TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdańsk szybciej wypuści turystyczne autobusy
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.04.2018 10:12:24
Gdańsk szybciej wypuszcza turystyczne autobusy ; fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Dobra pogoda i duże zapotrzebowanie wśród pasażerów sprawią, że linie 606, 622 i 658 zainaugurują swoją działalność już od soboty 21 kwietnia, czyli o tydzień wcześniej niż w ubiegłym roku.

Od soboty 21 kwietnia ruszą trzy autobusowe linie sezonowe w Gdańsku. To bardzo dobra wiadomość. Oznacza to, że będzie można o ponad tydzień szybciej niż rok temu dojechać autobusami przyspieszonej linii 606 z Dworca Głównego na Westerplatte, dodatkową linią 622 z Oliwy do ZOO, a także przewieźć rower tunelem pod Martwą Wisłą korzystając z linii 658.

Skąd turystyczne przyspieszenie?

-"Wynika to z popytu na te linie oraz dobrej pogody, jakiej spodziewamy się w kwietniu - odpowiada Jerzy Dobaczewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Sezonowa “linia rowerowa" funkcjonująca przez tunel pod Martwą Wisła pod numerem 658, zastąpiła kursujący wcześniej w stałym rozkładzie autobus linii 258. Dlaczego?

-"Zmiana ta została poprzedzona kilkumiesięczną obserwacją napełnień na linii 258 w miesiącach jesiennych, zimowych i na przedwiośniu - mówi Sebastian Zomkowski, z-ca dyrektora ZTM ds. przewozów. - Zainteresowanie linią od października do marca było niewielkie. Przez cały dzień bywały kursy bez ani jednego pasażera, a sporadycznie zdarzało się zaledwie kilkoro pasażerów z rowerami. Nie było więc ekonomicznego uzasadnienia dla utrzymywania linii 258 w takim kształcie, stąd decyzja o zmianie linii na sezonową. Zaoszczędzone w ten sposób środki finansowe wzmocniły połączenia autobusowe w innych rejonach miasta – wyjaśnia Zomkowski.

Wszystkie linie sezonowe będą funkcjonować w 2018 r. do odwołania. - Pogoda lubi nam płatać figle, dlatego zachowaliśmy możliwość podjęcia w terminie późniejszym decyzji o zawieszeniu funkcjonowania linii sezonowych - tłumaczy Jerzy Dobaczewski.

Szczegółowe rozkłady jazdy dla linii sezonowych dostępne będą na stronie internetowej ZTM.

Linia rowerowa 658:

- będzie funkcjonować w relacji Stadion Energa Gdańsk - Ku Ujściu, tak samo jak linia 258 w roku ubiegłym

- w dni powszednie kursować będzie przez cały dzień. W szczytach (w godz. 6 - 8 oraz 14 - 17) co 20 minut, poza szczytem co 40 minut. W soboty, niedziele i święta w godz. 10 - 19 co 20 minut

- obowiązuje taryfa zwykła, co oznacza że rowerzyści płacą tylko za siebie, rower jedzie za darmo.

- na linii kursować będzie autobus przystosowany do przewozu rowerów: maks. osiem jednośladów pojedzie w środku pojazdu, w przyczepie rowerowej - dwadzieścia.

Linia 606:

- funkcjonuje na trasie Wały Piastowskie (dworzec PKP) – Westerplatte, w dni powszednie w godz. 10 - 14, a w dni wolne od pracy w godz. 10 - 18. Na trasie linii obowiązywać będzie ograniczona liczba przystanków. Częstotliwość kursowania co 80 minut, niezależnie od dnia i godziny.

Linia 622:

- funkcjonuje na trasie Oliwa Pętla Tramwajowa - Oliwa ZOO. W dni powszednie kursować będzie w godz. 9 - 19, od szczytu porannego do godz. 14 co 20 - 40 minut; w szczycie popołudniowym co 25 minut. W soboty, niedziele i święta będzie można korzystać z tej linii w godz. 9 -19, co 25 min.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
ZTM Gdańsk
TLA
  • Jarosław Riebandt – 17.04.2018

    Może ktoś by się w końcu zainteresował legalnością przewozu rowerów w autobusach komunikacji miejskiej , co się stanie w razie wypadku gdy ludzie powpadają na te rowery i będą ranni oraz kto wtedy odpowiadać będzie za to ?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....