TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdańsk z kolejną wewnętrzną linią autobusową
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.05.2017 10:03:31
Gdańsk z kolejną wewnętrzną linią autobusową

Niewykluczone, że jeszcze w maju br. ulicami Wzgórza Mickiewicza w Gdańsku kursować będzie miejska linia autobusowa obsługiwana taborem klasy MINI.

Dzielnicowej linii autobusowej oczekują tu przede wszystkim starsi mieszkańcy. Zejść na dół czy wspiąć się na Wzgórze Mickiewicza to dla wielu z nich nie lada wyzwanie. Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku zgodził się na wprowadzenie takiej linii. W ubiegłym tygodniu odbył się przejazd testowy, a w tym pojawiły się konkretne propozycje trasy. Ta, z numerem 195, uruchomiona zostanie najprawdopodobniej już 15 maja.

Pomogą seniorom

Zgodnie z założeniami trasa nowej linii autobusowej ma połączyć Wzgórze Mickiewicza z pętlą autobusowo- tramwajową na Siedlcach oraz z Chełmem. Minibus będzie jeździć raz na godzinę, w godz. 8.30-14.30. Co ważne, będzie to rozwiązanie testowe, na trzy miesiące. Po tym okresie okaże się, czy trzeba będzie wprowadzać jakieś korekty i czy mieszkańcy w ogóle będą korzystać z nowej linii.

Krzysztof Knitter, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Wzgórze Mickiewicza, przyznaje, że braku komunikacji miejskiej nie odczuwają tu ani młodzi mieszkańcy, ani ci w średnim wieku.

- "Problem dotyczy starszych osób, i to szczególnie w ich stronę jest ukłon. Nasza dzielnica jest dobrze skomunikowana i zmotoryzowana, ale starsi mieszkańcy mają problem z poruszaniem się po niej - dlatego, że my mamy tu wszędzie pod górkę. Gdzie się nie pójdzie, to trzeba się wspinać po schodach, albo schodzić ze schodów. Między poziomem ul. Kartuskiej a nami jest dziesięć pięter różnicy - podkreśla przewodniczący Knitter. - Żeby zejść na dół do tramwaju bądź wrócić, to jest to spore wyzwanie dla osoby starszej.

Wolne minibusy

Wzgórze Mickiewicza od dłuższego czasu prosiło o minibusy w tej dzielnicy. Miasto miało takie plany od dawna, ale na przeszkodzie stał brak odpowiednich pojazdów. Sebastian Zomkowski, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, przyznaje, że odwołano dwa przetargi na zakup minibusów. W ostatnim czasie spółka miejska Gdańskie Autobusy i Tramwaje kupiła z kolei kilka midibusów marki Mercedes-Benz, które zastąpią na niektórych trasach obecnie kursujące minibusy. Te trafią właśnie na Wzgórze Mickiewicza.

- Czekamy na decyzję Rady Dzielnicy, która ma wybrać dogodną, jej zdaniem, trasę. Radni muszą podjąć uchwałę w tej sprawie. Kiedy to nastąpi, będziemy mogli uruchomić nową linię - zapowiada wicedyrektor Zomkowski.

Wzgórze Mickiewicza będzie czwartą dzielnicą w Gdańsku posiadającą wewnętrzną linię autobusową. Taką uruchomiono też w styczniu br. na Kokoszkach. Po Osowej od kilku lat kursuje wewnętrzna linia nr 269, a po Wyspie Sobieszewskiej - linia 512.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Gdańsk
linia
MINI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....