TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdańsk testuje minibus Sprinter City 77
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.09.2015 14:44:30
Mercedes-Benz Sprinter City 77 na testach w MPK-Łódź

Gdański ZKM testuje niskopodłogowego minibusa Mercedes-Benz Sprinter City 77. To kolejne polskie miasto, m.in. po Łodzi czy Kędzierzynie-Koźlu, które sprawdza możliwości tego pojazdu.

Test potrwa do czwartku 24 września. Autobus spotkać można na linii 512. ? ?Sprawdzamy jak daje sobie radę w gdańskich warunkach i czy podoba się pasażerom? ? mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Najdłuższy w programie

Jak zapewnia producent, Mercedes-Benz Sprinter City 77 o długości 8,7 m jest aktualnie najdłuższym modelem w programie minibusów Mercedes-Benz. ? ?W ramach testów sprawdzamy jak minibus daje sobie radę w ruchu miejskim, czy wygodnie się prowadzi i jak komfort jazdy oceniają pasażerowie. Obserwujemy jego pracę również od strony technicznej, czyli jak wygląda obsługa codzienna, awaryjność czy zużycie paliwa? ? Maciej Lisicki, wiceprezes ZKM Gdańsk.

- ?Miasto Gdańsk będzie inwestować w nowe pojazdy, dlatego testujemy te z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Testowany minibus to klasa emisji spalin EURO VI BlueTec, dwie pary drzwi sterowanych elektrycznie otwieranych do zewnątrz i dwie rampy inwalidzkie, do tego całkowicie niska podłoga i automatyczna skrzynia biegów? ? mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Kiedy nowe tramwaje i autobusy?

- ?W przyszłym roku lub najpóźniej do połowy 2017 roku do Gdańska przyjedzie 15 nowych tramwajów, kolejne 18 sztuk w 2018. Plany zakupowe Gdańska to także nowe autobusy. W 2017 roku kupimy 69 fabrycznie nowych autobusów, które także będą przyjeżdżać do miasta w dwóch transzach ? 23 sztuki w 2016 roku i 46 rok później. Natomiast jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na zakup 3 midibusów i 2 minibusów, które mają pojawić się w Gdańsku w pierwszej połowie 2016 roku? ? zapowiada Maciej Lisicki.

Sprinter City 77

Mercedes-Benz Sprinter City 77 o długości 8,7 m wyróżnia się całkowicie niskopodłogowym podwoziem. Posiada do 35 miejsc pasażerskich w zależności od ilości przewożonych osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Przesłanką tak wysokiej zdolności przewozowej jest dopuszczalny ciężar całkowity 6,8 t. Ponadto oprócz przewidzianego seryjnie jednego miejsca na wózek inwalidzki przy 1 drzwiach, dla osób o ograniczonych zdolnościach ruchowych wykonano jeszcze jedno takie miejsce przy 2 drzwiach, włącznie ze składaną rampą wjazdową.

Miejski Sprinter posiada niezależne zawieszenie wszystkich kół i pojedyncze ogumienie. Dzięki stosunkowo krótkiemu rozstawowi osi i smukłości konstrukcji także ten największy minibus miejski marki Mercedes-Benz jest predestynowany do jazdy na wąskich śródmiejskich uliczkach. W jego układzie napędowym zastosowano 4-cylindrowy silnik CDI Diesel o mocy 120 kW (163 KM) współpracujący z automatyczną, 7-biegową skrzynią. Odpowiedni komfort zapewnia klimatyzacja miejsca pracy kierowcy ? 7kW plus klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej ? w wersji od 8 do 13 kW.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
Mercedes
Sprinter
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....