggynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....