Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Gazowi przewoźnicy pojadą taniej. Niższe ceny CNG i LNG!

infobus
30.03.2020 16:00
0 Komentarzy

PGNiG wspiera transport i obniża ceny gazu na swoich stacjach. Dodatkowo kierowcy autobusów CNG i LNG otrzymają bezpłatnie płyn dezynfekujący, który pomoże im w zachowaniu bezpiecznych warunków pracy.

Warunek jest jeden – gaz musi pochodzić od PGNiG Obrót Detaliczny.

Spadek cen

W odpowiedzi na epidemię koronawirusa i związaną z tym trudną sytuacją polskich przedsiębiorców, PGNiG Obrót Detaliczny sukcesywnie obniża ceny paliwa na stacjach CNG.

W ostatnich tygodniach cena tego paliwa spadła o około 7 procent, a w najbliższym czasie planowane są kolejne obniżki.

W nadchodzącym tygodniu średnia cena detaliczna CNG spadnie poniżej 3 zł za m3 brutto.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

-„W duchu społecznej odpowiedzialności biznesu podejmujemy kolejne kroki, aby w tym trudnym czasie wesprzeć naszych partnerów biznesowych. Na skutek epidemii wielu z nich traci dochody. Obniżka cen paliwa CNG pozwoli im ograniczyć koszty związane z transportem, który jest niezbędny dla utrzymania działalności – powiedział Jerzy Kwieciński, prezes zarządu PGNiG.

– Dotychczasowe obniżenie ceny gazu CNG o około 7 proc. i nadchodzące spadki sprawią, że cena tego paliwa będzie na stacjach PGNiG Obrót Detaliczny najniższa od dwóch lat – zwrócił uwagę Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Cały transport

-„Z naszych stacji korzystają taksówkarze, firmy transportowe, kurierskie, ale także piekarnie, hurtownie spożywcze czy pralnie. Cena paliwa w tego typu działalnościach stanowi istotny koszt funkcjonowania firmy. Dlatego będzie to konkretna, wymierna pomoc dla przedsiębiorców w czasie kryzysu – podkreślił Marcin Szczudło, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Jednocześnie PGNiG zapowiada, że będzie w najbliższych tygodniach na bieżąco monitorować sytuację i informować o ewentualnych dalszych krokach.

Gazowa alternatywa

Paliwo gazowe jest atrakcyjną, ekologiczną alternatywą dla oleju napędowego, dominującego w polskim transporcie publicznym. Jego zastosowanie powoduje m.in. nawet dziesięciokrotnie mniejszą emisję zanieczyszczeń powietrza, a pojazdy zasilane gazem ziemnym poruszają się zdecydowanie ciszej, co jest szczególnie istotne w przypadku centrów miast.

-„Autobusy gazowe, bez wątpienia, stanowią już jeden z filarów transportu niskoemisyjnego w Polsce. To rozwiązanie gwarantuje natychmiastowe korzyści ekologiczne, wynikające przede wszystkim z całkowitej eliminacji emisji bardzo szkodliwych pyłów PM2,5 oraz PM10. Ponadto, współpraca z PGNiG pozwala naszym klientom znacząco optymalizować koszty w obszarach zakupów floty oraz jej eksploatacji, również w porównaniu do popularnych na drogach polskich miast autobusów z napędem diesla” – podkreśla  Henryk Mucha.

Ostatnie dwa lata to niezwykle dynamiczny rozwój tego rynku w Polsce. Tylko w 2019 roku PGNiG Obrót Detaliczny podpisało listy intencyjne zakładające budowę infrastruktury do tankowania gazu CNG w: Łomży, Suwałkach, Bielsku-Białej, Kielcach i Lubinie. Wcześniej, na wykorzystanie gazu ziemnego do zasilania pojazdów użyteczności publicznej, zdecydowały się także: Warszawa, Tarnów, Kielce, Rzeszów czy Tychy. Dzięki temu w najbliższym czasie na polskie drogi wyjedzie łącznie ponad 400 nowych autobusów gazowych zasilanych ekologicznym gazem CNG.

PGNiG Obrót Detaliczny jest liderem sprzedaży na rynku gazu ziemnego w Polsce. Obsługuje blisko 7 mln klientów, wśród których są zarówno duże, średnie i mniejsze firmy, jak i przedszkola, szkoły, instytucje oraz przede wszystkim większość gospodarstw domowych w Polsce. Spółka specjalizuje się w sprzedaży: gazu ziemnego (wysokometanowego i zaazotowanego), energii elektrycznej, skompresowanego gazu ziemnego (CNG i skroplonego gazu ziemnego (LNG).

Komentarze