TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

GAiT Gdańsk z nową zajezdnią autobusową
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.12.2017 11:32:06
GAiT Gdańsk z nową zajezdnią autobusową

Nowa zajezdnia autobusowa powstanie w Gdańsku, w rejonie ulic Warszawskiej, Jabłoniowej i Armii Krajowej. Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje kupiła 5 ha działkę na ten cel. Zajezdnia ma powstać za około 5 do 6 lat.

Rzeczniczka spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Alicja Mongird poinformowała w czwartek, że "spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zakupiła grunty o powierzchni 5 ha pod budowę nowej zajezdni autobusowej". Teren znajduje się w rejonie ulic Warszawskiej, Jabłoniowej i Armii Krajowej, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów miejskich, na których w przyszłości powstanie zajezdnia tramwajowa.

Czy to drogo?

Za działkę spółka zapłaciła ponad 17,9 mln zł. To dużo to czy mało? Maciej Lisicki, prezes spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje uważa, że to bardzo dobra transakcja z punktu widzenia Miasta.

-"Wokół deweloperzy inwestują w budowę nowych osiedli, zresztą cały Gdańsk Południe to prężnie rozwijające się dzielnice mieszkaniowe - mówi Maciej Lisicki. - Ta działka leży w najlepszym możliwym miejscu na zorganizowanie nowej zajezdni. Negocjacje z właścicielami tej ziemi nie były łatwe i trwały dość długo, ponieważ liczyli na hojniejszego kontrahenta, z branży usługowej, bo na tego typu przedsięwzięcia pozwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Ostatecznie na szczęście zdecydowali się na transakcję z miastem i jest to dla gdańszczan naprawdę dobra wiadomość.

Alicja Mongird poinformowała, że pieniądze pochodziły ze środków własnych spółki. "W środę podpisany został akt notarialny, a w czwartek zostały przelane pieniądze" – dodała. Teren został kupiony od osób fizycznych i prawnych.

-"Lokalizacja przyszłej zajezdni autobusowej stanowi centrum stutysięcznej dzielnicy Gdańsk Południe. Dzięki takiej lokalizacji ograniczone będą tzw. martwe przejazdy, poranne i wieczorne z zajezdni przy al. Hallera" – tłumaczy zastępca prezydenta ds. polityki komunalnej, Piotr Grzelak.

Zaznaczył jednocześnie, że w bezpośrednim sąsiedztwie przyszłej zajezdni autobusowej projektowana jest zajezdnia tramwajowa, która będzie projektem komplementarnym do Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap IVa i powstanie w przyszłości w pobliżu skrzyżowania Nowej Bulońskiej Północnej i Nowej Warszawskiej.

W ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap IVa mają powstać: linia tramwajowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ul. Nowej Bulońskiej Północnej, linia tramwajowa w ul. Nowej Warszawskiej oraz planowany jest zakup 15 tramwajów.

Spółka przewiduje, że powstanie nowej infrastruktury do obsługi autobusów i tramwajów zajmie około 5 do 6 lat. -"Na ten cel spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje będzie się starała pozyskać środki z funduszy europejskich" - dodała. Zaznaczyła, że po powstaniu nowej zajezdni autobusowej, przeniesiona zostanie tam obecna zajezdnia przy al. Hallera oraz siedziba dyrekcji spółki przy Jaśkowej Dolinie. "Dopiero wtedy biurowiec dyrekcji we Wrzeszczu będzie mógł być sprzedany" – dodała.

Obecnie w Gdańsku działają: jedna zajezdnia autobusowa, przy al. Hallera i dwie tramwajowe, we Wrzeszczu i w Nowym Porcie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT Gdańsk
zajezdnia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....