TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdańsk testuje minibus Sprinter City 77
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.09.2015 14:44:30
Mercedes-Benz Sprinter City 77 na testach w MPK-Łódź

Gdański ZKM testuje niskopodłogowego minibusa Mercedes-Benz Sprinter City 77. To kolejne polskie miasto, m.in. po Łodzi czy Kędzierzynie-Koźlu, które sprawdza możliwości tego pojazdu.

Test potrwa do czwartku 24 września. Autobus spotkać można na linii 512. ? ?Sprawdzamy jak daje sobie radę w gdańskich warunkach i czy podoba się pasażerom? ? mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Najdłuższy w programie

Jak zapewnia producent, Mercedes-Benz Sprinter City 77 o długości 8,7 m jest aktualnie najdłuższym modelem w programie minibusów Mercedes-Benz. ? ?W ramach testów sprawdzamy jak minibus daje sobie radę w ruchu miejskim, czy wygodnie się prowadzi i jak komfort jazdy oceniają pasażerowie. Obserwujemy jego pracę również od strony technicznej, czyli jak wygląda obsługa codzienna, awaryjność czy zużycie paliwa? ? Maciej Lisicki, wiceprezes ZKM Gdańsk.

- ?Miasto Gdańsk będzie inwestować w nowe pojazdy, dlatego testujemy te z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Testowany minibus to klasa emisji spalin EURO VI BlueTec, dwie pary drzwi sterowanych elektrycznie otwieranych do zewnątrz i dwie rampy inwalidzkie, do tego całkowicie niska podłoga i automatyczna skrzynia biegów? ? mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Kiedy nowe tramwaje i autobusy?

- ?W przyszłym roku lub najpóźniej do połowy 2017 roku do Gdańska przyjedzie 15 nowych tramwajów, kolejne 18 sztuk w 2018. Plany zakupowe Gdańska to także nowe autobusy. W 2017 roku kupimy 69 fabrycznie nowych autobusów, które także będą przyjeżdżać do miasta w dwóch transzach ? 23 sztuki w 2016 roku i 46 rok później. Natomiast jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na zakup 3 midibusów i 2 minibusów, które mają pojawić się w Gdańsku w pierwszej połowie 2016 roku? ? zapowiada Maciej Lisicki.

Sprinter City 77

Mercedes-Benz Sprinter City 77 o długości 8,7 m wyróżnia się całkowicie niskopodłogowym podwoziem. Posiada do 35 miejsc pasażerskich w zależności od ilości przewożonych osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Przesłanką tak wysokiej zdolności przewozowej jest dopuszczalny ciężar całkowity 6,8 t. Ponadto oprócz przewidzianego seryjnie jednego miejsca na wózek inwalidzki przy 1 drzwiach, dla osób o ograniczonych zdolnościach ruchowych wykonano jeszcze jedno takie miejsce przy 2 drzwiach, włącznie ze składaną rampą wjazdową.

Miejski Sprinter posiada niezależne zawieszenie wszystkich kół i pojedyncze ogumienie. Dzięki stosunkowo krótkiemu rozstawowi osi i smukłości konstrukcji także ten największy minibus miejski marki Mercedes-Benz jest predestynowany do jazdy na wąskich śródmiejskich uliczkach. W jego układzie napędowym zastosowano 4-cylindrowy silnik CDI Diesel o mocy 120 kW (163 KM) współpracujący z automatyczną, 7-biegową skrzynią. Odpowiedni komfort zapewnia klimatyzacja miejsca pracy kierowcy ? 7kW plus klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej ? w wersji od 8 do 13 kW.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
Mercedes
Sprinter

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....